تجربه زندگی در آنتالیا، زیبایی های طبیعی برای گردشگری

تجربه زندگی در آنتالیا، زیبایی های طبیعی برای گردشگری

 

تجربه زندگی در آنتالیا، زیبایی های طبیعی برای گردشگری

 

آنتالیا، واقع در منطقه مدیترانه و تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای و همچنین از شهرهای باستانی شهر ترکیه است. به دلیل زیبایی های طبیعی، مناطق تاریخی و ویژگی های مختلف نه تنها واجد شرایط برای زندگی برای شهروندان ترکیه، بلکه برای هر کس که به آنتالیا سفر کرده نیز هیجان آور است.

آنتالیا در جنوب ترکیه، مرکز توریستی در سواحل مدیترانه ، صاحب ۲٫۳ میلیون نفر جمعیت است. اقتصاد شهر، از زمان های قدیم ، بر مبنای تجارت و گردشگری است.

 

مطلب مرتبط: خرید خانه در آنتالیا

 

زیبایی های طبیعی

آنتالیا که بیش از ۷۰ درصد آن منطقه کوهستانی است، بخش بزرگ آن توسط کوه های توروس احاطه شده است. این شهر با عظمت کوه ها و سواحل شنی منحصر به فرد، پوشش گیاهی سرسبز و گل های رنگارنگ حس زندگی در بهشت را ایجاد می کند. آنتالیا به دلیل تنوع جغرافیایی و زیبایی های طبیعی به خصوص آبشارها، غارها، رودخانه ها و پارک های طبیعی قطعا ارزش دیدن دارند.

غارها: در واقع، حدود ۵۰۰ غار در آنتالیا شناسایی شده است. اما برخی از آنها دارای اهمیت بین المللی هستند. غار Karain  واقع در مرکز آنتالیا، Damlataş و Dim Caves واقع در منطقه آلانیا، گردشگران را جذب می کند. غار Karain در میان بزرگ ترین غارهای طبیعی ترکیه قرار دارد. غار Damlataş، با بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد،  دارای ظاهر استالاگمیت و استالاکتیت است.  علاوه بر این، هوای داخل غار Damlataş برای بیماران مبتلا به آسم بسیار مناسب است. غار  Dim به عنوان یکی از زیباترین غارهای ترکیه در مجاورت آلانیا، به دلیل جنگل ها و مناطق تفریحی، گردشگران را به خود جذب می کند.

آبشارها: در شهر بسیاری از آبشارهای بزرگ و کوچک وجود دارد، بعضی از آنها برای ساکنان و گردشگران بسیار جالب هستند. شناخته شده ترین آبشار آنتالیا، آبشار Manavgat در ناحیه  Manavgat در ۷۲ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. اگرچه آب رودخانه از ارتفاع زیاد جریان ندارد اما جریان آن از یک منطقه وسیع با سرعت زیاد یک نمای زیبا ایجاد می کند. آبشار Düden ، واقع در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر، با غار واقع در پشت آن و صدای آب بازدیدکنندگان را به یک دنیای کاملا متفاوت دعوت می کند. آبشار Kurşunlu با ارتفاع ۱۸ متر، به عنوان یک مکان محبوب برای کسانی که می خواهند از منظره و طبیعت لذت ببرند است.

پارک های طبیعی: ۴ پارک ملی بزرگ و ۱ پارک طبیعت در آنتالیا وجود دارد. پارک هایی که برای گردشگران داخلی و خارجی به عنوان یک منطقه استراحت ترجیح داده می شود عبارتند از: پارک ملی Beydağları (Olympos) ، پارک ملی Köprülü Kanyon ،  پارک ملیGüllük Dağı (Termessos)   و پارک ملی غار Altınbeşik.

پارک  Olympos، که چشم انداز شگفت انگیزی با جنگل های کاج قرمز دارد، دارای ۲۵ گونه گیاه بومی منحصر به فرد است و همچنین ممکن است حیوانات نادر در منطقه ساحلی دیده شود. پل      Canyon  دارای یک منطقه گیاهی منحصر به فرد است.

 

 کارهایی که باید در آنتالیا انجام دهید

آنتالیا، شهری که فرهنگ و هنر را قرن هاست در هم آمیخته ، با دریای آبی،  کوه های توروس، ارتفاعات پوشیده از گل های رنگارنگ و طبیعت آبشارها قلب گردشگران را تسخیر کرده است. فعالیت های گردشگری جایگزین مانند کوهنوردی و غارنوردی و پیاده روی در طبیعت آنتالیا، مربوط به تنوع جغرافیایی شهر است.

ارتفاعات: برای فرار از گرمای تابستان خنک تر و آرامش بخش تر از ارتفاعات کجا می تواند باشد. آنتالیا دارای فلات زیادی است اما شناخته شده ترین آنها، Feslikan، Gömbe، Saklıkent، Gedevet، Gökbel، Üçoluk و Finike-Ördübek است. کوه های سرسبز، هوای تمیز، جشنواره های سرگرم کننده  و اردوگاه های آرامش بخش سبب تجربه های فراموش نشدنی می شود.

جاده لیکیا: جاده لیکیا بین ۱۰ مسیر زیبای پیاده روی طولانی در جهان، از Fethiye تا آنتالیا، دارای  ۲۱ سطح منحصر به فرد و ۵۰۹ کیلومتر می باشد. در این سطوح می توان پیاده روی کوتاه روزانه یا آخر هفته ای انجام داد.

شهرهای باستانی و موزه ها: آنتالیا، یک شهر تاریخی، همچنین شهر های باستانی آن معروف است. سایت های باستان شناسی نه تنها برای ترکیه، بلکه برای همه میراث فرهنگی جهان مهم است. مهم ترین و جذاب ترین شهر باستانی آنتالیا، شهر باستانی Aspendos می باشد. این شهر که با آمفی تئاتر غول Aspendos مشهور است، شهر باستانی است که حتما باید از آن بازدید کرد. شهر باستانی Side ، واقع در شهر  Manavgat در آنتالیا، به ویژه با معبد آپولو مشهور است. شهر باستانی Myra  واقع در شهر دمره با مقبره های حک شده شناخته شده است. میرا یکی از ثروتمند ترین شهرهای آن دوره ، باشکوه ترین تئاتر لیکیا را نیز برگزار می کند. به غیر از اینها، از شهر باستانی Olympos، شهر باستانی Termessos، شهر باستانی Simena نیز باید بازدید کرد.

موزه آنتالیا که برای حفاظت از آثار بازمانده از جنگ جهانی اول تاسیس شده است، امروزه با ۳۰ هزارمتر مربع و ۱۴ سالن نمایشگاه آثار مختلف در آن به نمایش گذاشته شده است.

 

source:realtyturkey.com

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت