هزینه های سالانه ملک در ترکیه

هزینه های سالانه املاک و مستغلات در ترکیه به علت ارزش لیره ی ترکیه نسبت به کشورهای غربی پایین تر است. اما در مقایسه با ریال ایران ممکن است برای ایرانیان چندان هم ارزان نباشد. هزینه های سالانه ملک بسته به موقعیت و نوع ملک خریداری شده متفاوت است. اما هزینه های کلی را در حالت عمومی را می توان بررسی نمود. در ادامه این مقاله به بررسی این هزینه ها می پردازیم. همچنین هزینه زندگی در ترکیه را به صورت تقریبی مشخص خواهیم کرد.

هزینه های سالانه ملک در ترکیه

قبض های ماهانه ملک:

برق: برای یک آپارتمان دو خوابه در ترکیه، صورتحساب ماهیانه برق بین ۸۰ تا ۲۰۰ لیره در ماه متغیر است. عامل اصلی افزایش هزینه های برق، کولرهای گازی هستند که مصرف برق بالایی دارند. به همین علت برخی از افراد با استفاده از پنکه های ایستاده یا سقفی هزینه های ماهانه برق خود را کاهش می دهند.

گاز: به طور کلی در ترکیه از گاز فقط برای اجاق گاز استفاده می شود. گاز ترکیه از طریق لوله کشی نیست و در کپسول های گاز بزرگ فروخته می شود. قیمت فعلی این کپسول های گاز تقریبا ۷۰ لیره است. بسته به اینکه چقدر از اجاق گاز استفاده می کنید، کپسول های گاز به طور متوسط حدود ​​۶ تا ۹ ماه باقی می مانند.

آب: معیارهای قدیمی هزینه آب با معیارهای فعلی پرداخت به اندازه مصرف جایگزین شده اند. هزینه هر متر مکعب آب متفاوت بوده و به طور متوسط ​​تقریبا ۱ لیره ترکیه است. هر خانواده باید در حدود ۳۰ لیره در ماه برای آب پرداخت کنند.

اینترنت: برای زندگی دائم در تمام طول سال، هزینه اینترنت در ماه حدود ۵۰ لیره ی ترکیه می باشد. اگر از ملک خود تنها در تعطیلات استفاده می کنید، می توانید از طرح های موقت استفاده نمایید.

هزینه های سالانه ملک در ترکیه

هزینه سالانه برای املاک در ترکیه

مالیات شهرسازی: هزینه مالیات شهرسازی شما بسته به تعداد افرادی که در تاپو (سند ملک) ثبت شده اند و قیمت ملک متفاوت است. انتظار می رود که هزینه مالیات شهرسازی برای یک آپارتمان ۲ خوابه در شهر دیدیم ترکیه به طور متوسط ۱۵۰ لیره باشد. این هزینه برای شهرهای دیگر بالاتر است.

مالیات زباله: مالیات جمع آوری زباله به صورت سالانه همراه با مالیات شهرسازی جمع آوری می شود و مبلغ آن در شهر دیدیم ترکیه حدود ۸۰ لیره می باشد.

بیمه زلزله: طبق قانون ترکیه بیمه زلزله ساختمان اجباری است. هزینه بیمه زلزله بین شرکت های بیمه متفاوت است و بر حسب متراژ ساختمان محاسبه می شود. هزینه بیمه زلزله یک آپارتمان ۷۰ متر مربعی در ترکیه تقریبا ۲۵۰ لیره در سال است. بدیهی است که اگر مفاد بیمه را افزایش دهید و یا بیمه آتش سوزی را اضافه کنید، هزینه بیمه افزایش پیدا می کند.

هزینه خدمات: اگر آپارتمانی را در یک مجتمع خریداری کنید، می بایست هزینه نگهداری ماهانه یا همان شارژ ماهانه را پرداخت کنید. این هزینه مربوط به هزینه هایی مانند برق و آب مشترک، نگهداری استخر شنا و هر گونه امکانات عمومی دیگریست که توسط هیئت رسمی مدیریت ساختمان توافق شده است. این هزینه بین مجتمع های مختلف متفاوت است و بین ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ لیره در سال متغییر است.

هزینه های سالانه ملک در ترکیه

 

هزینه های اضافی

* در صورت خرید ویلا همراه با استخر شنا، استخر نیاز به هزینه های نگه داری دارد. می توانید یاد بگیرید که شخصا به استخر خود رسیدگی کنید و یا با هزینه ای حدود ۵۰۰ لیره از شرکت های مرتبط بخواهید که اینکار را برای شما انجام دهند. در صورت زندگی دائم در ویلا، به طور کلی صاحبان ویلا تنها از ماه می تا اکتبر استخرهای شنای خود را باز نگه می دارند.

* اگر از آپارتمان خود تنها در تعطیلات استفاده می کنید، ممکن است بخواهید از خدمات شرکت هایی استفاده نمایید که منزل شما را نظافت کرده، صورتحساب ها را پرداخت می کنند و برای بررسی مشکلات احتمالی به آپارتمان شما سر میزنند.

* اگر می خواهید در تمام طول سال در ترکیه زندگی کنید، می بایست هزینه های اقامت و بیمه درمانی را نیز در نظر بگیرید.

هزینه های زندگی در ترکیه:

همانند همه نقاط دنیا در ترکیه نیز زندگی در یک شهر بزرگ هزینه های بالاتری دارد. در ترکیه گران ترین مکان برای زندگی استانبول است. استانبول مرکز تجاری، مالی، گردشگری و اقتصادی شلوغ است. علاوه بر مبلغ اجاره و خرید بالاتر املاک هزینه های روزانه مانند حمل و نقل، خرید غذا و تفریحات در استانبول گرانتر از شهرهای دیگر ترکیه است. خانواده ای که نیازی به پرداخت اجاره یا وام مسکن ندارد، می تواند با هزینه ای حدود ۵۰۰۰ لیره در ماه زندگی خوبی در ترکیه داشته باشد.

هرچند در سواحل دریای اژه و مدیترانه هزینه زندگی به طور چشمگیری کاهش می یابد. در مقایسه با مقصدهای محبوبی مانند شهر فتحیه، هزینه زندگی در استانبول در حدود ۲۰ درصد گرانتر است. یک زوج که در فتحیه محلی برای سکونت داشته باشند، می توانند با هزینه ای حدود ۳۰۰۰ لیره در ماه یک زندگی نسبتا خوب داشته باشند.

Source: www.turkeyhomes.com, www.antalyahomes.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت