قبل از سفر به استانبول حتما این مطلب را بخوانید

قبل-از-سفر-به-استانبول-حتما-این-مطلب-را-بخوانید

قبل از سفر به استانبول حتما این مطلب را بخوانید

قصد سفر و یا مهاجرت به استانبول را دارید و می خواهید حداکثر استفاده را از این شهر شگفت انگیز ببرید؟ ما مطمئن هستیم که شما با برخی از مکان هاس جادویی شهر آشنا هستید، اما آیا می دانید که چه کارهایی را هرگز نباید در استانبول انجام دهید؟

 

مطلب مرتبط: اخذ اقامت دائم ترکیه

 

قبل-از-سفر-به-استانبول-حتما-این-مطلب-را-بخوانید

 

در مسجد لباس باز نپوشید!

احتمالا از این موضوع مطلع هستید، در اینجا هم یادآوری کوچکی شد. به آداب و رسوم ترکیه احترام گذاشته و به ویژه در مساجد و کلیساها لباس مناسب بپوشید (پوشش پوست شما تا آنجا که ممکن است).

البته به دلیل نزدیکی فرهنگ ما ایرانی ها با فرهنگ ترکیه در این رابطه معمولا مشکلی وجود ندارد.

 

خود را به غذاهایی که می شناسید محدود نکنید!

ماجراجو باشید و طعم های جدید را کشف کنید. استانبول خانه ی برخی از خوشمزه ترین غذاها و بسیاری از ادویه های جدیدی است که شما می توانید پیدا کنید؛ و می توانیم تضمین کنیم که شما حداقل چند تا از این غذاها را دوست دارید. دونر کباب، باقلوا، مرکمیک، پودینگ برنج سوتلاچ، بستنی چسبنده دندورما، سبزیجات پوشیده شده با دانه کنجد و مواد غذایی خوشمزه خیابانی – استانبول بهشتی مطلق برای غذاهای است. همچنین می توانید در کنار این همه غذاهای خوشمزه به مک دونالدز یا استارباکس هم بروید.

 

تاکسی نگیرید (مگر اینکه واقعا ضرورت داشته باشد)!

شبیه به بسیاری از شهرهای بزرگ (مثل لندن)، تاکسی ها در استانبول گران هستند و ترافیک شدید می تواند خسته کننده باشد. راه بروید و محله های جدید را کشف کنید (و یا بهتر از آن افرادی که جسارت کافی دارند می توانند دوچرخه سواری کنند). و یا از اتوبوس و مترو استفاده نمایید.

 

به تله های توریستی نیفتید!

استانبول ششمین شهر پر بازدید در جهان است و به همین علت باید مواظب دزدها باشید. چه اینکه شما به تازگی به استانبول مهاجرت کرده باشید و یا فقط از استانبول دیدن می کنید، باید از تله های توریستی معمول دور بمانید و همیشه مراقبت وسایل خود باشید. ترک ها دارای رفتار بسیار دوستانه هستند و می توانند راجع به هر چه نیاز دارید به شما کمک کنند. اما همان طور که می دانید، همیشه می توانید در هر شهری مشکل پیدا کنید.

 

از محبوب ترین جاذبه های شهر چشم پوشی نکنید!

بله ما از اینکه استانبول شهر توریستی است و برای دیدن جاذبه های توریستی صف های انتظار طولانی وجود دارند مطلع هستیم. اما این استانبول است و در استانبول به هر کجا که بروید شلوغ خواهد بود. مکان هایی مانند ایا صوفیا، مسجد آبی، باسیلیکا سیسترن و کاخ دلمه باغچه احساسی بی نظیر (و بعضی اوقات بسیار ضروری) را برای زندگی شما به ارمغان می آورد، زیرا شما قادر نخواهید بود در مکان دیگری هر آنچه این مکان ها به شما ارائه می دهند را پیدا کنید.

 

بازار بزرگ را از دست ندهید!

مهارت های چانه زنی خود را در یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای سراسر جهان امتحان کنید. با وجود حدود ۳۰۰۰ فروشگاه، ما می توانیم تضمین کنیم که شما می توانید یک معامله شگفت انگیز پیدا کنید. نکته ی حرفه ای از ما: با یکی از افراد محلی به بازار بروید و در این بازار قدیمی همه ی چیزهایی که در زندگی خود می خواهید (اما لزوما نیاز ندارید) پیدا کنید.

چند نکته دیگر برای خرید از بازار:

  • اولین نفر نباشید که قیمتی را اعلام می کنید. هنگامی که شما این کار را انجام دهید، فروشنده از آن پایین تر نخواهد آمد.
  • قبل از خرید از یک فروشگاه نگاهی به اطراف داشته باشید. اغلب چیزهای مشابه را در فروشگاه های دیگر و گاهی با قیمت بسیار پایین تر می فروشند.
  • فروشندگان باید به درآمدی برسند و سپس برای سود بیشتر کار کنند. در اوایل روز فروشنده ها بیشتر علاقه مند به رسیدن به درآمد اولیه هستند. و این موضوع بدین معنی است که اغلب قیمت اجناس در صبح کمتر است.

 

از حیوانات خیابانی نترسید!

حیوانات خیاباتی بخش عظیمی از تاریخ استانبول است و این موجودات چهار پا (و گاهی اوقات سه، دو و یا یک) در برخی از مناطق این شهر موضوعی بحث برانگیز بوده اند. این شهر دارای یک برنامه “گرفتن برچسب گذاری و آزادسازی”  است، که حیوانات را جمع آوری، واکسینه و سپس دوباره در خیابان رها می کنند. با این حال این حیوانات به همان اندازه که دوست داشته می شوند،رنج می برند. در سمت خوب باشید و مطمئن شوید که شما به خوبی با این موجودات بی خانمان رفتار می کنید. و یا شاید دوست داشته باشید، یکی از آنها را به خانه جدید خود در استانبول ببرید!

 

در رستوران های نزدیک مکان های توریستی غذا نخورید!

این توصیه ای بسیار قوی و نه فقط برای استانبول است. اغلب در حتی رستوران های کوچک نزدیک مراکز توریستی غذاها با کیفیت پایین تر و قیمت بسیار بالاتر هستند. اگر از نقاط توریستی فاصله بگیرید، مکان های بسیار خوبی برای غذا خوردن پیدا خواهید کرد.

 

source: spotahome.com, irmanaanworld.com

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت