همه چیز درباره زندگی در ترکیه – از اقامت، مجوز کار تا خرید املاک

همه چیز درباره زندگی در ترکیه – از اقامت، مجوز کار تا خرید املاک

ترکیه نقطه ملاقات غرب مدرن و شرق عرفانی است. و فاصله ی شما با ترکیه به اندازه ی خرید یک بلیط هواپیماست. به دلایل زیادی ممکن است شما تصمیم به مهاجرت به ترکیه و زندگی  و کار در این کشور گرفته باشید. در اینجا اطلاعاتی کلی راجع به زندگی در کشور ترکیه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

همه چیز درباره زندگی در ترکیه

 

در کشور ترکیه نه تنها فرهنگ ها، بلکه ادیان به خصوص در شهر بین المللی، کماکان باستانی و جذاب استانبول با هم ملاقات می کنند.

استانبول در ساحل دریای مرمره قرار دارد و تنگه بسفر که این دریا را به دریای سیاه متصل می‌کند، از وسط این شهر می‌گذرد. بخش غربی شهر در قاره اروپا (شبه جزیره تراکیه( و بخش شرقی آن در آسیا )شبه جزیره آناتولی( واقع است. استانبول تنها شهر در جهان است که در دو قاره قرار دارد. با بیش از ۳۰ میلیون گردشگر که در سال ۲۰۰۸ در ترکیه تعطیلات خود را گذرانده اند، این شهر همچنین یکی از ۱۰ مقصد مهم گردشگری در جهان است و در سال ۲۰۱۰ به عنوان شهر فرهنگی اروپا نامگذاری شده است. همچنان باید توجه داشت که ترکیه بخشی از اتحادیه اروپا نیست، بنابراین ترکیه آزادی جابجایی و کار را مثل کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای افراد ساکن در اروپا را ندارد.

قبل از اینکه به ترکیه بروید، باید با سفارت ترکیه تماس بگیرید و قوانین جاری برای خارجی هایی که میخواهند در ترکیه زندگی کنند، بررسی کنید. مفاد این قوانین دچار تغییراتی می شوند.در این مقاله ما درباره همه چیز در مورد زندگی در ترکیه برای شما صحبت خواهیم کرد و همه چیز را از مجوز کار تا خرید ملک و شهروندی ترکیه را بررسی خواهیم کرد …

در حال حاضر هر فردی که بخواهد در ترکیه زندگی کند و ملیت ترکیه ای ندارد، می تواند ۳ ماه بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشد و برای اقامت طولانی تر در ترکیه نیاز به دریافت ویزا یا اقامت این کشور است. اگر به دنبال کار کردن در ترکیه هستید نیاز به مجوز کار دارید، درخواست مجوز کار در وزارت کشور در آنکارا صادر می شود، اما عاقلانه است از پیش از سفر خود با سفارت ترکیه در کشور خود تماس گرفته تا از قوانین و شرایط کاری در ترکیه اطمینان یابید و قبل از سفر به این کشور خیالتان از بابت مجوز کار راحت شود.

هنگامی که به ترکیه رفتید، به جایی نیاز دارید که در آن زندگی کنید. اگر به دنبال اجاره خانه در ترکیه هستید، مهارت های مذاکره خود را بالا ببرید. همه چیز در زندگی قابل مذاکره است و اگر به نظر می رسد که صاحبخانه در معامله سرسخت است، شما باید حسابی چانه بزنید تا ملک را با مناسب ترین شرایط اجاره کنید! از آگهی های اجاره در ترکیه می توان در روزنامه ها، از طریق آژانس های املاک، سایت ها و یا از طریق مردم مطلع شد. اگر از یک آژانس املاک استفاده می کنید، مجبور خواهید بود کمیسیون پرداخت کنید، اما این کمسیون نیز قابل مذاکره است! توافقنامه کمیسیون را در هنگام شروع جستجوی خود انجام دهید. محدوده های دیگر برای چانه زنی مبلغ ماهانه اجاره بها، مقدار پول پیش مورد نیاز، لزوم انجام تعمیرات یا تمیزکاری توسط صاحبخانه و اینکه چه وسایلی روی خانه هستند، است.

توصیه ما به شما این است که همیشه اطمینان حاصل شود که صاحبخانه شما همه چیز را در قولنامه یادداشت می کند، در حالی که ممکن است او امروز به عنوان جذاب ترین فرد ظاهر شود، اگر در آینده با او اختلاف نظر داشته باشید، یا مشکلی پیش بیاید ممکن است شخصیت دیگری از وی ببینید. علاوه بر این، در صورت بروز هر شرایط پیش بینی نشده، و یا تغییر تصمیم شما برای ماندن در ترکیه و یا تصمیم به تغییر خانه مفادی برای بازگرداندن خانه و لغو قولنامه در نظر بگیرید.

اگر میخواهید یک ملک را بخرید و در ترکیه زندگی کنید، بهتر از راهنمایی مشاورانی که با زبان مشترک صحبت می کنید کمک بگیرید.

شما با خرید یا اجاره ی خانه در ترکیه می توانید اقامت این کشور را بدست آورید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

 

شهروندی ترکیه

اگر شما چندین سال در ترکیه زندگی کرده اید و قصد ندارید ترکیه را ترک کنید، ممکن است بخواهید درخواست شهروندی ترکیه را در نظر بگیرید. شهروندی ترکیه نیاز به تمدید ویزا، اقامت و اجازه کار را از بین می برد. بهتر از همه، از آنجا که ترکیه شهروندی دوگانه را ارائه می دهد، می توانید ملیت اصلی خود را حفظ کنید. ممکن است نیاز باشد در کشور خود درخواست تابعیت دوگانه بدهید.

شرایط برای تابعیت ترکیه نسبتا ساده است: شما باید به سن قانونی رسیده باشید (با توجه به کشور مبدا شما)، و شما باید حداقل ۵ سال در ترکیه، با وقفه کلی کمتر از ۶ ماه زندگی کرده باشید. این مدت اگر شما با یک ملیت ترکیه ازدواج کرده اید یا اگر خارجی ای هستید که در خاک ترکیه متولد شده به ۳ سال کاهش می یابد.

سلامت جسمی و روحی شما باید تایید شود و شما نباید سوء پیشینه داشته باشید. همچنین شما باید بتوانید در سطح ابتدایی با زبان ترکی صحبت کنید. اگر شما با فردی با ملیت ترکیه ای ازدواج نکرده اید، باید ثابت کنید که می توانید هزینه زندگی خود در ترکیه را بپردازید. تا زمانی که کار داشته باشید، این نیاز را برآورده می کنید. اگر نه، ممکن است بتوانید این موضوع را از طریق سپرده های موجود یا پرداخت های بازنشستگی ثابت کنید.

اگر بتوانید نشان دهید که شما می توانید نقشی فعال و مفید درفرهنگ و جامعه ترکیه داشته باشید، مثلا اگر اگر برای یک شرکت ترکیه ای کار می کنید یا یک ورزشکار حرفه ای یا استاد دانشگاه هستید، شانس گرفتن شهروندی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

 

 

شهروندی ترکیه با خرید ملک در سال ۲۰۱۹

مقررات مربوط به استفاده از قانون شهروندی ترکیه اخیرا اصلاح شده است. مطابق با مقررات جدید، خارجی هایی که در املاک و مستغلات با توجه به قانون زیر سرمایه گذاری کنند، می توانند در سال ۲۰۱۹ برای خود و خانواده هایشان حق شهروندی ترکیه (TC) را دریافت کنند:

*  سرمایه گذاری ملکی (املاک و مستغلات) حداقل به میزان ۲۵۰ هزار دلار آمریکا در شرایطی که ملک سرمایه گذاری در ظرف ۳ سال آینده به فروش نرسد. این مقدار اخیرا از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است (یا ارزش برابر در لیره ترکیه).

دریافت شهروندی کشور ترکیه حدود ۳ تا ۶ ماه طول می کشد. ( ادامه دارد )

 

 

خرید آپارتمان در آلانیا

خرید آپارتمان در استانبول

 

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت