آب و هوا، حمل و نقل و اماکن دیدنی در استانبول

آب و هوا، حمل و نقل و اماکن دیدنی در استانبول

استانبول شهری که با زیبایی منحصر به فرد همه را تحت تاثیر قرار می دهد. استانبول به عنوان یک شهر شناخته شده در جهان با تاریخ، فرهنگ، زیبایی های طبیعی و ساختاری منحصر به فرد است. یک شهر پر جنب و جوش و مدرن با هویت منحصر به فرد ، استانبول ترکیبی شگفت انگیز از فرهنگ شرقی و غربی است. علاوه بر تاریخ غنی و عمیق ریشه دار آن، جمعیت جوان و پویا دارد که  آینده ای روشن دارند. اگر پایتخت ترکیه هم نباشد، استانبول هنوز مرکز فرهنگی و تجاری ترکیه و حتی جهان است. با این حال، این تنها شهر در دو قاره جهان است که استانبول را از نظر سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی مهم دانسته است. این شهر منحصر به فرد در دریای مرمره واقع شده است که هر دو طرف تنگه بسفر و دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می کند. جمعیت آن حدود ۱۴٫۶ میلیون نفر است. همانطور که استانبول زیباترین شهر جهان برای زندگی است، مرکز توجه گردشگران نیز است.

 

آب و هوا، حمل و نقل و اماکن دیدنی در استانبول

 

آب و هوا و فصل ها

به طور کلی، آب و هوای مدیترانه ای در استانبول وجود دارد. در زمستان، لودوس گرم از مدیترانه به دنبال آب و هوای سرد از بالکان و آب و هوای بارانی از دریای سیاه می باشد. به طور کلی، تابستان گرم و خشک است، زمستان بارانی و گرم است. محدوده دما بین° C 14-  و ° C 41.5+ در یک سال است. روزهای برفی و بارانی معمولابیشتر از ۱۰ روز تجاوز نمی کند. از سوی دیگر، استانبول یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در فصل بهار و تابستان است که در آن انواع گیاهان، گل ها و صدای پرنده ها به آسمان می رسد.

 

حمل و نقل

حمل و نقل در استانبول در چند سال گذشته  توسعه یافته است. استانبول شهری با بسیاری از وسایل نقلیه عمومی و پیشرفته است. اگر چه بسیاری از مردم در استانبول از تاکسی استفاده می کنند، ما نمی توانیم بگوییم این یک ایده بسیار خوب است. زیرسایه شبکه حمل و نقل پیشرفته، می توانید به هر مکانی که می خواهید در استانبول با استفاده از حمل و نقل عمومی، دسترسی پیدا کنید. تنها کاری که باید برای دریافت تخفیف حمل و نقل عمومی انجام دهید این است که استانبول کارت را داشته باشید.

استانبول کارت، به جای بلیط کاغذی کلاسیک و یا سکه در حمل و نقل عمومی استفاده می شود، یک کارت بدون تماس در نسل جدید است که می تواند با پول الکترونیکی بارگیری شود. با این کارت می توانید تقریبا از تمام اتوبوس ها، مترو، قطار، کشتی و تراموا که توسط شهرداری استانبول اداره می شود استفاده کنید.

 

۵ مکان دیدنی در استانبول

استانبول دارای موقعیت استراتژیک در جاده ابریشم قدیمی است که آسیا و اروپا را به هم متصل می سازد و این موضوع آن را یکی از مهم ترین شهرهای تاریخ ساخته است. ۱۰ مکان زیبا برای دیدن در استانبول عبارتند از:

مسجد سلطان احمد: مساجد، مدرسه، مدرسه ابتدایی، مقبره، آرامگاه، مغازه ها، حمام،بيمارستان توسط سلطان احمد اول ساخته شده است. توسط معمار Sedefkar Mehmed Ağa بین سال های ۱۶۰۹ تا ۱۶۲۰ ساخته شد. مسجد سلطان احمد، یکی از معروف ترین آثار تاریخی ترکیه و جهان اسلام، با تحسین از طرف همه کسانی که به استانبول می آیند، بازدید می شود. نمونه دیگری از هنر کلاسیک ترکیه، مسجد سلطان احمد تنها مسجدی است که در اصل با ۶ مناره ساخته شده است. زیباترین منظره شهر استانبول از دریا دیده می شود. این منظره با شکوه شامل صحنه مسجد است.

مسجد ایا صوفیه: ایا سوفیا، یکی از شاهکارهای تاریخ معماری با گنبد خیره کننده اش، ستون های سنگ مرمر حک شده و موزاییک های منحصر به فرد، شامل دو ادیان بزرگ آسمانی است. ایاسوفیه، که در سال ۱۹۳۵ به عنوان موزه فعالیت می کرد، بزرگ ترین کلیسای بیزانس در استانبول است. این کلیسا که سه بار در همان محل مرمت شده است، قدیمی ترین و سریع ترین کلیسای جامع ساخته شده در دنیا است.

قصر توپکاپی: قصر Topkapı خانه سلطنتی امپراتوری عثمانی که با فتح استانبول به یک امپراطوری جهان تبدیل شد و مرکز اداری دولت است، با گنجینه های پر زرق و برق در پشت معماری ساده آن ، داستان های سیاسی و اجتماعی دارد که جهان را تغییر می دهد.

قصر Dolmabahce: قصر Dolmabahçe بین سال های ۱۸۴۳-۱۸۵۶ با ترکیبی از سبک های هنری اروپا ساخته شده است. معماری Sultan Abdülmecit’in، اثر  Karabet Balyan است. سلطنت عثمانی در هر دوره قصرهای زیادی داشته است. قصر Dolmabahçe دارای ۳ طبقه و طرح متقارن است. ۲۸۵ اتاق و ۴۳ سالن وجود دارد.

برج گالاتا: برج گالاتا به عنوان فانوس دریایی برای اولین بار توسط بیزانس در سال ۵۲۸ ساخته شد و به طور مداوم به دلیل آتش سوزی، طوفان و بسیاری از دلایل دیگر تا امروز، نیاز به تعمیر و بازسازی داشته است. برج، که اخیرا در سال ۱۹۶۷ بازسازی شده است، همچنان میزبان هزاران نفر است که می خواهند استانبول را ببینند. برج گالاتا ، یکی از زیباترین ساختمان های استانبول است. اما زیبایی اصلی این برج، مشاهده منظره منحصر به فرد استانبول از تراس آن است. ارتفاع کلی برج ۶۶٫۹ متر است و از آسانسور برای رفتن به طبقه بالا استفاده می شود.

 

source: izu.edu.tr

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت