تعطیلات در ترکیه

تعطیلات در ترکیه

در جایی در مرکز نقشه جهان، کشوری را پیدا خواهید کرد که بین قاره اروپا و آسیا محصور شده است. این کشور ترکیه است که دارای میراث فرهنگی بسیار غنی می باشد. سفر به ترکیه به معنای پیاده روی در طول تاریخ است، و می توان با دیدن شهرهای ترکیه صحنه هایی که هزاران سال پیش رخ داده را تصورسازی کرد.

در میان شهرهای محبوب ترکیه می توان به استانبول اشاره کرد. استانبول یک مقصد گردشگری رویایی است که در حاشیه اروپا، در محل روبرویی شرق با غرب واقع شده است. این شهر با اتصال به دو قاره آسیا و اروپا، لایه هایی از تاریخ، فرهنگ، رنگ ها و رایحه ها را پنهان می کند. معماری، غذا، همه چیز در استانبول داستانی را روایت می کند. استانبول شهری شلوغ و سریع است که هرگز متوقف نمی شود، اما هنگامی که شما نیاز به استراحت از این شلوغی های زندگی دارید، همیشه باغی زیبا، چای خانه ای یا مسجدی زیبا وجود دارد که می توانید در آن بنشینید، نفس بکشید و استراحت کنید.

تعطیلات در ترکیه

ترکیه به دلیل اقلیم و موقعیت جغرافیایی خود یکی از ایده آل ترین مناطق برای گذراندن تعطیلات است. ترکیه شبه جزیره ای است که با دریا احاطه شده است و مناطق تفریحی زیادی به ویژه در منطقه اژه و مدیترانه در آن وجود دارد. بنابراین، سواحل غربی ترکیه در فصل تابستان مقصد بسیار پر طرفداری در بین گردشگران است.

بیشتر گردشگران ترکیه تعطیلات خود را در سواحل منطقه اژه و مدیترانه را می گذرانند. به خصوص  افرادی که در کشورهایی مانند هلند، سوئد و نروژ اقامت دارند و از دریا و ساحل دور هستند. بنابراین این افراد بیشتر ترکیه را برای تعطیلات خود انتخاب می کنند.

همچنین ارزش واحد پولی ترکیه  نسبت به واحدهای پولی دیگر نیز، یک عامل تعیین کننده در انتخاب ترکیه به عنوان مقصد گردشگری است. هزینه گذراندن تعطیلات در ترکیه نسبت به مقصدهایی مانند اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و یونان که از یورو به عنوان ارز خود استفاده می کنند، می تواند ارزان تر باشد.

در صورتی که در ترکیه ساکن باشید، بیرون رفتن از شهرهای بزرگ یکی از بهترین روش ها برای گذراندن تعطیلات آخر هفته در کنار خانواده است. شما می توانید زیبایی های طبیعت، هوای تازه و حیات وحش را در اطراف خود کشف کنید. خوشبختانه ترکیه دارای پارک های ملی باورنکردنی با کابین ها و مکان های زیبایی برای اقامت است. هر کدام از این پارک ها متفاوت بوده و سبکی متفاوت دارد. اما هدف نهایی همه آنها یکسان است: گذراندن زمانی مفرح در طبیعت با خانواده.

بدیهی است که یکی از گزینه های موجود چادر زدن است، اما برای خانواده هایی که ترجیح می دهند امکانات بیشتری داشته باشند، ترکیه دارای مکان های زیادی با هتل یا کابین است و شما می توانید در مکانی راحت و گرم تعطیلات خود را بگذرانید و در جنگل پیاده روی کنید. در ادامه بهترین نقاط ترکیه برای گذراندن تعطیلات در طبیعت را معرفی می کنیم.

تعطیلات در ترکیه

پارک ملی یدیگولر (Yedigöller National Park)

پارک ملی یدیگولر چند ساعتی با استانبول فاصله دارد و یکی از خیره کننده ترین پارک های ملی ترکیه است. نام این پارک به معنی پارک ملی “هفت دریاچه” است که از ۷ دریاچه کوچک اطراف آن گرفته شده است. جنگل های این منطقه بوی مطبوعی از برگ های بلوط، توسکا، کاج و فندق می دهند و رنگ جنگل در پاییز باورنکردنی است.

چشمه های آبگرم، مسیرهای پیاده روی و حتی نقاط ماهیگیری در دریاچه وجود دارند و شما می توانید از روزهایتان لذت ببرید و در شب مکان های زیادی برای چادر زدن یا پیدا کردن کابینی برای اقامت، در این پارک ملی وجود دارد.

پارک یدیگولر بسیار بزرگ است و فعالیت های زیادی برای انجام در آن وجود دارد. زیبایی این پارک خیره کننده است. پارک یدیگولر در تمام طول سال باز است، اما در زمستان می تواند برف گیر شده و کمی سرد باشد. آب و هوای این پارک در تابستان نیز نسبتاً خنک است.

هر زمان از سال که این پارک بروید، یکی از زیباترین جنگل هایی خواهد بود که تا به حال دیده اید و مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات در یک کابین با خانواده است.

کوه ایدا (کاز داولاری) (Mount Ida (Kaz Dağları))

در کوهستان نهرهای زیبایی وجود دارد به نام نهرZeytinli  که دارای مکان های پیاده روی و شنا و همچنین مکان های زیادی برای اردو زدن یا اقامت در کابین یا خانه درختی است. همچنین در این پارک غذاخوری هایی وجود دارد که غذاهای تازه محلی را از جنگل تهیه می کنند، این غذاها بطور باورنکردنی خوشمزه است.

Bördübet، مارماریس

این منطقه در وسط یک جنگل کاج زیبا در حوالی محل دریای مدیترانه و اژه واقع شده است. جنگل درست تا ساحل ادامه دارد، و در اطراف آن کابین های زیبایی وجود دارد. غارهایی برای گشت و گذار، تورهای ماهیگیری و پیاده روی های کامل با راهنما برای دیدن اطراف این منطقه وجود دارد. بوردوبت واقعاً یک مکان شگفت انگیز است.

پارک ملی Köprülü Canyon

این پارک با نام پل تاریخی واقع در پارک نامگذاری شده است و جنگل درختان سرو و کاج است که در کنار قنات های زیبا احاطه شده اند.. ویرانه های باستانی معابد زئوس و آرتمیس نیز در جنگل وجود دارد. همچنین گزینه های فوق العاده ای برای اسکان در این پارک در دسترس است.

ترکیه کشور زیباهاست و در صورتی که تصمیم به اقامت در این کشور را دارید می توانید برای خرید آپارتمان با مشاورین املاک نوراهولدینگ تماس بگیرید.

Source: www.hometurkey.com, www.istanbulclues.com, www.loveandroad.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت