تجربه زندگی در استانبول

تجربه زندگی در استانبول

 

 

استانبول، شهری ساحلی در غرب ترکیه، بین دریای سیاه و مرمره است. آنچه در استانبول خاص است، این است که این تنها شهر جهان است که بخشی از آن در آسیا و بخشی در اروپا است. استانبول را ، تکیرداغ، کوکائلی، دریای سیاه و مرمره احاطه کرده است. این شهر بیش از ۵ هزار و ۴۶۱ کیلومتر مربع و دارای جمعیت بیش از ۱۵ میلیون نفر است.

 

مطلب مرتبط: خرید خانه در ترکیه

 

زیبایی های طبیعی

تنگه بسفر یکی از اولین زیبایی های طبیعی استانبول است که به ذهن می آید. تنگه بسفر با طول ۳۰ کیلومتری که دریای مرمره و دریای سیاه را متصل می کند چشم انداز و فرهنگ منحصر به فرد زندگی در ساحل آسیا و اروپا را ارائه می دهد. بسفر خط ساحلی طولانی را برای مردم استانبول که می خواهند هوای تمیز استشمام و هم چنین پیاده روی کنند فراهم می کند و یک دیدگاه عالی برای زندگی اجتماعی با کافه ها، رستوران ها و مکان های تفریحی است. بسفر با بافت تاریخی خود، برای استانبولی ها و  گردشگران بازدید از شهر را جذاب می کند. خانه های زیبا در امتداد بسفر، و همچنین املاک تاریخی، بخشی از ارزش های زیبای بسفر است.

استانبول با پارک ها و جنگل هایی که در نقاط مختلف شهر گسترش یافته، فضاهای زندگی طبیعی و سبز را برای ساکنانش فراهم می کند. معروف ترین پارک ها و جنگل های این شهر عبارتند از: Emirgan Korusu, Yıldız Parkı, Gülhane Parkı, Maçka Parkı, Çamlıca Korusu ve Atatürk Arboretumu.  Emirgan Korusu واقع در منطقه Sarıyer یک نقطه ایده آل برای کسانی است که می خواهند از جمعیت و تحرک شهر فاصله بگیرند. هر ساله در ماه آوریل، در پارک ،فستیوال لاله با رنگارنگی خاصی برگزار می شود و برای تفریح با کافه ها و رستوران ها به عنوان یکی از زیباترین پارک ها شناخته شده است. Yıldız پارک بین Beşiktaş و Ortaköy واقع شده و مساحت ۵۰ هکتار را پوشش می دهد. در اسناد تاریخی، بیش از ۱۲۰ درخت و گونه عجیب و غریب وجود دارد که گونه های نادر در پارک است. Atatürk Arboretumu که در جاده Kemerburgaz-Bahçeköy واقع شده است، پارکی ایده آل برای کسانی است که می خواهند با طبیعت خلوت کنند. این پارک که در کنار جنگل بلگراد واقع شده است بیش از ۲۰۰۰ نوع گیاه را در اختیار دارد.

جنگل بلگراد، به عنوان ریه های شهر با زیبایی های طبیعی برای ورزش، خلوت کردن با طبیعت ، گوش دادن به صدای پرنده ها و بسیاری فعالیت های دیگر مورد قبول است.

شاخ طلایی که درست شبیه یک شاخ است، شبه جزیره تاریخی را شکل داده و در طول قرن ها، بندر طبیعی استانبول بوده است. شاخ طلایی واقع در منطقه Eyup، فرصتی را برای بازدید کنندگان از دریا و موزه ها و آثار تاریخی ارائه می دهد.

جزایری که در دریای مرمره واقع شده اند، منطقه تابستانی دیگری را برای گردشگری دریایی برای مردم استانبول با زیبایی طبیعی خود ارائه می دهند، همچنین برای کسانی که می خواهند آخر هفته ای با آرامش داشته باشند، در نظر گرفته می شود. در زمان امپراتوری روم شرقی، این جزیره به عنوان محل تبعید مورد استفاده قرار می گرفته، با گذشت زمان، قصرهای های زیبایی ساخته شد و به عنوان یک مجتمع تابستانی مورد استفاده قرار گرفت. Büyükada، Heybeliada و Kınalı مکان های پر بازدید از جزایر پرنس است.

 

اقلیم

استانبول به علت موقعیت خود تحت تاثیر بسیاری از اقلیم ها قرار دارد. اثرات آب و هوای مدیترانه، دریای سیاه، بالکان و آناتولی در مناطق مختلف شهر دیده می شود. در زمستان، می توانید باد گرم لودوس دریای مدیترانه، آب و هوای سرد بالکان و آب و هوای بارانی از دریای سیاه را تجربه کنید. میانگین دمای سالانه شهر ۱۳٫۵ درجه سانتی گراد است. بارش سالانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیمتر است. دیده شده است که فصل زمستان و بهار بارانی است.  تابستان معمولا گرم و خشک است. تعداد روزهای برفی بیش از ۱۰ روز نیست.

 

کارهایی که باید در استانبول انجام دهید

اگرچه فعالیت هایی که در استانبول انجام می شود برای پر کردن یک کتاب کافی است، اما مکان های خاصی برای بازدید و فعالیت های خاصی برای انجام دادن وجود دارد. چه به عنوان توریست چه به عنوان شهروند برای تجربه واقعی استانبول، چیزهایی برای انجام دادن وجود دارد:

ایاصوفیه: Aya Sofya بزرگ ترین کلیسای ساخته شده توسط امپراتوری روم شرقی در استانبول است. این کلیسا که برای نخستین بار در سال ۳۶۰ میلادی ساخته شده است، در سال های بعد دوبار بازسازی شد و در دوران عثمانی با قدرت بخشیدن به آن تقویت شد. امروزه یکی از بخش های فرهنگی این شهر و اولویت برای همه گردشگران در استانبول است.

قصر Topkapi: در زمان امپراتوری عثمانی از قرن ۱۵ تا قرن نوزدهم مرکز اداری، آموزش و پرورش و هنر بود . در موزه کاخ توپکاپی، می توانید از بخش های مرتبط با مدیریت کشور، از خانه سلطان و خانواده اش، گنجینه های کاخ و بسیاری از نقاط دیگر دیدن کنید و می توانید جزئیات زندگی عثمانی را بررسی کنید.

 

source: realtyturkey.com

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت