مزایای داشتن پاسپورت ترکیه

ترکیه کشوری است که در آن زندگی مدرن با شیوه زندگی مسلمانان ملاقات می کند. مصطفی کمال آتاتورک یک دولت سکولار را در سال ۱۹۲۳ تاسیس کرد که به تمام انواع شیوه های زندگی احترام می گذارد.

از آنجایی که دنیا روز به روز به سمت جهانی شدن می رود و سفر کردن به یک عادت محبوب تبدیل شده است، عدم نیاز به ویزا باعث شده است که افراد بسیار راحت تر سفر کنند و برای سفر کردن مشتاق تر باشند. افراد می خواهند از مرزها عبور کنند و فرصت های مختلف کسب و کار، اشتغال، فرهنگی و شیوه زندگی را در مقیاس جهانی به دست بیاورند. یکی از کشورهایی که در حال حاضر با ارائه فرصت های سرمایه گذاری سودآور به سرمایه گذاران شهروندی آن کشور را ارائه می دهد، ترکیه است.

مزایای داشتن پاسپورت ترکیه

مزایای پاسپورت ترکیه

 • گذرنامه و شهروندی ترکیه در مدت نسبتا کوتاه مدت به طور متوسط ​​۳۰ روز کاری پردازش و تحویل داده می شود.
 • دسترسی بدون ویزا به ۷۷ کشور و دسترسی آسان به تمام ۲۶ کشور منطقه شنگن.
 • بدون نیاز به دوره اقامت حداقل.
 • جزء ۳۰ پاسپورت برتر جهان است.
 • شامل خدمات کامل پزشکی است.
 • دارنده ها از برنامه های بازنشستگی به عنوان شهروند ترکیه بهره مند می شوند.
 • تحصیلات رایگان و برنامه های پرداخت شهریه دانشگاه فراهم می کند.
 • حق رای دادن به انواع انتخابات را می دهد.
 • به شهروندی دوگانه اجازه می دهد، دارای گذرنامه ترکی همچنین می تواند دارای تابعیت دوگانه باشد. پاسپورت ترکیه زمان صدور اعتبار ۱۰ ساله دارد و برای تمام عمر قابل تجدید است.

سیستم تابعیت دوگانه و کارت Turkuaz

تابعیت دوگانه حالتی است که فرد همزمان شهروند دو ملیت مختلف است. ترکیه اجازه شهروندی دوگانه را می دهد.

اگر شما در کشوری زندگی می کنید که به تابعیت دوگانه یا شهروندی ثانوی اجازه نمی دهد، ترکیه دارای یک برنامه کارت Turkuaz است. کارت Turkuaz به جز حق رأی دادن در ترکیه شامل حقوق کامل شهروندی می شود.

انواع پاسپورت ترکیه

چهار نوع مختلف پاسپورت ترکیه وجود دارد:

 • گذرنامه عادی: پاسپورت عمومی شهروندان ترکیه. خارجی ها با برنامه سرمایه گذاری، گذرنامه های معمولی را با حق شهروندی کسب می کنند.
 • گذرنامه سبز: افسران سطح بالای دولتی
 • گذرنامه خاکستری: کارمندان دولتی، روزنامه نگاران و غیره
 • گذرنامه سیاه: مامورین دولتی مجاز که در خارج از کشور به عنوان دیپلمات کار می کنند.

چگونه می توان گذرنامه ترکی دریافت کرد؟

چند روش برای کسب پاسپورت ترکیه وجود دارد. با این حال در حال حاضر محبوب ترین روش برای به دست آوردن شهروندی خرید املاک و مستغلات و سرمایه گذاری است. طبق قانون جدید در ترکیه، شهروندی ترکیه به وسیله خرید املاک با ارزش ۲۵۰٫۰۰۰ دلار امکان پذیر است.

شما همچنین می توانید در یک بانک ترکی به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید، هر دوی این روش ها صدور گذرنامه ترکی را ظرف ۶۰ روز تضمین می کنند و گذرنامه به طور مستقیم به شما داده می شود.

شما با خرید ملک از نورا هولدینگ مشاوره های لازم برای دریافت شهروندی ترکیه را نیز دریافت خواهید کرد. تحقیقات نشان می دهد که فروش املاک در ترکیه افزایش یافته است و این بدان معنی است که افراد بیشتر و بیشتری به ترکیه می آیند و می خواهند محل سکونت خود را به ترکیه انتقال دهند. نورا هولدینگ شما را در خرید بهترین املاک از آپارتمان های مجلل تا به ویلا های خصوصی با عوامل فروش با تجربه راهنمایی خواهد کرد. اگر برای سرمایه گذاری و یا شروع مجدد زندگی در مکانی تازه به ترکیه می اندیشید، نورا هولدینگ می تواند به تمام خواسته های شما پاسخ دهد و در مسیر خرید خانه و گرفتن شهروندی و پاسپورت ترکیه در کنار شما باشد.

چرا ترکیه؟

مطمئنا مزایای متعددی برای گرفتن شهروندی کشورهای دیگر در سراسر جهان وجود دارد و ترکیه کشوری است که توسط بسیاری از خارجی ها برای این مورد ترجیح داده شده است. پیشینه تاریخی ترکیه، غنای فرهنگی، موقعیت استراتژیک، رشد اقتصادی، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و طبیعت، ترکیه را از دیگر کشورهای جهان جدا کرده است. سرمایه گذاران داخلی و خارجی و کارآفرینان هنگام دریافت پاسپورت ترکیه امتیازات خود را دریافت خواهند کرد.

تحقیقات نشان می دهد که فروش املاک در ترکیه به میزان افزایش یافته است و به این معنی است که افرادی که از ترکیه بازدید می کنند، به دلایل متفاوتی تصمیم به اقامت در ترکیه می گیرند. یکی از دلایلی که باعث جذابیت ترکیه شده است این است که ترکیه همه تمدن ها را شاهد بوده است. ترکیه محل زندگی انسان های اولیه در ۱۲ هزار سال پیش بوده است. ترکیه ویژگی های متعددی را به افرادی که قصد اقامت در ترکیه را دارند پیشنهاد می دهد؛ اگر طرفدار شیوه زندگی ساحلی باشید آنتالیا و منطقه مدیترانه ای ترکیه، اگر مکان های آرام را دوست دارید، ترابزون و منطقه دریای سیاه و اگر می خواهید در قلب ترکیه زندگی کنید، استانبول برای شما شهری مناسب است.

موقعیت جغرافیایی یکی دیگر از عوامل مهم است. ترکیه پلی بین اروپا و آسیا است و نقش مهمی در مسیر تجاری ایفا کرده است. موقعیت جغرافیایی ترکیه از هر دو جنبه سیاسی و امتیازات را برای شهروندان ترکیه فراهم می آورد.

طبیعت و آب و هوای ترکیه آن را به بهشت ای بر روی زمین تبدیل کرده است. ترکیه یک کشور منحصر به فرد با زیبایی های طبیعی، مناطق سرسبز، دریا، سواحل طلایی، مراتع و مناطق مسکونی است. با توجه به این ویژگی ها بخش گردشگری دارای جایگاه مهمی در انتخاب پاسپورت ترکیه است.

رشد اقتصادی ترکیه موقعیت ترکیه در جهان را تعیین می کند. براساس رویکرد جدید دولت ترکیه، ترکیه از سرمایه گذاران خارجی و داخلی و کارآفرینان حمایت می کند. استراتژی رشد ترکیه بر حمایت از اقتصاد، ارائه منابع جدید و تحولات پایدار در بلند مدت استوار است.

ترکیه دنباله رو پیشرفت های تکنولوژی است. دولت ترکیه می داند که حمایت از پیشرفت های تکنولوژی گامی مهمی است، زیرا دوره ی تکنولوژی و دست آوردهای آن است. هر دو سرمایه گذار داخلی و خارجی از سوی دولت ترکیه به منظور رشد و پیشرفت در این زمینه تشویق می شوند. این امر نشان می دهد که شهروندی ترکیه با فرصت های غیر قابل پیش بینی برای سرمایه گذاران و بازرگانان در ارتباط است.

Source: www.antalyahomes.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت