چگونه اقامت ترکیه بگیریم؟

چگونه اقامت ترکیه بگیریم؟

اگر می خواهید در ترکیه مستقر شوید و تجارت خود را شروع کنید و ملکی را برای خود خریداری کنید ،  ممکن است نیاز به گرفتن اقامت داشته باشید که ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که چگونه این کار را انجام دهید.
اول از همه باید گفت که نیازی نیست شما یک مقدار معینی سرمایه گذاری داشته باشد و یا مبلغی را برای سرمایه گذاری کنار گذاشته باشید شما فقط باید ثابت کنید که یک ملک دارید و یا مشاغل تجاری را اداره می کنید و از طریق شغلی که دارید می توانید مخارج خود را برای زندگی در ترکیه اداره کنید.
بستگان شما (همسر و فرزندان) می توانند به محض دریافت اجازه اقامت خود اقدام به گرفتن ویزای خانوادگی نیز کنند.
مجوز اقامت حداکثر تا دو سال صادر می شود و قابل تمدید است اما شرط آن این است که شما حتما شغلی داشته باشید که از طریق آن بتوانید زندگی خود را اداره کنید و یا حتما صاحب ملک باشید ، اگر شما حداقل ۱۸۴ روز در سال و در کشور ترکیه اقامت داشته باشید باید بتوانید مالیات خود را پرداخت کنید و درآمد کافی برای زندگی وحمایت از همسر و فرزندان خود نیز داشته باشید.

چگونه اقامت ترکیه بگیریم؟
پس از ۸ سال اقامت قانونی در کشور ترکیه شما می توانید درخواست اقامت طولانی مدت بدهید که به شما امکان می دهد به صورت نا محدود در کشور ترکیه زندگی کنید. برای واجد شرایط بودن شما باید در ۳ سال گذشته قبل از درخواست اقامت طولانی مدت ، از موسسات دولتی که به مهاجران کمک می کنند ، کمک های اجتماعی دریافت نکرده باشید و از منابع مالی کافی و پایدار برخوردار باشید و سوابق کیفری پاک داشته باشید.
به جای اجازه اقامت طولانی مدت ، پس از گذشت فقط ۵ سال از اقامت قانونی با قطع وقفه کمتر از شش ماه ، شما می توانید درخواست تابعیت کنید. شما باید خودتان را به دولت ثابت کنید و به هیچ عنوان مرتکب جرم نشده باشید ، بیماری جدی نداشته باشید ، و درآمد کافی برای حمایت از خود و خانواده خود نیز داشته باشید ، البته علاوه بر این ها شما باید برای اثبات اینکه توانایی صحبت کردن به زبان ترکی را دارید در مصاحبه شرکت کنید.

الزامات

*اظهارنامه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت زمان اقامت (در فرم تقاضا اعلام شده است که مرجع ممکن است اسناد پشتیبان را هم درخواست کند.)
*سند رسمی مربوط به مالکیت محل اقامت متقاضی (در صورت وجود).
*یک دعوت نامه یا اسناد مربوط به کسانی که توسط شخص یا شرکت هایی برای تماس با آنها نوشته شده است (در صورت وجود).
*بیمه درمانی معتبر توسط سندی که تسهیل کننده خدمات درمانی در ترکیه در محدوده توافق نامه های دو جانبه تأمین اجتماعی است ، یا تهیه سندی که توسط موسسه تأمین اجتماعی صادر شده یا سندی در رابطه با درخواست ارائه شده به مؤسسه تأمین اجتماعی که تحت پوشش کلی قرار خواهد گرفت ، بیمه درمانی یا بیمه درمانی خصوصی.

در رابطه با ملیت های محدود باید گفت که تا کنون هیچ ملیتی به طور رسمی در ترکیه محدود نشده است.
تابعیت دوگانه : در ترکیه به رسمیت شناخته شده است. برای تابعیت ترکیه لازم نیست از تابعیت قبلی خود صرف نظر کنید.

چگونه اقامت ترکیه بگیریم؟

مدارک مورد نیاز

  • اصل و فتوکپی گذرنامه
  • اثبات درآمد
  • چهار عکس با اندازه تعیین شده در گذرنامه
  • شواهد خرید ملک (در صورت وجود)
  • نامه دعوت نامه شرکت برای ایجاد شغل (در صورت وجود)
  • شواهد بیمه درمانی
  • نسخه اصلی یا گواهی ازدواج (در صورت وجود)
  • نسخه اصلی یا گواهی شناسنامه

شما باید درباره کشوری که می خواهید سال های زیادی در آنجا زندگی کنید اطلاعات کافی داشته باشید و کشوری را انتخاب کنید که زود از آن خسته نشوید و از لحاظ اجتماعی در آن کشور احساس آرامش داشته باشید حال می خواهیم درباره موقعیت مکانی و جغرافیایی کشور ترکیه اطلاعاتی کلی به شما بدهیم.

جمهوری ترکیه کشوری بین قاره ای است که در چهارراه اروپا و آسیا واقع شده است و در سراسر شبه جزیره آناتولی و Thracian تا منطقه بالکان گسترش یافته است . با گرجستان به شمال شرقی ، ارمنستان از شرق ، ایران و جمهوری آذربایجان و آبهای سرزمینی روسیه در دریای سیاه از شمال ، از شمال غربی با بلغارستان و یونان ، از غرب با جزایر یونان دریای اژه ، از جنوب هم مرز است. با آبهای قبرس ، دریای مدیترانه و سوریه و از جنوب شرقی با عراق.

چگونه اقامت ترکیه بگیریم؟

ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک ، واقع در بین اروپا و آسیا و همچنین بین سه دریای کشور ، تلاشی تاریخی بین فرهنگ ها و تمدن های شرقی و غربی است. قلمرو این کشور در بین سایر شهرها دارای چندین تمدن بزرگ مانند امپراتوری پارس ، یونان باستان ، امپراتوری روم ، امپراتوری بیزانس و امپراتوری عثمانی بوده است.

جمعیت این کشور ۸۰ میلیون نفر است و پایتخت آن آنکارا است ، هر چند پر جمعیت ترین شهر آن و همچنین مرکز اقتصادی ، فرهنگی و تجاری آن استانبول است. زبان رسمی آن زبان ترکی و واحد رسمی آن لیر ترکیه (TRY) است و کد تلفن آن ۹۰ می باشد.

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت