خرید خانه در ارزروم و شرایط زندگی

خرید خانه در ارزروم و شرایط زندگی

ارزروم، یکی از استان ها و بیست و نهم پرجمعیت شهر ترکیه است. از سال ۲۰۱۵، صاحب ۷۷۹،۳۲۱جمعیت است و ۹۹۹ نفر مهاجرت کرده است. از لحاظ جمعیت سومین استان در منطقه آناتولی شرقی است. Erzurum حدود ۱۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است و از زمان اولین دوره های تاریخ، محل سکونت است. این شهر همچنین با آثار تاریخی و امکانات ورزشی زمستان شناخته شده است. چهارمین استان ترکیه ارزروم، اصلی ترین منبع معیشت کشاورزی و دامداری بوده و این شهر در سال های اخیر با گردشگری زمستانی خود شناخته شده است. با توجه به آب و هوای سرد صنعت توسعه یافته است. ۱۵٫۱۷٪ از منطقه استان با مساحت ۲۵،۰۶۶ کیلومتر مربع برای اهداف کشاورزی در دسترس است.

 

خرید خانه در ارزروم و شرایط زندگی

 

ارزوروم توسط کوه ها احاطه شده است. ارزوروم در قسمت جنوب غربی فلات واقع شده است. مرکز شهر در پایه قسمت های غربی و جنوبی کوه های Palandoken واقع شده است. غرب و شمال شهر باز، ظاهر آن ساده است. استان ارزوروم به طور کلی توسط کوه ها احاطه شده است. منطقه ارزوروم؛ ۶۴٪ کوهستانی، ۲۰٪ فلات و ۱۲٪  ارتفاعات است. بخشی از استان ارزوروم در منطقه دریای سیاه قرار دارد. بخش دیگری در منطقه آناتولی شرقی واقع شده است. این تنها منطقه مسکونی بزرگ در آناتولی با ارتفاع ۱۹۵۹ متر بالاتر از سطح دریا است. این منطقه توسط Dumlu در شمال و کوه Palandöken در جنوب احاطه شده است. عبور جاده ابریشم از ارزوروم و دشت های  حاصلخیز نقش مهمی در انتخاب منطقه به عنوان محل سکونت در طول تاریخ دارد. شهر و محیط اطراف آن در اثر زمین لرزه های شدید از زمان به زمان آسیب جدی دیده است.

 

اقلیم

در مرتفع ترین و سردترین شهر ترکیه یعنی ارزروم، آب و هوای سخت قاره ای غالب است. به طور کلی زمستان بسیار سرد و برفی است. تابستان بسیار گرم و خشک است. تقریبا ۲-۳ ماه از سال منطقه با برف پوشیده شده است. تابستان به ویژه تا ژوئن و اواسط ماه ژوئیه احساس می شود. میزان بارندگی ۴۶۰ میلی متر است. رودخانه ها با برف ذوب شده تغذیه می شوند. این استان در منطقه آناتولی شرقی واقع شده است، به استثنای قسمت های شمالی منطقه دریای سیاه و دارای آب و هوای قاره ای است. ارتفاع بالای ارزوروم و بارش باران و برف سنگین (۷۰ روز برف در زمین باقی می ماند) باعث می شود که اشعه های خورشیدی دوباره به فضا بازگردند. بنابراین ارزروم،   اگرچه یکی از شهرهای بسیار آفتابی ترکیه است، اما یکی از سردترین شهرهاست. در تابستان درجه حرارت ۳۵+ درجه است، در حالی که در فصل زمستان درجه حرارت به ۳۰- درجه می رسد.

 

پوشش گیاهی

ارزوروم، با آغاز بهار و ذوب شدن برف ها شروع به سرسبز شدن می کند. نسیم بادی خشک در اوایل ماه اوت باعث زردی برگ و محصولات درختی می شود. در اواخر ماه اوت و در ماه سپتامبر، منطقه اطراف ارزوروم مانند یک استپ زرد به نظر می رسد. Erzurum، که در آن ۹٪ آن جنگل و درختچه است، و درختان کاج و بلوط رشد کرده است،امروزه Erzurum  فاقد این درختان است.

 

شرایط اقتصادی

اقتصاد ارزروم به طور کلی از کشاورزی – دامداری و صنعت – عناصر تجاری تشکیل شده است. ۶۹ سازمان ثبت شده صنعتی وجود دارد. ۲ منطقه صنعتی سازمان یافته وجود دارد. وجود منطقه در جاده ابریشم از گذشته، توسعه شهر را در زمینه اقتصادی ترسیم کرده است و همچنین اهمیت آن را به لحاظ تجاری نشان می دهد. دانشگاه آتاتورک، که در سال ۱۹۵۷ در ارزروم تاسیس شد، از لحاظ تجاری در شهر تجدید حیات می کند. ارزروم یکی از مراکز تجاری مهم ترکیه و آناتولی شرقی است. سنگ Oltu، که معدنی نیمه قیمتی در ولسوالی اولتو است، منبع معیشت برای مردم محلی و معامله گران است. گردشگری زمستانی که قبلا در منطقه بوده و محدود به امکانات ورزشی زمستانی کوهستانی Palandöken بود، به ویژه در سال های اخیر دستاوردهای قابل توجهی به دست آورده است و در سراسر منطقه به عنوان زیرساخت ها و امکانات جدید توزیع شده است. با گذر از مرزهای ترکیه به یکی از مراکز پیشرو در جهان تبدیل شده است. امکانات ورزشی سهم مهمی در گردشگری و اقتصاد منطقه دارد.

 

کشاورزی و دامداری

اقتصاد مبتنی بر کشاورزی و دامداری است. ۳۰۶ هکتار از ۴۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی قابل آبیاری است و ۲۶۸ هزار هکتار از این منطقه کاشته می شود.

 تولید محصولات: شامل غلات، محصولات علوفه ای، حبوبات، محصولات صنعتی، گیاهان ساقه ای، دانه های روغنی است.

از انواع غلات کشت گندم، جو و چاودار است ؛ از گیاهان صنعتی چغندر قند، سیب زمینی و آفتابگردان است.

شیوه های کشاورزی ارگانیک شامل گندم، یونجه، محصولات علوفه ای ، میوه و عسل است.

در ارزروم از میوه ها سیب، گلابی، گردو، زردآلو، آلو، گیلاس و خربزه رشد می کنند.

 

صنعت و تجارت

اقتصاد ارزروم عمدتا شامل بخش های کشاورزی، خدماتی و ساخت می باشد. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر تحرک تجاری در مرکز شهر ارزروم، دانشگاه آتاتورک است که حدود ۷۰٫۰۰۰ دانشجو دارد. در ماه های تابستان، رکود اقتصادی با نبود دانشجویان در این شهر به وضوح احساس می شود.

 

ارزروم در زمینه تولید:

  • صنایع غذایی
  • صنایع شیمیایی – پلاستیک
  • صنایع فلزی
  • صنعت ماشین آلات
  •  نفت و صنعت نساجی

اگر چه بخش صنعتی در سطح مورد انتظار نیست، اما به میزان مشخصی به اقتصاد ارزروم کمک می کند. طبق داده های سال ۲۰۱۱، بیش از پانصد شرکت در ارزروم تاسیس شده است. شرکت های فعال در بخش صنعتی کوچک و متوسط هستند. با توجه به این ویژگی ها، شرکت های مورد نظر فقط برای بازارهای محلی تولید می کنند و اشتغال را با نرخ کم ارائه می دهند. صنعت ساخت و ساز:

  • تولید مواد غذایی و آشامیدنی: پنیر، روغن، ماست، آب آماده، گوشت و محصولات گوشتی
  • تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکی: – لوله پی وی سی، بطری های پلاستیکی، شیشه ای، کیسه ای
  • تولید محصولات معدنی: سیمان، بتن آماده، کاشی، بریکت، آجر، سنگ فرش، سنگ مرمر و غیره
  • تولید مواد شیمیایی : رنگ، صابون، مواد شوینده و دیگر محصولات تمیز کننده

 

source: tr.wikipedia.org

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

2 دیدگاه ها

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت