مالکیت ملک در ترکیه

مالکیت ملک در ترکیه

مالکیت خارجی در ترکیه

مالکیت خارجی در ترکیه با اصل متقابل اداره می شود. شهروندان کشورهایی که به شهروندان یا اشخاص حقوقی ترکیه اجازه مالکیت امالک در کشورشان را می دهند مجاز به کسب امالک در ترکیه هستند. شهروندان اکثر کشورهای اتحادیه اروپا به استثنای بلژیک ، قبرس ، جمهوری چک و اسلواکی ، ایاالت متحده ، کانادا و سایر کشورهای آسیا و آمریکای لاتین و آفریقا می توانند آزادانه در ترکیه ملک خریداری کنند.
اتباع خارجی همچنین برای به دست آوردن امالک در مناطق شهرداری با کمتر از ۲۰۰۰ ساکن ثبت شده با محدودیت هایی روبرو هستند.
ماده ۸۷ قانون روستا: خارجی ها همچنین مجاز به خرید امالک در محدوده مناطق نظامی نیستند قانون مناطق ممنوع نظامی و امنیتی در ۰۷ ژانویه ۲۰۰۶ ، قانون جدیدی بود که به تصویب رسید و محدودیتی در مقدار زمینی را که یک خارجی می تواند خریداری کند قرار داده است. خارجی ها مجاز به کسب حداکثر ۳۰ هکتار زمین و ۷۴ هکتار امالک و مستغلات هستند. هر قطعه زمین بیش از ۳۰ هکتار به مجوز مقامات ترکیه نیز نیاز دارد.

مالکیت ملک در ترکیه

مرحله اول مالکیت ملک

در مرحله اولیه تملک ملک ، یعنی به محض امضای قرارداد و خرید ملک در ترکیه، ۱۰% تا %۲۵ ودیعه لازم است. مجوز فروش باید با محلی برای تأیید اخذ شود و اخذ مجوز از فروش معمولا شامل ارسال اسناد مالکیت و ترجمه گذرنامه خریدار می شود همچنین مدت آن از ستاد ارتش شش تا هشت هفته طول می کشد. پس از اطمینان از اجازه فروش شما باید انتقال عنوان سند TAPU را در اداره ثبت اسناد و امالک محلی انجام دهید.
داشتن وکیل برای انجام انتقال یک شرط قانونی نیست ، اما بسیار توصیه می شود. محضری بودن فروش کلیه امالک به اتباع خارجی توسط یک مترجم مجاز از طرف دولت یک الزام قانونی است. علاوه بر این ، هر دو طرف قرارداد یعنی فروشنده و خریدار لازم است که حضور داشته باشند.
که در ورود عنوان حضور داشته باشند. تمام مراحل ثبت امالک در ترکیه هفت روز طول می کشد. دولت ترکیه به نوبه خود سه تا نه ماه طول می کشد تا پرونده را بررسی کند و اسناد مالکیت را برای انتقال آزاد کند.
هزینه های معامله رفت و برگشت شامل کلیه هزینه های خرید و سپس فروش مجدد یک ملک است . حق الزحمه وکلا ، هزینه دفاتر اسناد رسمی ، هزینه ثبت نام ، مالیات ، هزینه نمایندگی و غیره…

مالکیت ملک در ترکیه

عوارض

عوارض مالیات با نرخ ثابت ۴% از قیمت فروش ملک یا ارزش بازار ملک است ، البته هر کدام که قیمت بالاتری داشته باشد ملاک است. عوارض مالیات در واقع بین خریدار  وفروشنده تقسیم می شود اما در عمل ، خریدار هزینه همه ی مالیات ها را پرداخت می کند.
کارمزد بنگاه امالک و مستغلات به طور معمول ۳ تا ۶ درصد قیمت خرید است که بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود. سایر آژانس های امالک و مستغلات مالیات بر ارزش افزوده را در کارمزد خود لحاظ نمی کنند.
باید توجه داشت که اگر در ترکیه یک آپارتمان در یک مجموعه دارید ، یا ویلای شما یکی از بسیاری از ویلا های مشابه در این منطقه است ، چه چیزی است که خانه شما را متفاوت می کند؟ آیا میز آشپزخانه را به روز کرده اید؟ آیا استخر شما اخیراً پمپ جدیدی پیدا کرده است یا در حمام شما تکنولوژی جدیدی صورت گرفته است؟ آیا وسایل خانه را بازسازی کرده اید؟ اگر چنین است ، اینها همه امتیاز فروش خوبی برای شما هستند ، بنابراین در هنگام مشاهده ملک ، آنها را به نماینده خود نشان دهید. انتخاب یک مشاور املاک مناسب در ترکیه امری حیاتی است ، یک نماینده با سابقه و کاملا معتبر که دارای دانش مربوطه به منطقه شما است ثبت نام کنید و سعی کنید به وب سایت آنها مراجعه کنید و ببینید چه تعداد ملک دیگر در حال تبلیغ هستند ، اگر در منطقه شما خانه های زیادی وجود دارد ، توجه داشته باشید که تمامی توضیحات مربوط به ملک را بخوانید ، آیا آنها روشن و آسان خوانده می شوند؟ این نشانه ای از چگونگی شکل ظاهری شما در صورت انتخاب آنها است. اگر از کمپین تبلیغاتی استفاده می کنند ، از درگاه های املاک ، شبکه های اجتماعی یا وبلاگ استفاده می کنند – از نماینده چگونه می خواهند خانه شما را تبلیغ کند و…

مالکیت ملک در ترکیه
 نکته: بسیاری از مردم بر این باور هستند که نماینده ثبت ملک در تمام نمایندگان محلی ، فروش سریع تری را به دست می آورد ، لزوماً با حضور پررنگ در اینترنت ، وقت و هزینه خود را صرف ارتقا ویلا یا آپارتمان و آشنایی با شما و کلیه نکات مهم فروش خانه می کنند.
نمایندگان محلی کمتر پول اضافی برای تبلیغات آنلاین هزینه می کنند. معمولا بهتر است یک توافق نامه انحصاری را امتحان کنید یا املاک خود را در بیش از چند ماه آینده ثبت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
قبل از اقدام به فروش ویلا یا آپارتمان خود در ترکیه اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک قانونی را به ترتیب مرتب کرده اید. سندهای عنوانTapu  )گواهی سکونت) هرگونه گواهی بیمه مانند DASK بیمه زلزله و وکالتنامه را حاضر و آماده کنید.
این موارد را برای اهداف دقیق خود به نماینده خود نشان دهید و سعی کنید با دقت تمامی این کار ها را انجام دهید. البته همه ما می خواهیم پول بیشتری از فروش املاک خود به دست آوریم و این هم به نفع ما است هم به نفع نماینده فروش ما.
پس در آخر باید گفت که شما حتما باید یک وکیل و یک نماینده فروش شخصی داشته باشید ، پرس و جو کنید و تمامی سایت ها و وبلاگ های مربوط به خرید و فروش خانه ها و ویلا های موجود در ترکیه را بررسی و مطالعه کنید زیرا هم می توانید از آن ها ایده بگیرید و هم از قیمت ها و اطلاعاتی که راجع به ملک و املاک ها است مطلع شوید همچنین شما باید سعی کنید که بهترین خود را در این موضوع ارائه کنید.

مالکیت ملک در ترکیه

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت