شهرهای مناسب ترکیه برای زندگی

شهرهای مناسب ترکیه برای زندگی

 

 

پایتخت شماره یک است. اوج پیاده روی در اسکی شهر ادامه دارد. Megakent استانبول باز هم در صحنه است. بله، همه استان های ترکیه، را با توجه به سطح زندگی  با استفاده از ۳۴ پارامتر ذکر کرده ایم. نتایج تحقیقات امسال با افزایش کلان شهرها مشخص شد.

 

مطلب مرتبط: خرید خانه در ترکیه

 

استانبول – اکثر ما یک سوال در ذهن داریم: کجا می توانیم زندگی کنیم؟ بهشت هر کس متفاوت است، بعضی از آنها شهر های ماهیگیری را احاطه کرده اند، بعضی  شهرهای بزرگ پر زرق و برق. بعضی از آنها یک شهر مرکزی ارزان قیمت …

در تحقیق قبلی، برخی از ۲۸ معیار تعیین رتبه بندی حذف شدند و موارد جدید اضافه شدند. تحقیقات امسال بر اساس ۳۴ معیار است. این بار تغییرات مهمی در محتوا ایجاد شد. در سال گذشته تنها ۲۵ استان مورد استفاده قرار گرفتند و این آمار از ۸۱ استان در سال جاری است.

در تحقیق سال گذشته، آنکارا، که در بالای فهرست قرار داشت، و Ağrı در انتهای لیست،  جای خود را در لیست این سال نیز حفظ کرده اند. با توجه به معیارهای انجام شده در این تحقیق، رتبه بندی “استان های مناسب برای زندگی” به شرح زیر است:

”Ankara, Eskişehir, İstanbul, Antalya, Trabzon, Edirne, Isparta, İzmir, Artvin, Kırklareli, Kırıkkale, Bolu, Kocaeli, Karabük, Karaman, Sinop, Elazığ, Mersin, Kayseri, Zonguldak, Muğla, Bursa, Çanakkale, Samsun, Kastamonu, Adana, Uşak, Balıkesir, Denizli, Gümüşhane, Rize, Burdur, Yalova, Nevşehir, Erzurum, Kütahya, Aydın, Giresun, Tekirdağ, Bartın, Malatya, Manisa, Niğde, Kırşehir, Sivas, Çankırı, Ordu, Erzincan, Çorum, Tunceli, Amasya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Bilecik, Kilis, Tokat, Konya, Sakarya, Osmaniye, Bayburt, Hatay, Gaziantep, Düzce, Aksaray, Afyonkarahisar, Bingöl, Yozgat, Van, Iğdır, Siirt, Bitlis, Mardin, Ardahan, Kars, Muş, Batman, Şırnak, Şanlıurfa, Hakkari, Diyarbakır, Ağr

 

نتایج تحقیقات قابل توجه است

ظهور کلانشهر ها به وضوح دیده می شود. شاهد صعود ۵ مرحله ای استانبول، آنتالیا و ازمیر  هستیم. ۱۰ بدترین استان  سال گذشته امسال نیز در همین  رده قرار دارند.

 

۱۰ شهر مناسب برای زندگی در ترکیه

براساس تحقیق، ۱۰ استان ایده آل برای زندگی با دلایل آنها به شرح زیر است:

آنکارا: پایتخت کشور با پیشرفته ترین زیرساخت های اقتصادی، بهداشتی و آموزشی است. در فعالیت های مربوط به هنر در رده دوم قرار دارد. از لحاظ اقتصادی قوی، تراکم خودرو در استانبول بالاتر است. در سرمايه گذاري عمومي با استانبول برابر و در ذخائر از استانبول  جلوتر است. کیفیت هوا متوسط است، ترافیک از استانبول بدتر است. جرم خیلی زیاد نیست.

 

Eskişehir: علاقمندی به هنر، که بیشترین توجه را در استان اسکی شهر دارد، سومین استان با بالاترین میزان سوادآموزی است. این شهر رتبه پنجم را در سینما دارد و شهر به صحنه های جدید سینما و تئاتر نیاز دارد. یک شهر غنی، تمام اطلاعات به جز جرم و ترافیک خوب است. با توجه به اقدامات مهم در پنج سال گذشته ، این شهر دو قدم به جلو حرکت کرده و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

 

استانبول: گران قیمت ترین شهر ترکیه، و صاحب ۴۵٫۶ درصد از سپرده کل بانک در کشور است. میزان جرم به اندازه ای که فکر می کنید بالا نیست. از نظر کیفیت هوا یکی از ۱۰ شهر برتر است و از هر سه بزرگسال یک نفر دارای ماشین است. بیکاری کمتر از آنکارا و ازمیر است.

 

آنتالیا: در ترکیه بیشترین وسایل نقلیه در مقایسه با جمعیت در آنتالیا وجود دارد. از هر ۲ بزرگسال ۱ نفر ماشین دارد اما ترافیک بد نیست. بر اساس پارامترهای اقتصادی، از لحاظ گردشگری در رده خوبی قرار دارد، دومین شهر از لحاظ کیفیت بالای هوا است. از لحاظ اپرا و باله، این استان در رده سوم است.

 

ترابزون: آموزش در ترابزون در سطح متوسط است. این شهر دارای طولانی ترین جاده آسفالت در هر کیلومتر مربع است. با وجود این، ترافیک بد است. در رابطه با سینما چهارمین استان در ترکیه است. شهر با توسعه  زندگی شهری و داده های اقتصادی مشخص است.

 

Edirne: تنها چیزی که در ادیرنه ناراحت کننده است، میزان جرم و جنایت است. این شهر یکی از ۵ شهر برتر در زیرساخت های آموزشی و بهداشت است. کیفیت هوا ضعیف است، منطقه جنگلی کم است. در میان استان هایی که بیشترین مالیات را دارند در رتبه ۱۹ قرار دارد.

 

اسپارتا: این شهر به ویژه با کیفیت آموزشی و زیرساخت های بهداشتی برجسته است. ترافیک مناسب، سطح آموزش بالاتر از میانگین ترکیه است. در رابطه با سینما خوب است، اما در مورد تئاتر چنین نیست. اگر کیفیت هوا را بهبود بخشد، مطمئنا در لیست بالا خواهد رفت. در میان استان هایی که بیشترین مالیات را دارند در رتبه ۱۹ قرار دارد.

 

İzmir: ازمیر در سپرده به ازای هر فرد در رتبه سوم قرار دارد، با این حال، مبلغ سپرده به اندازه نصف استانبول نیست. همچنین در سرمایه گذاری عمومی سرانه، نیمی از سرمایه استانبول را می گیرد. با این حال پارامترهای اقتصادی خوب است. در Izmir بیشترین برق خانگی را مصرف می کنند.

 

آرتوین: آرتوین رهبر هزینه های عمومی سرانه در ترکیه است. داده های اقتصادی در آرتوین که کمی بالاتر از متوسط ترکیه است نرخ بیکاری کم است. تنها مشکل در شهر به نظر می رسد گرانی است.

 

قرقلرایلی: : قرقلرایلی دومین استان ترکیه از لحاظ بهترین زیرساخت آموزشی است. شهر، که در سوادآموزی در رده دوم قرار دارد، به فعالیت های هنری بسیار حساس است. این شهر به جز محدود بودن حمل و نقل در جاده هیچ مشکلی ندارد.

 

source: ntv.com.tr

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت