خرید خانه در سامسون ترکیه

خرید خانه در سامسون ترکیه

 

سامسون، یکی از بزرگ ترین سی استان ترکیه و مرکز استان است. در مرکز دریای سیاه واقع شده، این منطقه دارای بالاترین جمعیت ۱۳۳۵۷۱۶ نفر، شانزدهم و پرجمعیت ترین استان ترکیه است. سامسون که دارای ۱۷ منطقه و ۱۲۴۷ ولسوالی است، به طور مشترک توسط شهرداری و فرمانداری اداره می شود. در جغرافیای ترکیه در نقطه مرکزی شمال واقع شده است؛ از شرق با اردو، از جنوب با توکات و آماسیا و از غرب توسط استان های Çorum و Sinop احاطه شده است. در شمال دریای سیاه وجود دارد. سامسون  توسعه یافته ترین منطقه در منطقه دریای سیاه از لحاظ تحصیلات، سلامت، صنعت، تجارت، حمل و نقل و اقتصاد است و  به عنوان ” پایتخت دریای سیاه” و “شهر آتاتورک” معرفی شده است.

 

مطلب مرتبط: خرید ملک ارزان در ترکیه

 

نخستین جامعه که در سامسون واقع شده و از ۶۰ هزار سال قبل از میلاد تشکیل شده است،    Kaşkalrاست که بین ۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد به آنجا آمده است. در سال های اول جمهوریت، ۴۷ درصد از سرزمین استان که اقتصاد آن بر پایه کشاورزی و دامداری است، برای اهداف کشاورزی استفاده می شود و بهره وری اقتصادی عمدتا بر مبنای تجارت و صنعت است. کشاورزی و دامداری به تدریج در حال کاهش است. سامسون، که بزرگراه منطقه دریای سیاه را به آناتولی مرکزی و آناتولی شرقی متصل می کند، هم زمان یک شهر بندر است. هم سرمایه گذاری بخش دولتی و هم خصوصی در سامسون، مهاجرت زیادی را از سایر استان ها تشویق می کند.

سامسون با توجه به مهاجرت های خود از ساختار پیچیده قومی برخوردار است و این ویژگی در ساختار فرهنگ های محلی مانند زبان، رقص های محلی  و غذا احساس می شود. پیش بینی شده است که ارتقاء زیرساخت های راه آهن سامسون، که توسط حمل و نقل دریایی، هوایی و جاده امکان پذیر است، تا اواخر سپتامبر ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد و سفرها آغاز خواهند شد. هنگامی که کارها تکمیل  شد، حمل و نقل از هفت شهر در خط راه آهن سامسون-کولین ارائه می شود.

 

وضعیت اقتصادی شهر سامسون

زندگی اقتصادی در سامسون از زمان گذشته در شکار، ماهیگیری، دام، تجارت و محور صنعتی بهبود یافته است؛ در سال های اخیر، بخش صنعتی و انرژی به این بخش اضافه شده است.

امروزه، ماهیگیری دریایی باز در سامسون انجام می شود و ماهیگیران با موتورهای بزرگ و مدرن ماهیگیری به دریا می روند. امروزه ماهی کولی، اسب ماهی،ماهی قزل آلا،  ماهی آبی و ماهی کفال خاکستری بیشتر شکار می شوند. ماهی کولی از ماه نوامبر در نزدیک ساحل شکار می شود، ماهی قزل آلا در ماه های سپتامبر و نوامبر، ماهی آبی در ماه اکتبر، ماهی کفال می تواند تقریبا در تمام طول سال شکار شود. علاوه بر این، جدول ماهیگیری یعنی ماهیگیری صنعتی نیز در شهر انجام می شود. با توجه به داده ها از سال ۲۰۱۷ شکارغذاهای دریایی در سراسر ترکیه ،از جمله سامسون با ۴۹٪ و بیشترین شکار ماهی کولی در منطقه دریای سیاه شرقی با ۱۰۷،۱۸۵ تن بوده است. در سامسون، مهم ترین محصول ماهی آب داخلی، کپور با ۶۰ تن است، بیشترین رشد محصول ماهی قزل آلا ب ۴٫۲۵۰ تن است. دامداری همراه با کشاورزی یکی از مهم ترین فعالیت های اقتصادی سامسون است .براساس اطلاعات سال ۲۰۱۷، مهم ترین   حیوانات دام استان عبارتند از گاو و گوسفند، پرورش مرغ، زنبورداری و حشره ابریشم است. در این استان حدود ۳٫۵ میلیون مرغ و ۸۳۲۰۲ زنبور عسل وجود دارد که بیش از ۴۰۰ هزار گاو وجود دارد. امروزه در ۴۷٪ از سطح زمین های سامسون به طور عمده غلات، حبوبات، گیاهان صنعتی، دانه های روغنی و گیاهان ساقه دار رشده کرده است. سامسون، که با افزایش سرمایه گذاری در سال های اخیر، تبدیل به یک شهر کشاورزی شده است، محصولاتی نظیر هندوانه ارگانیک و تخم مرغ های محلی در ترکیه و خارج از کشور توزیع می شوند. مرکبات ، گوجه فرنگی، میوه های تولید شده از زمان های قدیم مانند انگور مهم ترین محصولات صادراتی هستند. با توجه به تمام ارزش های محصولات تولیدی، سهم کشاورزی در سامسون ۵/۳ میلیارد  است. شش مناطق صنعتی سازمان یافته در Tekkeköy ، Bafra, Çarşamba, Havza ve Kavak است. علاوه بر شرکت های صنعتی، منطقه آزاد تجاری نیز در شهر وجود دارد که از سال ۱۹۹۵ فعالیت می کند.  بر اساس اطلاعات ۲۰۱۷ وزارت بازرگانی، حجم تجارت سالانه منطقه آزاد تجاری سامسون ۸۱،۸۲۹ است و در مجموع ۴۰۴ نفر استخدام است.

سامسون با سرمایه گذاری های انجام شده در سال های اخیر و  یکی از دروازه های وضعیت تامین انرژی در ترکیه، با نزدیکی به منابع غنی انرژی و روابط تجاری بین المللی  یک مرکز همه کاره است. سامسون، همراه با جریان آبی در سال ۲۰۰۳، ورود گاز روسیه به ترکیه و نقطه توزیع چین، زغال سنگ وارداتی از کشورهایی مانند آفریقای جنوبی به دریای سیاه، آناتولی مرکزی و مناطق آناتولی شرقی از سامسون منتهی می شود. تولید بیوگاز که می تواند با تغییرات جزئی در دستگاه هایی که با گاز مایع کار می کنند و گاز طبیعی که به طور گسترده استفاده می شود ، پتانسیل جدی در سامسون دارد.

 

source: tr.wikipedia.orgn

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت