زندگی در آنکارای ترکیه

زندگی در آنکارای ترکیه

شهر آنکارا که قبلاً آن را با نام آنگورا می شناختند، پایتخت کشور ترکیه است و در شمال غربی این کشور واقع شده است. آنکارا در حدود ۱۲۵ مایل (۲۰۰ کیلومتری) جنوب دریای سیاه و در نزدیکی رودخانه های هتیپ و اینچه سو و چوبک واقع شده است.

تاریخ آنکارا

در حالی که تاریخ تأسیس این شهر نامشخص است، شواهد باستان شناسی نشان می دهد که آنکارا حداقل از عصر حجر مسکونی بوده است، و شهر پررونق فریگیه در اواخر هزاره دوم قبل از میلاد در این منطقه واقع شده است. اسکندر مقدونی، آنکارا را در سال ۳۳۳ قبل از میلاد فتح کرد، و در قرن سوم قبل از میلاد این شهر به عنوان پایتخت تکتوساژ، قبیله ای از گالاتیا (نام باستانی منطقه ای اطراف آنکارا) انتخاب شده است. در سال ۲۵ پیش از میلاد، آنكارا توسط امپراتور آگوستوس در امپراتوری روم گنجانیده شد.

 

زندگی در آنکارای ترکیه

 

به عنوان شهری از امپراتوری بیزانس، آنکارا مورد حمله ایرانیان و اعراب قرار گرفت. حدود ۱۰۷۳ آنکارا به دست ترکهای سلجوقی افتاد، اما ریموند چهارم تولوز در سال ۱۱۰۱دوباره آنها را بیرون کرد. اما بیزانسی ها نتوانستند حکومت خود را حفظ کنند و آنکارا در کشمکش بین سلجوقیان و دیگر حکومت ها در مرزهای ترکیه قرار گرفت. پس از سال ۱۱۴۳، شاهزادگان سلجوقی برای تصرف آنکارا دچار جنگ و چالش داخلی شدند. با استقرار امپراتوری سلجوقی، آنکارا رو به زوال گذاشت.

در سال ۱۳۵۴ این شهر توسط اورخان سلطان دوم سلسله عثمانی تصرف شد و در سال ۱۳۶۰ به بخشی از حوزه های عثمانی تبدیل شد. در سال ۱۴۰۳ مجدداً تابع حکومت عثمانی شد و در قرون بعدی به دلیل قرار گرفتن در مسیر کاروان به شرق، مجددا اهمیت خود را به عنوان یک مرکز تجاری و شهری به دست آورد.

پس از جنگ جهانی اول، مصطفی کمال آتاتورک، رهبر ناسیونالیست ترکیه، آنکارا را به مرکز جنبش مقاومت علیه دولت سلطان عثمانی و نیروهای تهاجمی یونان تبدیل کرد. وی مقر خود را در سال ۱۹۱۹ تأسیس كرد. آنكارا در سال ۱۹۲۳ به عنوان پایتخت ترکیه اعلام شد.

آنکارای کنونی

معماری شهر امروزی نشانگر تاریخ متنوع آن است. بقایای دوران روم شامل یک حمام، ستون جولیان و معبد روم و آگوستوس است. بقایای بیزانس شامل ارگ و یک قبرستان است. میدان مسجد علاالدین ​​با یک مناره در نزدیکی دیوار ارگ واقع شده و مربوط به دوره سلجوقی است. ساختمانهای عثمانی بی شماری در آنکارا وجود دارند و شامل Hacı Bayram Cami (1427-228) و همچنین بازار محمود پاشا و کورشونلوهان، دو ساختمان قرن ۱۵ هستند که به موزه تمدنهای آناتولی تبدیل شده اند. شهر مدرن آنکارا شامل مجموعه بزرگ مقبره آتاتورک است.

شرکت های دولتی تجارت اصلی این شهر است، اما همچنین آنکارا دومین شهر مهم صنعتی ترکیه پس از استانبول است. کارخانه های تولید شراب و آبجو، آرد، شکر، محصولات ماکارونی، بیسکویت، شیر، سیمان، تراززو (سنگ فرش موزائیک)، مصالح ساختمانی و تراکتور در آنکارا تأسیس شده اند. صنایع خدماتی و گردشگری به سرعت در آنکارا در حال گسترش هستند.

آنکارا گذرگاهی مهم برای تجارت است و جزء محل های اتصال مهم در شبکه جاده ای ترکیه است. این شهر در خط اصلی ریلی شرق-غرب در سراسر آناتولی قرار دارد. فرودگاه اسن‌ بوغا در شمال شرقی آنکارا خدمات بین المللی را ارائه می دهد.

دانشگاه آنکارا (تأسیس ۱۹۴۶)، دانشگاه هاکتپه (۱۹۶۷) و دانشگاه فنی خاورمیانه (۱۹۵۶) در این شهر قرار دارند. بعلاوه کتابخانه ملی نیز همانند تئاتر دولتی و ارکستر سمفونیک ریاست جمهوری در آنکارا واقع شده است.

بسیاری از موزه های آنکارا، که نمایشی از تاریخ آناتولی دارند، در ساختمان های بازسازی شده عثمانی قرار دارند. مهمترین آنها موزه تمدنهای آناتولی (با مجموعه مشهور هیتیت های جهان) و موزه مردم شناسی (مربوط به تاریخ ترکیه، فرهنگ عامه و هنر) است. مقبره آتاتورک شامل موزه آتاتورک است که بسیاری از جلوه های شخصی آتاتورک را به نمایش می گذارد.

 

زندگی در آنکارای ترکیه

 

راهنمای زندگی در آنکارا

آنکارا، شبیه به خواهر بزرگتر خود در استانبول، فضایی پر جنب و جوش دارد: آنکارا برای بسیاری از مهاجران بسیار جذاب است و ساکنین آنکارا می توانند از شلوغی یک کلان شهر لذت ببرند.

زندگی در آنکارا

اگر می خواهید تغییری ایجاد کنید و کسب و کار جدیدی را در نظر بگیرید، ممکن است آنکارا در ترکیه مقصد مناسبی برای شما باشد. این پایتخت خیره کننده دارای طیف گسترده ای از فرصت ها برای مهاجران و همچنین فرهنگی پر جنب و جوش و جذاب برای شما و خانواده است که می توانید آن را کشف کنید. آنکارا از سال ۱۹۲۳ شهر کلیدی ترکیه است و تاریخچه ای غنی دارد که می توانید آن را کشف کنید. آنکارا همچنین قطب رو به رشد فناوری و نوآوری در ترکیه است.

تحصیل در آنکارا

یكی از مهمترین فاكتورها برای مهاجران، قدرت سیستم آموزش و پرورش است: اگر فرزندی دارید، دوست دارید فرزند خود را به سیستم آموزشی بسپارید که قابل اطمینان باشد. با زندگی در آنکارا می توانید از مدارس دولتی برای فرزندان بین شش تا هجده سالگی رایگان استفاده نمایید. همچنین مدارس بین المللی در آنکارا برای دانش آموزان در دسترس است: مدرسه بین المللی  Oasis و آزمایشگاه و دانشکده بین المللی بیلکند. برخی از دانشگاه های برتر ترکیه و کالج های فنی از جمله دانشگاه TED، دانشگاه Ufuk و آکادمی ملی پلیس ترکیه در آنکارا قرار دارد.

Source: www.internations.org, www.britannica.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت