همه چیز در مورد زندگی در استانبول

همه چیز در مورد زندگی در استانبول

 

همه چیز در مورد زندگی در استانبول

 

استانبول به طور مرتب در صدر لیست بهترین شهرهای مقصد جهان قرار می گیرد و برای بازار بزرگ، مسجد آبی و ایا صوفیه شهرت دارد. این مناطق به دلیل موفق بیش از حد خود در صنعت توریسم همواره شلوغ هستند و قربانی محبوبیت خود شده اند. در حقیقت اگر چه که استانبول مسلما شهری فوق العاده برای سفر است، گردشگران تنها تا حدی می توانند سطح چیزی واقعا هیجان انگیز را ببینند. در حالی که این موضوع در مورد اکثر شهرها در سراسر جهان گفته می شود، صحت آن به ویژه در مورد استانبول احساس می شود؛ شهری که قلب تپنده ی آن هنوز در زیر رگ های مسدود شده توسط توریست نفس می کشد.

 

مطلب مرتبط: خرید خانه ارزان در استانبول

 

پس از اینکه مدتی در استانبول زندگی کنید، یاد می گیرید که از میان جمعیت ببینید و از مسیرهای پشتی خیابان ها استفاده کنید تا از مواجه با ازدحام جمعیت جلوگیری کنید. هنگامی که به شهر عادت کردید و فراتر از کلیشه ها رفتید، شهری را کشف می کنید که دارای سهم خود از مشکلات است، اما فرصتی برای زندگی بین دو جهان را فراهم می کند. می توان در خیابان های پشتی تاریخی و چند ملیتی آن و در حال و هوای قرون وسطی قدم زد، تا غروب خورشید در کلاب های نوین بیوگلو رقصید، از غذاهای خیابانی در ۲۴ ساعت شبانه روز غذا خورد، سپس به پشت بام رفته تا غروب خورشید را بر روی یکی از برجسته ترین چشم اندازهای آسمان در جهان دید. چشم اندازی که طی قرن ها تغییر چندانی نداشته است.

 

آب، آب در همه جا

برای تازه واردهای شهر، عادت کردن به جغرافیای شهر کمی زمان بر است. دریای سیاه در شمال شهر قرار گرفته، مرمره در جنوب و تنگه بسفر این دو را متصل می کند. مناطق قرار گرفته در دو طرف بسفر مناطق اروپایی و آسیایی شهر را تشکیل می دهند، در حالی که شاخ طلایی ورودی مهمی از بسفر است که منطقه قدیمی (شبه جزیره سلطان احمد که روزی تمام شهر را تشکیل می داد) و شهر جدید در طرف اروپایی ( بیوگلوی بین المللی در اوائل دهه ۱۹۰۰ میلادی توسط اروپایی ها مسکونی شد) را به هم متصل می کند.

این جغرافیای قاره ای غول پیکر منحصر به فرد بوده و دلیل اهمیت استراتژیک استانبول و تاریخ غنی آن است. این موضوع همچنین بدین معناست که اگر تخیل قوی ای داشته باشید می توانید برای یک نوشیدنی با کشتی از آسیا به اروپا بروید و اگر خوش شانس باشید حتی یک دسته دلفین را در مسیر ببینید.

 

جابجایی در شهر

استانبول همچنین در صدر لیست شهرهای پرجمعیت جهان قرار دارد و جابجایی در شهر با ماشین تمرینی خسته کننده برای صبر و بردباری شماست. خوشبختانه استانبول دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی کامل متشکل از مترو، تراموا، اتوبوس، قطار کابلی، قطار، مترو و کشتی است. این وسایل همیشه در یک راه متصل نمی شوند، اما مدت زمان زیادی طول نمی کشد تا متوجه شوید که چه اتفاقی می افتد. سپس شما به سادگی یک استانبول کارت خریده و در شهر رفت و آمد می کنید.

هزینه این سفرهای درون شهری بسیار ارزان تر از شهرهای دیگر از جمله لندن است و اکثر کرایه هزینه آن بیش از دو لیره نمی شود. تاکسی ها برای رفتن به فواصل دورتر یا سفرهای دیرتر در شب مناسب هستند، اما هنگام گرفتن تاکسی به خصوص در اطراف میدان تکسیم مواظب باشید. بهتر است که از ایستگاه تاکسی رانی تاکسی گرفته و یا از اپلیکیشن های گرفتن تاکسی مانند اپلیکیشن Bi Taksi استفاده نمایید.

 

ترک ها خورد و خوراک خود را جدی می گیرند

یکی از بارزترین ویژگی های زندگی در استانبول، محدوده باور نکردنی غذای ترکیه است. نه، من فقط درباره کباب صحبت نمی کنم اگر چه که ممکن است کباب ترکی معروف ترین غذای صادراتی کشور باشد، اما آنها فقط نوک کوه یخ هستند. درست است که ترک ها کاملا در انتخاب غذا ملی گرا هستند، اما این موضوع از غرور برای فرهنگ آشپزی غنی آنها می آید.

علاوه بر این ترکیه کشوری است که با فصول سال در تماس است و وقتی که فصل توت فرنگی، هندوانه، خیار، نخود فرنگی تازه، گوجه سبز می شود، می توانید مطمئن باشید که این ها چیزی هستند که همه می خورند. صبحانه ترکی میزی مفصل و زیبا با بشقاب های کوچکی از تکه های کوچک پنیر، زیتون، مربای خانگی، سس سیر و انواع شیرینی است.

به همین ترتیب بهترین وعده های غذایی روزانه در ترکیه، آنهایی هستند که در بسیاری از رستوران ها با تعداد زیادی غذاهای مزه و راکی برای سرو می شود. موسیقی زنده فاصله بین مکالمات را پر کرده و افراد با فضای آنجا مانوس می شوند.

غذای خیابانی یکی دیگر از لذت هایی است که باید در استانبول کشف کرد؛ صدف پر شده با برنج تند، سیمیته (نان شیرینی کنجد) با پنیر بز، ساندویچ ماهی کبابی، برنج کره ای با نخود و مرغ خرد شده بعضی از غذاهای خیابانی استانبول هستند. و اگر اهل سیرابی خوردن باشید، رستوران های سنتی سیرابی آغشته به سرکه سیر را که ۲۴ ساعت جا افتاده به شما پیشنهاد می دهند.

 

source: theskinny.co.uk

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت