چرا خریداران به بازار املاک به منطقه بیلیک دوزو استانبول علاقمندند

چرا خریداران به بازار املاک بیلیک دوزو استانبول علاقمندند

بدون شک، استانبول فعال ترین بازار املاک و مستغلات در ترکیه است، اما یکی از منطقه های استانبول که نسبت به سایرین شهرت و توجه بیشتری را به دست آورده است. بازار املاک بیلیک دوزو (Beylikdüzü) که در غرب تنگه بسفر قرار دارد، به دلیل نقشه شهری عالی آن با استقبال بسیاری از خریداران محلی و بین المللی املاک و مستغلات مواجه شده است.

شهرت بیلیک دوزو به عنوان مکانی مطلوب برای زندگی خانواده ها، بازنشستگان و افراد شاغل در حال افزایش است و علیرغم تعلق به کلان شهر پرجمعیت ترکیه، این منطقه از شلوغی زندگی شهری دور است.

چرا خریداران به بازار املاک بیلیک دوزو استانبول علاقمندند

بیلیک دوزو با ارائه منطقه مسکونی آرام بهمراه مزایای زندگی شهری مانند خرید شبانه روزی و زندگی شبانه مکانی ایده آل برای همه افرادی است که به خرید ملک در استانبول فکر می کنند. با سفری کوتاه به این منطقه می توان دلیل محبوب بودن آن را متوجه شد.

درباره بیلیک دوزو

کتاب های تاریخ می گویند ابتدا در دوره بیزانس کشاورزان در بیلیک دوزو سکونت داشتند. همچنین مناظر زیبا و خط ساحلی بیلیک دوزو باعث شده است تا محلی برای فعالیت های تفریحی برای نجیب زادگان آن دوره باشد و با روی کار آمدن قسطنطنیه تحت سلطنت عثمانی این روند ادامه پیدا کرد.

برای سالهای طولانی، بیلیک دوزو منطقه ی مسکونی مطرحی نبوده است. تا اینکه در سال ۲۰۰۰ و بیشتر در سال ۲۰۱۲، هنگامی که سیستم های جدید متروباس دسترسی به دیگر مکان های استانبول را آسان تر کرد، توجه افراد زیادی به بیلیک دوزو جلب شد. در دوره بازآفرینی شهری، بیلیک دوزو رشد سریعی را تجربه کرد. بسیاری از ترکها و سرمایه گذاران خارجی بیلیک دوزو را در نظر داشتند، زیرا در مقایسه قیمت زمین و املاک، بازده مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم می کند.

این عوامل باعث شد تا بیلیک دوزو شروع به ساخت اقامتگاه های مجلل کند و به منطقه ای تراز اول تبدیل شود. اگرچه منظره شهری تغییر کرده است، بیلیک دوزو برای حفظ افق دید و جلوگیری از تبدیل شدن این شهر به یک جنگل بتونی خیز برداشت که یک انتقاد رایج در سایر نقاط استانبول است. چیدمان های خیابانی که به خوبی برنامه ریزی شده اند و همچنین انبوه فضای سبز باعث می شود احساس افرادی که در بیلیک دوزو ساکن هستند بهتر باشد.

خرید و سرگرمی در بیلیک دوزو

می توان گفت که بیلیک دوزو بهشتی برای علاقمندان به خرید است. تعداد زیادی از مراکز خرید بزرگ تنها ۱۰ تا ۶۰ دقیقه رانندگی با خریداران ملک در بیلیک دوزو فاصله دارند و انواع برندهای ترکیه ای و بین المللی ارائه می دهد. برخی از آنها مانند پارک مارمارا AVM که مرکز خریدی همراه با مرکز تفریحی و سینما و انواع فست فودها و محوطه ی صرف غذا است برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها ایده آل است.

زندگی شبانه در بیلیک دوزو آرام و بیشتر شامل صرف شام و گفتگو با دوستان است. آخر هفته های تابستان نیز در زندگی اجتماعی این منطقه برجسته است، زیرا طبق عادت ترک ها وقت خود را در ساحل می گذرانند. خانواده ها همچنین پارک آبی در همسایگی Kucukcekmece را دوست دارند.

در غیر این صورت، علاقمندان به ماجراجوی می توانند با کشتی از Buyukcekmece تا بورسا بروند که منطقه ای در جنوبست که به خاطر نقاط دیدنی زیبایی تاریخی، فرهنگی و طبیعی آن مشهور است.

چرا خریداران به بازار املاک بیلیک دوزو استانبول علاقمندند

در مورد بیلیک دوزو

موقعیت بیلیک دوزو، که خارج از مرکز شهر اصلی است، یک مزیت گسترده برای صاحبان املاک محسوب می شود. این افراد به راحتی و به سرعت می توانند از شلوغی های شهر به منطقه ای آرام برسند.

تونل اوراسیا، پل بسفر و پل فتیح سلطان مهمت که همه از استانبول اروپایی به سمت آسیا منتهی می شوند، با اتومبیل در فاصله یک ساعته قرار دارد. در صورتی که اتومبیل نداشته باشید، سیستم متروباس شما را قادر می سازد ظرف ۳۰ دقیقه به مناطق دیگری مانند تاکسیم برسید.

برای رسیدن به استانبول از کشورهای دیگر، فرودگاه آتاتورک و برنامه پرواز مکرر و ارزان آن، ۲۵ دقیقه با بیلیک دوزو فاصله دارد و صاحبان املاک می توانند طی ۳۰ دقیقه به فرودگاه جدید استانبول برسند.

محله های بیلیک دوزو

خریدارانی املاکی که می خواهند از درهای ورودی خانه خود به زندگی ساحلی در بیلیک دوزو یا منظره خیره کننده دریا دسترسی پیدا کنند، باید محله های دراگزی، گورپینار، مارمارا، سهیل و یاکوپلو را در نظر بگیرند.

به طور خاص، محله معروف گورپینار توسط شورای محلی مورد توجه قرار گرفته و پروژه های تفریحی زیادی راه اندازی شده است و هم اکنون دارای سواحل ماسه ای مصنوعی است. در حالی که محله مارمارا محل استقرار بندرگاه غربی استانبول با ظرفیت ۶۰۰ قایق بادبانی تا ۷ متر است. همچنین به عنوان یک مرکز اجتماعی با امکانات خرید و سرگرمی و مدارس ورزشی، مکان ایده آلی برای خریداران ملک در استانبول است که می خواهند زندگی کنار دریا را تجربه کنند.

محله های دیگر عدنان کهوچی، باریس، بویوسهیر، کامهوریت و کاواکلی نیز در فاصله ی کمی قرار دارند. بیلیک دوزو به لطف خط ساحلی ۱۲٫۴ کیلومتری خود که به شبه جزیره کوچک منتهی می شود، ساکنان همه محله های بیلیک دوزو از آب و هوای تمیز و مطبوع برخوردار هستند که در اوج تابستان نیز با دمای بالا فاصله ی زیادی دارد.

Source: www.spotblue.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت