نکاتی که مهاجران باید درباره کانادا بدانند

نکاتی که مهاجران باید درباره کانادا بدانند

مهاجرت به یک کشور جدید یک اقدام بزرگ است ، زیرا شما در حال برپایی کل زندگی و ساختن خانه ای جدید در مکانی هستید که آداب و رسوم مختلفی دارد و حتی با زبان متفاوت تری نسبت به آنچه قبلاً استفاده می کردید نیز رو به رو می شوید. هرچه پشتیبانی و حمایت بیشتری در طول این انتقال داشته باشید ، روند انجام کارهای شما ساده تر و روان تر خواهد شد. در اینجا مواردی وجود دارد که همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یا به تازگی وارد این کشور شده اند نیز باید آن ها را بدانند.

نکاتی که مهاجران باید درباره کانادا بدانند

یک پنجم جمعیت کانادا را متولدین خارجی تشکیل می دهد

اول از همه ، مهم است که بدانید شما به عنوان یک مهاجر جدید در کانادا تنها نیستید! کانادا کشور مهاجران است. ۲۱٫۹٪ از افرادی که در کانادا زندگی و کار می کنند در این کشور به دنیا نیامده اند و ۲۲٫۳٪ از جمعیت به عنوان اقلیت شناخته می شوند ؛ این تعداد در مراکز شهری حتی بیشتر است. به طور کلی ، کانادا یک فرهنگ بسیار باز است که از مهاجران جدید استقبال کرده و از چند فرهنگ گرایی تجلیل می کند ؛ به ویژه شهرهای بزرگ کانادا چند فرهنگی بوده و تعداد بسیار زیادی از مهاجران را به خود جذب می کنند. به عنوان مثال ، بیش از ۵۰٪ از ساکنان تورنتو و ونکوور اقلیت ها مشخص می کنند. تورنتو به عنوان “فرهنگی ترین شهر جهان” شناخته شده است و بیش از ۲۰۰ گروه فرهنگی بی نظیر در این شهر ساکن هستند.

برای مهاجرت کردن به کانادا شما نیازی به یک شغل مشخص ندارید

برای آمدن به کانادا شما لزوما نیازی به کار یا شغلی ندارید اما اگر شغل مناسبی داشته باشید کار را ساده تر خواهید کرد. سیستم مهاجرت ورودی اکسپرس کانادا مبتنی بر امتیاز است و داشتن یک پیشنهاد شغلی در انتظار شما ، امتیاز خوبی را به شما اعطا می کند. هر چه امتیاز بیشتری به شما تعلق بگیرد ، احتمالاً از شما برای مهاجرت به کانادا استقبال بیشتری می شود. از جمله موارد دیگر این است که شما برای سن ، تحصیلات ، تجربه کار و دانش انگلیسی یا فرانسوی خود امتیاز کسب می کنید. ۵۷٪ از کل مهاجران کانادایی به عنوان کارگر ماهر یا مهاجران طبقه ی تجاری ، تحت این سیستم امتیازگذاری ، به کانادا ورود می کنند. اکثریت قریب به اتفاق از مهاجران باقی مانده به عنوان پناهنده به کانادا آمده و یا به خانواده ای که قبلاً در کانادا زندگی می کرده اند ملحق می شوند.

نکاتی که مهاجران باید درباره کانادا بدانند

اگر یک کارگر ماهر هستید می توانید سرعت مهاجرت خود به کانادا را افزایش دهید

Express Entry برنامه مهاجرت در کانادا برای کارگران ماهر است. هدف این برنامه پردازش مهاجران جدید در مدت ۶ ماه یا کمتر است. قبل از پر کردن فرم ورود به سیستم ، تعیین کنید که آیا واجد شرایط تحت یکی از برنامه های فدرال برای کارگران ماهر هستید یا خیر. اگر واجد شرایط بودید ، پیش بروید و مشخصات خود را تکمیل کنید و هزینه های مربوط را به موقع بپردازید. این اولین قدم برای مهاجرت به کانادا است ! به خاطر داشته باشید که برای تکمیل ورودی به سیستم ، شما باید برای برگزاری آزمون زبان نیز آمادگی لازم را داشته باشید و اعتبار و تجربه تحصیلات خود را ارزیابی کنید. بعد از اتمام این مراحل ، فرم شما ارزیابی می شود و شما در فهرست ورودی نامزدها قرار می گیرید. بودن در این لیست لزوماً به معنای آن نیست که از شما دعوت می شود که مقیم دائمی کانادا شوید. هرچه نمره ورود شما بیشتر باشد ، شانس شما برای دعوت بیشتر است. این نقطه ای است که به شما توصیه می شود از طریق شرکت های معتبر کاریابی در کانادا به دنبال شغلی مناسب برای خود باشید.

روند تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی

اولین مرحله برای شهروندی کانادا برای اکثر مهاجران جدید اخذ اقامت دائم است. ساکنان دائم حق دارند از بسیاری از مزایای اجتماعی از جمله خدمات بهداشتی و درمانی ، همانند کانادایی ها برخوردار شوند . اگر تحت برنامه کارگران ماهر Express Entry در کانادا پذیرفته شده باشید ، به طور خودکار اقامت دائمی به شما اعطا می شود. پناهندگان ، دانشجویان و سایر کارگران موقت یا خارجی که به عنوان کارگر ماهر تحت برنامه Express به کانادا ورود نکرده اند در واقع هنوز به طور جدی و رسمی وارد کشور نشده و باید قبل از اقدام به شهروند شدن ، برای اقامت دائم  تحت این برنامه قرار گیرند. اما شما در این مورد حق انتخاب دارید ، می توانید انتخاب کنید که فقط اقامت دائم یک شهر در کانادا را داشته باشید و یا اقامت دائم در تمامی شهر های کانادا ، با این وجود بسیاری از مهاجران گزینه دوم را انتخاب می کنند و قدمی دائمی تر در این راه بر می دارند. برای تبدیل شدن به شهروند کانادایی شما باید حداقل ۱٫۰۹۵ روز از ۵ سال گذشته را در کانادا زندگی کرده و آزمون زبان شهروندی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید. شهروندان کانادایی حقوق دیگری را که ساکنین دائمی از آن برخوردار هستند را نیز می توانند داشته باشند ، این حقوق شامل : حق رأی دادن ، مسافرت با گذرنامه کانادایی ، نگه داشتن مشاغل دولتی که نیاز به تابعیت دارند و تضمین اینکه وضعیت خود را در کانادا از دست ندهند ، است .

نکاتی که مهاجران باید درباره کانادا بدانند

دولت کانادا برای مهاجران جدید برنامه های گوناگونی دارد

وب سایت دولت کانادا یک منبع عالی برای اتباع خارجی ای که دوست دارند به کانادا مهاجرت کنند و یا همچنین مهاجران جدیدی که به دنبال اسکان یا یافتن کار در کانادا هستند ، است . این وب سایت اطلاعات گسترده ای در مورد Express Entry و سایر برنامه های مهاجرت ، نحوه دستیابی به اقامت دائم یا تابعیت کانادا و معرفی سازمان هایی که می توانند پشتیبانی را ارائه دهند و هر چیز دیگری که احتمالاً می خواهید در مورد مهاجرت به کانادا بدانید پیدا خواهید کرد. همچنین شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی کسانی را پیدا کنید که شهروند کانادا بوده و یا از وکیل هایی که کارهای مهاجرت را انجام می دهند ، در موارد جزئی کمک بگیرید.

شما باید یک رزومه کاری به سبک کانادایی ایجاد کنید

اگر می خواهید به دنبال کار در کانادا باشید ، مهم است که رزومه خود را به روز کنید تا با سبک منطقه ای مطابقت داشته باشد. این به شما کمک می کند تا بهترین فرصت برای یافتن شغل عالی را داشته باشید. رزومه های سبک کانادایی (که گاه به آن CV گفته می شود) تمایل به ترتیب زمانی معکوس دارند ، به این معنی که جدیدترین تجربه شما باید در ابتدای رزومه کاری شما باشد. بخش های اصلی که باید بگنجانید (به ترتیب) نام و اطلاعات تماس شما ، خلاصه حرفه و استعداد شما، سابقه کار و آموزش شما است ؛ شما همچنین می توانید یک بخش مهارت را نیز در رزومه خود ایجاد کنید ( این مورد در اکثر رزومه ها مورد نیاز نیست)

نکاتی که مهاجران باید درباره کانادا بدانند

آماده پاسخگویی به سوالات مصاحبه شوید

اگر تازه وارد بازار کار در کانادا هستید ، ممکن است با برخی از انتظارات مصاحبه شغلی یا سؤالات متداول که از افراد متقاضی کار پرسیده می شود ، آشنایی نداشته باشید. برای اطمینان از اینکه بتوانید مصاحبه شغلی کانادایی را به خوبی بگذرانید باید مهارت های مصاحبه خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی بالا برده و هر روز تمرین کنید تا بتوانید واضح صحبت کرده و به خوبی به سوالات پاسخ دهید.
درباره نکات زیر حتما تحقیق و جست و جو کنید:

  • چگونه به ۱۷ سؤال متداول مصاحبه پاسخ دهم.
  • چگونه می توانم در مصاحبه شغلی به سوال “به من در مورد خودت بگو” پاسخ دهم.
  • برای مصاحبه شغلی چه لباسی باید بپوشم.

 

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت