اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

امکان اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک، گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرین به ترکیه است. در ادامه به بررسی شرایط و قوانین مربوط به سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات ترکیه و امکان اخذ اقامت این کشور می پردازیم.

 

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

 

چرا ترکیه؟

ترکیه، که به طور رسمی به عنوان جمهوری ترکیه شناخته می شود، یک کشور مسلمان در اوراسیا (اروپا و آسیای غربی) است. ترکیه دارای مناطق طبیعی زیبای بسیاری است و همچنین به عنوان یکی از بهترین مناطق آب و هوایی در جهان شناخته می شود. ترکیه نامزد پیوستن به اتحادیه اروپا بوده و عضو مشارکت اروپا-مدیترانه است. ترکیه علاوه بر داشتن اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا، بخشی از توافقنامه تجارت آزاد منطقه ای (FTA) با سازمان همکاری اقتصادی (ECO) است.

منافع اقامت در ترکیه

 • کسب تابعیت و گذرنامه ترکیه در عرض ۶ ماه
 • دارنده گذرنامه ترکیه می تواند بدون نیاز به ویزا به ۱۱۵ کشور سفر کند
 • بدون نیاز به اقامت حداقل
 • پاسپورت ترکیه برای ۱۰ سال معتبر است و برای تمام عمر قابل تجدید است
 • ترکیه شبکه ای با بیش از ۱۲۰۰ بیمارستان دولتی و خصوصی را اداره می کند و خدمات پزشکی گسترده ای را برای درمان های مختلف ارائه می دهد
 • برنامه های بازنشستگی، نظام دانشگاهی و آموزشی عالی در ترکیه

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات – ۲۵۰،۰۰۰ دلار:

خارجیانی که مایل به کسب ملیت ترکیه هستند می توانند از طریق سرمایه گذاری برای شهروندی ترکیه درخواست کنند و با مبلغ حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار در املاک و مستغلات در ترکیه ( سابقا ۱ میلیون دلار)، با شرایطی که ملک سرمایه گذاری قبل از ۳ سال به فروش نرود، سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری را می توان در بیش از یک ملک انجام داد که مقدار کل آن برای دریافت شهروندی ترکیه باید به مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ دلار برسد.

وزارت محیط زیست و شهرسازی تایید می کند که آیا ارزش سرمایه گذاری در رجیستری و ارزیابی واقعی بیش از ۲۵۰،۰۰۰ دلار است. در ابتدا اقامت دائم ترکیه به فرد داده می شود و سرمایه گذار می تواند پس از آن برای شهروندی و گذرنامه اقدام نماید. سرمایه گذار می بایست در طول این فرایند یک بار به ترکیه سفر نماید. مزیت شهروندی ترکیه این است که گذرنامه ترکیه اجازه سفر بدون روادید را به ۱۱۵ کشور می دهد. سرمایه گذار مجبور نیست که ملیت فعلی خود را از دست بدهد، زیرا ترکیه اجازه می دهد که شما تابعیت دوگانه داشته باشید.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ۲۵۰،۰۰۰ دلار

شهروندی و پاسپورت ۴ تا ۶ ماه

سفر بدون ویزا به ۱۱۵ کشور (سفر بدون ویزا / ویزا در ورود / E-Visa)

ارزش خالص مورد نیاز هیچ

شرایط اقامت فیزیکی مورد نیاز نیست

هزینه انتقال اموال ۵۰۰۰ دلار ( تقریبا ۲٪ از قیمت خرید)

هزینه انتقال اموال و دیگر مستندات  ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار (۱٪ تا ۲٪) از قیمت خرید

حق و حقوق قانونی ۱۵،۰۰۰ دلار

مدت حفظ املاک ۳ سال

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری املاک

همانطور که در قانون اصلاح شده مقررات مصوب استثنایی شهروندی مشخص شده «کسب شهروندی ترکیه برای افرادی با ملیت خارجی امکان پذیر است که املاکی را با حداقل مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ دلار خریداری کنند و ملک توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی دارای سند ملکی باشد و با این شرط که ملک سه سال به فروش نرسد ».

 

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

 

مدارک مورد نیاز

 • اصلی و فتوکپی گذرنامه
 • چهار عکس در اندازه عکس گذرنامه
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل یا کپی برابر اصل گواهی تولد
 • اصل یا کپی برابر اصل گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • سند ملکی یا گواهی ثبت نام املاک و مستغلات
 • توافق نامه خرید و فروش املاک و مستغلات
 • گواهی پرداخت املاک و مستغلات
 • شرح منابع مالی

قوانین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نیازی به سرمایه گذاری در نوع خاصی دارایی ندارند، به این معنی است که سرمایه گذار خارجی آزاد است که در میان طیف وسیعی از گزینه ها مانند خانه ویلایی، آپارتمان، زمین، ساختمان های تجاری و غیره ملک مورد نظر خود را انتخاب کند.

سرمایه گذار دیگر نیازی به ارائه سند ملکی برای پردازش درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری املاک و مستغلات ندارد. قرارداد فروش کافی است، بنابراین سرمایه گذار می تواند ملک را براساس طرح هندسی یا پروژه های در حال انجام را خریداری کنند که قیمت آن ها با تخفیف عرضه می شوند و گزینه های مقرون به صرفه ای را در اختیار خریدار می گذارند.

با وجود برخی شرایط جدید که محدودیت فروش اموال را در اقساط اعمال می کند، می توان املاک را به صورت اقساط خریداری کرد.

حق دریافت شهروندی ترکیه علاوه بر سرمایه گذار برای اعضای خانواده سرمایه گذار خارجی نیز فراهم می شود. تنها استثناء فرزندان بالای ۱۸ سال سرمایه گذار است.

ترکیه به علت رشد سریع اقتصادی، جمعیت جوان رو به رشد و به طور کلی نیروی کار واجد شرایط، و موقعیت جغرافیایی و سیاسی، مقصد خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است که مایل به راه اندازی کسب و کار و یا شرکت هستند.

ترکیه همچنین قوانین سرمایه گذاری خارجی و تجاری را توسعه داده است که باعث می شود محیط مطلوبی برای ایجاد پروژه ها با هزینه ای موثر باشد و سرمایه گذار بتواند به راحتی نیازهای کار و مشتریان را از طریق بازارهای جهانی تامین کند.

پروژه های متعلق به افراد خارجی در ترکیه می توانند همانند پروژه های متعلق به ترک ها، از بسته های مشوق و طرح های یارانه ای ارائه شده توسط دولت ترکیه بهره مند شوند.

Source: lalaniassociates.com.pk, turkey.imtilak.net

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت