خرید خانه در آدانا

خرید خانه در آدانا

 

خرید خانه در آدانا

 

آدانا، ششمین شهر پرجمعیت ترکیه است. طبق داده های سال ۲۰۱۸، جمعیت آن ۲٫۲۲۰٫۱۲۵ است. سطح این استان ۱۳،۸۴۴ کیلومتر مربع است. طبق داده های  TURKSTATدر مجموع ۱۵ ناحیه و شهرداری دارد، که ۴ ناحیه آن (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam) هستند. ۸۳۱ محله در این مناطق وجود دارد.

ششمین و بزرگ ترین منطقه ترکیه بوده و مرکز تجاری و فرهنگی پیشرو ترکیه است. آدانا چهارمین منطقه غنی از موادمعدنی است. از لحاظ کروم، آهن، منگنز، سرب و روی حائز اهمیت است. مرکز آدانا در مرکز Çukurova، یک منطقه جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی واقع شده است. بخش بزرگی از این منطقه که تقریبا ۵،۶۲ میلیون نفر را میزبانی می کند، یک زمین بزرگ و مسکونی است که برای کشاورزی مناسب است.

 

مطلب مرتبط: خرید خانه ارزان در ترکیه

 

آدانا در قسمت جنوبی شبه جزیره آناتولی در منطقه مدیترانه واقع شده است. آدانا در لبه شمال شرقی مدیترانه واقع شده است، که به عنوان دروازه ورودی به Çukurova، که بیشتر به عنوان  کیلیکیه توسط غربی ها شناخته می شود، واقع شده است. این مساحت گسترده در سراسر جنوب شرقی کوه های توروس گسترش می یابد. جاده ای که از آدانا تا تارسوس به غرب Çukurova می رود از تپه های دامنه های کوه ها عبور می کند. دما با ارتفاع کاهش می یابد، زیرا جاده به ارتفاع ۴۰۰۰ متر می رسد و از طریق گذرگاه سنگی از طریق تنگه Gülek عبور می کند و به دشت های آناتولی مرکزی ادامه می دهد.

شمال شهر توسط نیروگاه برق آبی و مخزن سیهان احاطه شده است که در سال ۱۹۵۶ تکمیل شد. سد ساخته با قدرت هیدرو الکتریکی برای آبیاری پایین دشت های Çukurova در نظر گرفته شده است.

آدانا با کوه های آمانوس و بخشی از کوه های مرکزی تورورس احاطه شده است. منطقه بین توروس و آمانوس و مدیترانه Çukurova نامیده می شود. کوههای مسیس که آنچنان مرتفع نیستند Çukurova را به دو قسمت تقسیم می کند.

 

اقلیم

آدانا آب و هوای مدیترانه ای دارد. زمستان گرم و بارانی و تابستان گرم و خشک است. بالاترین درجه حرارت با رطوبت ۵۳ درجه سانتی گراد و بدون رطوبت ۴۶درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. کم ترین دما ۶- درجه سانتی گراد ثبت شده است.

 

جمعیت

براساس سرشماری که امپراتوری عثمانی در سال ۱۸۹۳ انجام داد، جمعیت این مرکز ۷۰۷۰۲ نفر بوده است. از این تعداد، ۸۲٪ ترک، ۱۴٪ ارمنی، ۲٪ یونانی و ۲٪ کاتولیک بودند. جمعیت مرکزی آدانا، پس از جنگ جهانی دوم با سرمایه گذاری های صنعتی که وارد مرحله رشد شد، طبق داده های TÜİK   از سال ۲۰۱۶، به ۲،۲۰۱،۶۷۰ نفر رسید.

 

اقتصاد

آدانا یکی از اولین شهرهای صنعتی بوده است. همراه با ساخت سد سیهان و توسعه تکنیک های کشاورزی، پیشرفت های زیادی در تولید محصولات کشاورزی در دهه ۱۹۵۰ صورت گرفته است. آدانا، مرکز بازاریابی و توزیع منطقه کشاورزی Çukurova که در آن مقدار زیادی  پنبه، گندم، سویا، جو، انگور و مرکبات تولید می شود. نیمی از ذرت و سویای ترکیه در آدانا تولید می شود. ۳۴٪ بادام زمینی  و ۲۹٪  پرتقال ترکیه در آدانا رشد یافته است. اکثر شرکت های کشاورزی در دفتر مرکزی خود را در منطقه آدانا باز کرده اند.

صنعت نساجی و چرم ۲۹ درصد از تولید آدانا را تشکیل می دهد و بزرگ ترین بازوی صنعتی است و تولید مواد غذایی فرآوری شده با روغن نباتی بالاست.

Temsa، بزرگ ترین شرکت صنعت خودروسازی، بیش از ۲۵۰۰ کارمند دارد و سالانه ۴۰۰۰ اتوبوس را تولید می کند.

مارسان-آدانا، بزرگ ترین کارخانه روغن مارگارین و گیاهی در ترکیه است. Advansa Sasa دارای ۲۶۵۰ نفر است و بزرگترین تولید کننده پلی استر در اروپا است.

مرکز نمایشگاه و کنگره TUYAP میزبان نمایشگاه ها و کنفرانس های کسب و کار است و در حال حاضر نقطه اصلی ملاقات برای شرکت ها در Çukurova است. مرکز فرهنگ و کنگره ۲۰۰۰ آکادمی در سال ۲۰۱۰ در محوطه دانشگاه Çukurova افتتاح شد. هتل آدانا هیلتون، سیهان و سورملی هتل های ۵ ستاره در شهر است. هتل  Sheraton و Türkmen  در سمت شرق رودخانه و هتل Ramada در مرکز شهر قرار دارد.

 

تجارت

این شهرستان یکی از مراکز تجاری پیشرو در جنوب ترکیه است و میزبان  و مدیریت بسیاری از شرکت ها و موسسات دولتی است. مرکز نمایشگاه و کنگره TUYAP در حال برگزاری نمایشگاه ها و کنفرانس های کسب و کار است و در حال حاضر نقطه اصلی ملاقات برای مسائل تجاری در Çukurova است.

آدانا اتاق بازرگانی (ATO) برای هدایت تجارت پنبه در سال ۱۸۹۴ تاسیس شد و یکی از اولین اتاق های  تجارت در ترکیه است. امروزه این اتاق بازرگانی دارای بیش از ۲۵۰۰۰ شرکت است . بورس کالای آدانا،که در سال ۱۹۱۳تاسیس شده، مسئول تنظیم امنیت  تجارت محصولات کشاورزی و دامی است.

صنعت گردشگری در کنار بسیاری از هتل ها در هر دو طرف رودخانه سیهان و مرکز شهر در حال توسعه است. تصویب مناطق ساحلی جیهان و یومورتالیک به عنوان مناطق صنعتی باعث شده است که آدانا مکان جذابی برای ساخت هتل باشد.

 

source: tr.wikipedia.org

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت