خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت

یکی از روش های گرفتن اقامت و حق شهروندی در ترکیه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و خرید خانه در ترکیه است. با خرید خانه با ارزش مشخص می توان اقامت و شهروندی ترکیه را بدست آورد.

مقررات مربوط به استفاده از قانون شهروندی ترکیه اخیرا اصلاح شده است. مطابق با مقررات جدید، خارجیانی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را برآورده کنند، می توانند در سال ۲۰۱۹ برای خود و خانواده هایشان شهروندی ترکیه (TC) را دریافت کنند:

 

* گزینه (الف) تعیین می کند که حداقل میزان سرمایه گذاری ملکی (املاک و مستغلات) می بایست ۲۵۰ هزار دلار باشد و همچنین ملک در سه سال آینده به فروش نرسد. این مقدار اخیرا از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است (یا ارزش برابر در برابر لیره ترکیه).

 

* گزینه (ب) نیاز به سپرده ۵۰۰ هزار دلاری به صورت نقدی (یا ارزش برابر در لیره ترکیه) حداقل ۳ سال در یکی از بانک های ترکیه دارد.

 

* گزینه (ج) نیاز دارد که یک سرمایه ثابت حداقل ۵۰۰ هزار دلار (یا ارزش برابر در لیره ترکیه) سرمایه گذاری شود. این سرمایه گذاری باید توسط وزارت صنایع و تکنولوژی تأیید شود.

 

* گزینه (د) بیان می کند که اقامت ترکیه را می توان با خرید اوراق قرضه دولتی دریافت کرد که به مدت حداقل ۳ سال حفظ می شود. و این سرمایه گذاری توسط وزارت خزانه داری و دارایی تأیید خواهد شد.

 

* گزینه (ه) اذعان می دارد که می توان در صورت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه یا سرمایه گذاری در سهام با حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا اقامت ترکیه را دریافت کرد.

این شرایط بدان معنی است که شما می توانید اقامت و شهروندی ترکیه را برای خودتان و همچنین اعضای خانواده تان شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال (شامل ۱۸ ساله) با انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری ذکر شده بر اساس انتخاب خود، بدست آورید.

 

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت

 

چه مدت طول می کشد تا شهروندی ترکی (TC) برای تمام اعضای خانواده دریافت کرد؟

معمولا ۳-۶ ماه طول می کشد تا شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه در صورتی که تمام اسناد آماده بوده و به درستی تدوین شده باشند و کارهای قبل و بعد از سرمایه گذاری درست انجام شود، برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده صادر شود. با تغییرات اخیر در قانون، کل دوره برای به دست آوردن شهروندی کامل ترکیه برای همه اعضای خانواده در سال ۲۰۱۹ به ۶۰ روز کاهش یافته است.

 

دروازه های شهروندی برای خارجی هایی که خانه ای در ترکیه خریداری می کنند، باز است.

همانگونه که بیان شد با خرید خانه ای از املاک و مستغلات در ترکیه با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار توسط افراد غیر ترک، این افراد می توانند شهروندی ترکیه را اخذ کنند. فرد خارجی به همراه خانواده اش می توانند طی حداکثر ۶ ماه حق شهروندی ترکیه را دریافت کنند. به عبارت دیگر شما می توانید با خرید ملک در ترکیه، سرمایه گذاری سودآور داشته باشید و همچنین شهروند ترکیه شوید.

 

علاوه بر این شما می توانید اجازه اقامت ۳ ساله خود و خانواده خود را با خرید ملکی با ارزش ۶۵۰ هزار لیر ترکیه و بیشتر دریافت کنید و در صورتی که شما به مدت ۵ سال به طور مداوم در ملک خریداری شده زندگی کنید، می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام نمایید.

توجه: ظرف مدت این ۵ سال شما می توانید فقط به مدت یک سال در خارج از ترکیه اقامت داشته باشید، هدف این است که مشخص شود فرد خارجی در ترکیه زندگی می کند.

 

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت

 

دریافت اجازه اقامت برای خارجیانی که ملکی در ترکیه خریداری می کنند آسان است.

افراد غیر ترک که ملکی در ترکیه را خریداری می کنند می توانند اجازه اقامت را با توجه به اینکه در دوره های خاص تمدید می شود، دریافت کنند، همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده هایشان را دارند. با این اجازه اقامت، فرزندان افراد خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند. برای خارجیانی که اجازه اقامت دارند، پیدا کردن کار آسان تر است و شرکت ها برای دریافت اجازه کار راحت تر هستند.

 

افراد غیر ترک برای خرید ملک در ترکیه باید چه کارهایی انجام دهند؟

مهاجران خارجی می توانند در ترکیه املاکی مانند محل اقامت، دفتر، زمین، زمین کشاورزی و غیره را با توجه به محدودیت های مندرج در قانون خریداری کنند. اگر فرد خارجی زمینی را خریداری کند، وی موظف است طی ۲ سال به وزارت زراعت و شهرسازی در مورد نوع ساختمانی که در آن زمین بنا خواهد شد، اطلاع دهد.

 

محدودیت ها برای خرید ملک توسط افراد خارجی چیست؟

طبق قوانین مربوطه، محدودیت های زیر به خرید ملک توسط خارجی ها اعمال می شود:

فردی با ملیت خارجی می تواند در کل حداکثر ۳۰ هکتار اموال را در ترکیه خرید کند.

خرید ملک توسط فرد خارجی در مناطق نظامی و مناطق امنیتی ممنوع است. اجاره اموال در این مناطق تنها با اجازه خاص امکان پذیر است.

افراد حقیقی خارجی می توانند تا ۱۰٪ از کل مساحت منطقه ای که ملک خصوصی در آن واقع شده است را خریداری کنند.

ممکن است مالکیت املاک و مستغلاتی که برای ساخت و ساز خریداری شده اند و کاربرد آن طی دو سال به مقامات مربوطه اطلاع داده نمی شود، از فرد صلب شود.

برای شرکت های دارای شخص حقوقی که مطابق با قوانینی که در کشور خود تاسیس شده اند، محدودیت های فوق الذکر اعمال نمی شود.

 

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت