مقایسه زندگی در استانبول و ازمیر

مقایسه زندگی در استانبول و ازمیر

ازمیر با روند صنعتی شدن جنبش فزاینده ای پیدا کرده و در سال های اخیر مورد مهاجرت سریع قرار گرفته است ، یک تحقیق درباره “کیفیت زندگی در ازمیر ، هزینه های زندگی و دستمزد ” انجام شده است. ازمیر ۱۲ درصد “کیفیت زندگی” بهتری نسبت به زندگی در استانبول دارد. علاوه بر این ، به نظر می رسد ازمیر ۱۰ درصد ارزان تر از استانبول است.

مقایسه زندگی در استانبول و ازمیر

ازمیر کالیفرنیای ترکیه است:

با توجه به اینکه سرمایه گذاری های جدید در مسیر ازمیر باعث افزایش چشمگیر تعداد شرکت های سرمایه گذاری شده است ، “ما این روند ازمیر را ، به عنوان فرصتی برای تبدیل ترکیه به کالیفرنیا می دانیم. هدف همچنین تقویت تصویر ازمیر ، معروف به شهری برای زندگی ، به”شهری برای کار باشد. جای خوشحالی است که شرکت های بین المللی و ملی تصمیم گرفته اند مراکز عملیاتی و برخی واحدهای تجاری خود را به ازمیر منتقل کنند. به عنوان جایگزینی برای تجارت و زندگی با شرکت های دیگر که آنها را دنبال خواهند کرد ، چهره و ساختار شهر ازمیر به سرعت در حال تغییر است. از این طریق ، هدف ما دستیابی به داده های صوتی قابل استفاده در کلیه فعالیت های تبلیغاتی خارجی مربوط به ازمیر و به اشتراک گذاشتن به روزترین پارامترهای خاص با مردم است که می تواند افراد و سازمان هایی را که قصد دارند برای استقرار ، سرمایه گذاری یا تجارت به ازمیر  مهاجرت کنند.

ازمیر از توانایی بالایی در زمینه کارآفرینی و نوآوری برخوردار است. “امروزه وقتی از شهرها به عنوان اکوسیستم برای تجارت و نوآوری یاد می شود ، از شهرهای جهانی نام برده می شود ، نه از کشورها. قدرت شهرها با قابلیت ها ، فعالیت ها و فرصت های شغلی ، فرصت ها و پتانسیل های آنها از نظر مشاغل و استعدادهای جدید ، ثبات اجتماعی و فرهنگی ، سطح رفاه و تنوع فرهنگی سنجیده می شود. در عصر نوآوری مخرب که در آن هستیم ، باید آنچه را که برای جذب سرمایه جهانی ، شرکت ها ، استعدادها و ایده های جدید برای ازمیر انجام شود ، بررسی کنیم. تکنوپارک ها ، مناطق صنعتی ، تنوع در منابع انسانی در منطقه فرصت های مختلفی را به شهر ارائه می دهند.

از نظر صنعت ۴٫۰ ، می بینیم که بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی ازمیر را برای سرمایه گذاری خود ترجیح می دهند و بسیاری از شرکت ها با هدف پایداری واحدهای تولیدی و مدیریتی خود را به شهر منتقل کرده اند. مهاجرت جدی از استانبول به ازمیر وجود دارد.

همچنین هدف ما جذب سرمایه گذاری در شهر است. طبق گزارشی که تهیه کردیم ، هزینه های مدارس خصوصی که بیشترین هزینه است ، در ازمیر ۴۰ درصد کم تر است. ازمیر جذابیت شهرهای مورد نظر را افزایش می دهد. طبق نظرسنجی شاخص های نیروی کار ازمیر ، افزایش قابل توجهی در تعداد درخواست های شغلی انجام شده ازمیر مشاهده می شود و تقریباً ۶۰٪ این موارد از استانبول است.

مقایسه زندگی در استانبول و ازمیر

 این دو شهر از چه راهی متفاوت هستند و سطح هزینه آنها چیست؟

در محدوده این مطالعه ، علاوه بر مقوله های “هزینه زندگی” و “کیفیت زندگی” ، تفاوت اجاره خانه هایی با ویژگی های مشابه برای دو شهر ، هزینه های سالانه مدارس خصوصی که آموزش مشابه دارند و کل هزینه های نقدی نیروی کار از جمله دستمزد پایه و پاداش نیز مقایسه شد.

ازمیر ، نه تنها دارای ساختاری چند بخشی است ، بلکه شهری برای اهداف تعطیلات و بازنشستگی و همچنین شهری پویا برای کار و قابل زندگی است. اگر بگوییم ازمیر شهری است که تولید آن به اندازه زندگی بسیار لذت بخش است ، گفتن شهری با مردم شاد اشتباه نخواهد بود.

ازمیر به طور متوسط ​​۱۰ درصد ارزان تر از استانبول است:

در محدوده مقایسه “هزینه زندگی” ازمیر و استانبول ، غذا خوردن و آشامیدن در خانه ، الکل و دخانیات ، لوازم خانگی / محصولات ، مراقبت شخصی ، لباس و کفش ، خدمات خانگی ، خدمات عمومی ، غذا خوردن خارج از خانه و نوشیدن ، حمل و نقل و ورزش و سرگرمی قیمت تقریبی ۲۰۰ محصول در گروه ها مقایسه شد. با توجه به نتایج تحقیق؛ ازمیر شهری است که از نظر هزینه زندگی ۱۰ درصد ارزان تر از استانبول است. به خصوص در مراقبت های شخصی (لوازم آرایشی ، محصولات بهداشتی ، مراکز زیبایی و آرایشگاه ها) ، خدمات منزل (نظافت منزل و مراقبت از نوزاد ، خدمات نظافت) ، خدمات عمومی (برق ، آب ، گاز طبیعی ، استفاده از خط تلفن) و ورزش / سرگرمی مشاهده می شود که ۲۰ درصد ارزان تر است.

مقایسه زندگی در استانبول و ازمیر

کیفیت زندگی در ازمیر ۱۲ درصد بالاتر از استانبول است:

در محدوده مقایسه کیفیت زندگی ازمیر و استانبول ۳۹ فاکتور تحت دسته های محیط سیاسی و اجتماعی ، محیط اقتصادی ، محیط فرهنگی اجتماعی ، بهداشت ، خدمات عمومی و حمل و نقل ، تفریح ​​/ سرگرمی ، محصولات مصرفی ، محل اقامت و محیط طبیعی در نظر گرفته شد. با توجه به نتایج تحقیق ، مشخص شد که  در ازمیر کیفیت زندگی ۱۲ درصد بالاتر از استانبول است. دلایل اصلی انتخاب ازمیر برای زندگی ، مقوله های محیط سیاسی و اجتماعی (امنیت ، میزان جنایت) ، بهداشت و محیط طبیعی است.

مدارس خصوصی در ازمیر ارزان تر هستند:

هزینه های مدرسه خصوصی ، که در مدارس ابتدایی و دبیرستان ازمیر لحاظ می شود ، به طور متوسط ​​۳۵ درصد ارزان تر از مدارس مشابه استانبول است. طبق نتایج تحقیق ، تفاوت های مهمی در نرخ اجاره در مناطق مشابه ازمیر و استانبول وجود دارد. اجاره در ازمیر حدود ۵۰ درصد ارزان تر از استانبول است.

مقایسه زندگی در استانبول و ازمیر

Source: www.gozlemgazetesi.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت