صنعت گردشگری استانبول باز هم رکوردشکنی کرد

صنعت گردشگری استانبول باز هم رکوردشکنی کرد

در پنج ماه اول سال ۲۰۱۹، گردشگری در استانبول از ۵ میلیون نفر گذشت و توانست رکورد سابق خود در سال ۲۰۱۴ را بشکند. با افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته، مشخص شد که گردشگری ترکیه از سال ۲۰۱۸ به دوران اوج خود بازگشته و این روند در ادامه امسال نیز ادامه خواهد داشت.

طی بیانیه ی رسمی منتشر شده مشخص شد که ۵٫۴ میلیون گردشگر از ملیت های مختلف از ماه ژانویه تا می ۲۰۱۹ از بزرگترین و برجسته ترین شهر ترکیه یعنی استانبول بازدید کرده اند.

صنعت گردشگری استانبول باز هم رکوردشکنی کرد

این رقم با گردشگری کلی ترکیه هماهنگ است، که همچنین افزایش ۱۱ درصدی داشته است. هدف نهایی سال ۲۰۱۹ میزبانی ۱۵ میلیون نفر است.

گردشگری استانبول: ملیت هایی که در رتبه برتر قرار دارند

آلمانی ها رکورد را با بیشترین تعداد گردشگر یعنی ۳۹۴،۹۲۵ نفر به دست داشته اند و در رتبه دوم و سوم ایرانی ها با ۳۳۷،۴۲۸ نفر گردشگر و روس ها با ۲۹۰،۹۸۵ نفر گردشگر بودند.

چندین دهه است که روس ها و آلمانی ها به ترکیه علاقمند هستند و اغلب تعطیلات خود را در منطقه مدیترانه آنتالیا می گذرانند.

در عین حال ایرانی ها در سال های اخیر به ترکیه علاقه مند شده اند و برای گردش، استفاده از خدمات پزشکی مثل کاشت مو و یا مراجعه به سفارت به ترکیه سفر می کنند. ایرانیان همچنین در بازار املاک و مستغلات ترکیه نیز سرمایه گذاری می کنند.

فرودگاه جدید، ظرفیت پذیرش، کیفیت خدمات و قیمت های رقابتی باعث اعتبار استانبول در بازار گردشگری شده اند.

این بیانیه همچنین بیان داشت که ۴۲ نفر از هر ۱۰۰ مسافر ترکیه به استانبول سفر کرده اند. بنابراین اهمیت استانبول در صنعت گردشگری ترکیه غیر قابل انکار است.

مکان هایی مانند بازار بزرگ به این گردشگران خوش آمد می گویند. دو سال پیش، پس از کاهش چشمگیر گردشگران اهالی بازار امید خود به آینده را از دست داده بودند. اما با گذشت تنها ۲ سال از ۳۵۰۰ مغازه بازار بزرگ تنها ۳ مغازه خالی مانده و اکنون مغازه دارها برای خارج کردن خریداران و بستن مغازه در پایان ساعت کاری دچار مشکل هستند.

طرح گردشگری ویژن ۲۰۲۳ استانبول

ترکیه با اخذ وجوه قابل توجهی از درآمد خارجی، برنامه های جدیدی را سازماندهی می کند. یکی از اهداف آنها دستیابی به برنامه ویژن ۲۰۲۳ است که طی آن استانبول حداقل در موقعیت سومین مقصد پرطرفدار جهان قرار خواهد گرفت.

اگر استانبول به اهداف خود در سال ۲۰۱۹ دست یابد، در جایگاه دهم گردشگری جهان قرار می گیرد، بنابراین کارهای زیادی برای رسیدن به این هدف در نظر گرفته شده تا استانبول بتواند با سایر شهرهای بزرگی که در لیست قرار دارند مانند پاریس رقابت کند.

صنعت گردشگری استانبول باز هم رکوردشکنی کرد

کشتی کروز و رویداد گردشگری

علاوه بر تمرکز بر جنبه های دیگر گردشگری، یکی از راهکارهایی که برای افزایش آمار گردشگران ارائه شده، بهبود زیرساخت های کشتی کروز است. انتظار میرود که بندر گلات در ماه مارس سال ۲۰۲۰ راه اندازی شود و همچنین انتظار می رود که این بندر هر ساله میزبان صدها کشتی کروز باشد و با تعداد متوسط ۴۰۰۰ مسافر، این پروژه باعث ایجاد میلیون ها دلار درآمد خارجی خواهد شد.

در سال ۲۰۱۹ این شهر میزبان ۲۰،۰۰۰ مسافر در ۳۰ کشتی کروز خواهد بود. با گذشت زمان بندر گلات باز می شود و انتظار می رود که این بندر ۸۰ کشتی کروز با میانگین ۲۵۰،۰۰۰ گردشگر داشته باشد.

ناحیه ساحلی ینیکاپی نیز برای کشتی های کروز در نظر گرفته شده و انتظار می رود توجه گردشگران زیادی را به خود جلب نماید.

همچنین گفته می شود که این پروژه پتانسیل تبدیل شدن به یکی از ۵ رویداد برتر گردشگری جهان در کسب و کار، فرهنگ، هنر، و برگزاری جشن های عروسی را دارد. این موضوع از این لحاظ حائز اهمیت است که گردشگرانی که در رویداد خاصی شرکت نمی کنند حدود ۶۵۰ دلار و افرادی که در این رویدادها شرکت می کنند بیش از ۲۵۰۰ دلار در سفر به ترکیه هزینه می کنند.

در نیمه دوم سال ۲۰۱۹، ۱۸ همایش بین المللی شامل کنگره جهانی بیماری های داخلی و کنگره بین المللی جغرافیا با میزبانی از ۱۴،۲۲۲ خارجی در استانبول برگزار خواهد شد.

در همین حال هندی ها تمایل دارند مراسم عروسی خود را در این شهر برگزار کنند، در حالیکه روس ها ترجیح می دهند برای جشن های تولد و سالگردها به استانبول سفر کنند.

با افزایش نرخ گردشگری در استانبول ارزش املاک در این شهر بالا رفته و درآمد ساکنین آن پیشرفت چشمگیری خواهد داشت. با تحقق یافتن برنامه های تعیین شده برای تقویت صنعت گردشگری ترکیه اهمیت این شهر بیش از پیش خواهد شد.

استانبول یکی از زیباترین شهرهای استانبول است که شاهد پیشرفت روز به روز آن هستیم. این شهر که دارای دو قسمت اروپایی و آسیایی است با توجه به پتانسیل بالای خود میزبان گردشگران زیادی است و این تعداد در سال های آتی بیش از پیش خواهد بود.

برای خرید املاک و مستغلات در استانبول و ترکیه و استفاده از فرصت های پیش رو با مشاوران حرفه ای نوراهولدینگ تماس بگیرید.

Source: www.spotblue.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت