چند نمونه از بهترین سواحل ترکیه

 چند نمونه از بهترین سواحل ترکیه

 

 چند نمونه از بهترین سواحل ترکیه

 

طبیعت عجیب سواحل فیروزه ای

یکی از اولین کشورها برای تعطیلات ترکیه است. به ویژه هنگامی که به سواحل می روید می بینید که هزاران توریست از انگلستان، آلمان، روسیه ترکیه را برای تعطیلات خود انتخاب کرده اند. شما حتی می توانید احساس کنید که در خارج از کشور و در محبوب ترین مقصد تعطیلات خود هستید، زیرا خارجی های بیشتری در ترکیه خواهند بود. نگاهی به زیباترین سواحل ترکیه که عروس کشور ترکیه است بیاندازیم:

 

ساحل کاپوتاش – کالکان، آنتالیا

آب های فیروزه ای معروف به ساحل کاپوتاش، هم در ترکیه و هم در جهان به عنوان یکی از زیبا ترین سواحل شناخته شده است. به طور کلی کسانی که از کالکان به کاش می روند، منحنی های زیادی را در مسیر ساحلی می بینند. ساحل کاپوتاش، که همیشه محل خود را در فهرست زیباترین سواحل جهان در لیست می یابد، هر تابستان پر از توریست است. ساحل با سنگ ریزه کوچک مخلوط با شن و ماسه است. رنگ فیروزه، امواج بکر شما را جذب می کند.

در سال ۲۰۱۵، ساحل کاپوتاش به شهرداری Kaputaş منتقل شد و چترها می توانند اجاره شوند و نوشیدنی ها و خوردنی ها در ساحل وجود دارد. اگر قصد دارید در ساحل بیشتر بمانید، می توانید از امکانات ساحلی استفاده کنید یا چتر و سبد پیک نیک خود را انتخاب کنید.

 

ساحل ایزوتوزو – دالیان، موغله

یک ساحل باریک اما طولانی درست وسط آب دریا با آب شیرین تصور کنید. یک طرف آن، همانطور که از نام آن بر می آید، آب شور مدیترانه و طرف دیگر آب شیرین است. لاکپشت ها در سواحل شنی قدم می زنند. از آنجا که ساحل Iztuzu به شکل یک زمین نادر است  و یکی از مکان هایی است که لاکپشت ها تخم مرغ خود را ترک می کنند، این وضعیت موقعیت منحصر به فردی را به منطقه داده است. به همین علت حتی به ساحل ایزوتوزو، ساحل لاکپشتی می گویند.

برای جلوگیری از مزاحمت به لاکپشت ها ورود به ساحل بعد از ساعت ۲۰ ممنوع است. شاید رستوران ها و کافه های زیادی در این ساحل وجود نداشته باشد، اما یک کلینیک کوچک برای لاک پشت هایی است که نیاز به کمک دارند وجود دارد. چون این ساحل برای ما نیست، مکان طبیعی برای زندگی لاکپشت هاست. ساحل ایزوتوزو توسط شهرداری اداره می شود، اما از آنجایی که یک منطقه ویژه حفاظت از محیط زیست است، هیچ سازه ای در ساحل مجاز نیست. سازه های پیش موجود نیز تخریب شده اند. بوفه های چوبی، توالت و کابین های تعویض لباس وجود دارد و غذاهای ساده برای خوردن و نوشیدن گردشگران فروخته می شود. برای رفتن به ساحل ایزوتوزو می توانید از قایق هایی که از استان موغلا از شهر دالیان می آیند و یا از مینی بوس هایی که از دالیان می آیند استفاده کنید. قایق ها از ساعت ۹٫۳۰ صبح شروع  به کار می کنند.

 

ساحل اوابوکو – داتچا، موغله

Ovabükü در روستای Mesudiye، با مهمان خانه های کوچک و رستوران ها در اطراف واقع شده است. برای کسانی که از مکان های تعطیلات کلاسیک و سواحل شلوغ خسته می شوند، زندگی روستایی و ساحل آرام می تواند جایگزین خوبی باشد. فقط ساحل ماسه ای نیست بلکه سنگی است. همچنین، جاده کمی ناهموار است، اما در نهایت دریای آبی در انتظار شما خواهد بود. ساحل Ovabükü انتخاب مناسبی برای کسانی که زندگی روستایی و شنا در ساحل می خواهند است. گفته می شود که ماهی ها و موجودات دریایی، که معمولا در سواحل یافت نمی شوند، می توانند در فاصله ای از ساحل دیده شوند.

 

 دره پروانه ها- فتحیه،موغله

دره پروانه ها،که توسط صخره هایی به ارتفاع ۳۵۰ متر احاطه شده است، در منطقه فتحیه- اولودنیز واقع شده است. کسانی که می خواهند به اینجا بروند، فقط می توانند از طریق دریا بروند، زیرا دره با صخره های بلند احاطه شده است. خانه های درختی و چادر برای بازدید کنندگان وجود دارد. بعد از یک روز قایق سواری و لذت بردن از دریا ماندن و یا برگشتن ممکن است. کسانی که به دره پروانه ها بین دریا و صخره های شیب دار می روند، می گویند که زمان متوقف شده است. ممکن است درست باشد، زیرا زمانی که اینجا هستید، ارتباط با دنیای خارج به طور کامل قطع می شود. با توجه به پوشش گیاهی و ۱۰۰ نوع پروانه که در آن زندگی می کنند ، این مکان جایی است که گیاه شناسان و متخصصان آن علاقمند به تحقیق هستند.

 

ساحل اولودنیز، فتحیه،موغله

Oludeniz یکی دیگر از سواحل شنی است که زیبایی آن افسانه ای است و حتی چندین بار ثبت شده است. واضح ترین ویژگی آن این است که کوه در شکل یک دره دریایی است. یعنی به شکل یک دریاچه کاملا بسته است. اگرچه آب کم عمق و آرام است، هم گردش آب در انتها بسیار متراکم است و هم به دلیل بالا و پایین شدن سطح آب هر ۳-۲ روز پاک است. سواحل پرچم آبی رنگ Oludeniz می تواند انتخاب خوبی برای دوستداران آب گرم باشد.

source: ceotudent.com

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

1 دیدگاه ها

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت