چگونه پول خرید خانه را در ترکیه پرداخت کنیم؟

چگونه پول خرید خانه را در ترکیه پرداخت کنیم؟

ترکیه در سال های اخیر به مرکزی قابل توجه برای مهاجران و دیگر افرادی که قصد خرید خانه را دارند یا افرادی که در کشورهای نزدیک به این کشور ساکن هستند، تبدیل شده است. این کشور نه تنها از یک تاریخ غنی باستانی و جالب با میراث فرهنگی چشم گیر و جذاب برخوردار است بلکه سرمایه گذاران حوزه خرید خانه و زمین که به این کشور سفر می کنند؛ به دلیل آب و هوای فوق العاده، سواحل خیره کننده، آب های رنگارنگ و مکان ها و لوکیشن های باورنکردنی و سطح زندگی بهتر تصمیم به سرمایه گذاری در خاک ترکیه می گیرند.

به خصوص که ترکیه دارای مکان های بسیار پرطرفدار مثل آنتالیا، بودروم و فتحیه است که ساختمان ها و بناهای مدرن و مکان های هنری مدرن دارد. خرید خانه در ترکیه و پرداخت پول خانه در ترکیه از دیگر کشورهای اروپایی بسیار راحت تر و با سرعت بیشتری صورت می گیرد چراکه تحول سریع این کشور و تغییرات اقتصادی بسیار مثبت در این منطقه نشان از چشم انداز اقتصادی فوق العاده این کشور و آینده روشن آن دارد.

خرید خانه در ترکیه و پرداخت پول خانه در ترکیه دارای قوانین و مقررات خاصی است که اطلاع از آن برای فرد یا افرادی که می خواهند در این کشور به خرید خانه یا پرداخت پول خانه در ترکیه از طریق کشور دیگری بپردازند، الزامی است؛ اما پرداخت پول چه مراحلی دارد؟ در ادامه همراه ما باشید.

چگونه پول خرید خانه را در ترکیه پرداخت کنیم؟

پرداخت پول خرید خانه در ترکیه شرایط و ضوابط

خارجی ها امکان این را دارند که خانه  خود را زمانی که خارج از مرزهای ترکیه قرار دارند، خریداری کنند؛ اما دارای شرایط خاصی است. پرداخت پول خرید خانه در ترکیه از کشورهای دیگر امکان پذیر است؛ اما به شرطی که آن خانه در مناطق شهری قرار بگیرد نه در مناطق روستایی و دهکده های اطراف شهر، حومه شهر و زمین های اطراف آن که از این قانون مستثنی نیستند.

ملک خریداری شده باید در محدوده و مورد پوشش یک شهرداری یا بخشداری قرار گرفته باشد. نکته دیگری که در این رابطه باید به آن توجه لازم صورت گیرد، آن است که خانه خریداری شده به هیچ عنوان نباید در محدوده یه منطقه نظامی مستقر شده باشد.

خانه های دیگری هم که سن بالای سی سال دارند و سکونت یا بهره برداری از آن ها خطرناک تلقی می شود؛ دارای شرایط خاصی هستند که قبل از خرید آن ها می بایست به قوانین آن ها توجه لازم را بکنید چراکه بناها با سن و سال بیش از حد مقرر تنها در حالتی اجازه خرید و فروش دارند که در طی زمان مشخصی که از قبل توسط دولت تایین می شود، باید مقدار خاصی پول خرج ترمیم و سرپایی دوباره بنای مذکور بشود.

چگونه پول خرید خانه را در ترکیه پرداخت کنیم؟

اما چگونه خانه مورد نظر را پیدا کنیم؟

در مرحله اول شما می بایست خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. برای سرمایه گذاران بین المللی استامبول یک مکان مستقل و کامل به حساب می آید. افرادی که در خاورمیانه زندگی می کنند، اکثر اوقات این محدوده را برای سرمایه گذاری و خرید خانه انتخاب می کنند چراکه به همه خصوصیات رفاهی دسترسی کامل دارد؛ اما برای خریداران انگلیسی خرید یک خانه برای فصل تعطیلات و برای گذراندن وقت های خالی استانبول یکی از بهترین گزینه ها به حساب می آید.

وقت گذرانی در مکان های تفریحی بخشی از سبک زندگی سرمایه گذاران انگلیسی به حساب می آید؛ اما دیگر افرادی که به ترکیه می آیند و قصد خرید خانه دارند، تمایل بیشتری به اقامت در مناطق ساحلی کشور مثل ساحل دریای مدیترانه یا ساحل دریای اژه را دارند.

Turkeyhomes.com ( شناخته شده ترین آژانس خرید و فروش یا اجاره خانه در ترکیه) با توجه به بودجه و پول مورد نظر شما در تمامی استراحتگاه های ساحلی پرطرفدار مانند Fethiye، دالیان، Kalkan، آنتالیا و دیگر مناطق برای شما بهترین و منصفانه ترین پیشنهادات را دارد. اغلب مردم خارجی برای خرید یا اجاره خانه در مرزهای ترکیه از این سایت کمک می گیرند.

بیشتر افراد تمایل به خرید خانه های هوشمند و آپارتمان های مدرن و پیشرفته در ترکیه دارند. باید گفت کیفیت ساخت و ساز در ترکیه و کیفیت بناهای آن با رشد و افزایش کیفیت چشم گیری روبه رو بوده است. آپارتمان های مدرن و نوساز با تجهیزات ویژه وجود دارد. آپارتمان و ویلا با استخر رو باز در مرکز شهر، فضای باز زیبا و غیره که همگی قابل خریداری هستند.

چگونه پول خرید خانه را در ترکیه پرداخت کنیم؟

هزینه ها، روش های پرداخت، مالیات و غیره

بعد از مرحله انتخاب خانه و آپارتمان مورد نظر خود باید هزینه های فرعی را برای خانه مورد نظر لحاظ کنید. هزینه هایی مانند پول آب، برق، گاز و غیره؛ همچنین از شما خواسته می شود که خانه خود را در برابر زلزله بیمه کنید. پس قبل از دریافت سند خانه شما باید نسبت به بیمه خانه خود در برابر زلزله اقدامات لازم را انجام بدهید چراکه ترکیه سابقه تجربه زلزله به صورت مداوم را دارد و درخواست این بیمه به علت آرامش خاطر بیشتر به شمار می رود. تمامی املاک نوساز در ترکیه دارای ضمانت ضد زلزله بودن توسط سازندگان آن است؛ اما اگر قصد خرید خانه ای کمی قدیمی تر را دارید، انجام این کار برای شما ضروری است.

مالیات

مالیات املاک سالانه توسط شهرداری ها بانرخ ۰٫۳% برای زمین و ۰٫۱% برای خانه جمع آوری می شود. این هزینه ها در شهرهای مختلف و با توجه به قوانین صادر شده توسط شهرداری آن منطقه تفاوت هایی با دیگر مناطق دارد، تا حدی که در شهرهای بزرگ این رقم تا دو برابر و در مناطق خاص تا سه برابر بیشتر است.

تمامی این قوانین و حکم های صادره در رابطه با مالیات هر سه سال یک بار تجدید نظر می شود و قوانین خاص خود را دارد. پس برای پرداخت پول خانه در ترکیه باید مالیات را هم در نظر بگیرید. اضافه براین مالیات دیگری تحت عنوان مالیات خرید نیز وجود دارد که سه ماه پس از تکمیل وجه خرید خانه آن را باید به حساب شهرداری که تحت پوشش آن قرار دارید، واریز کنید.

چگونه پول خرید خانه را در ترکیه پرداخت کنیم؟

پرداخت پول خانه در ترکیه و هزینه های خرید خانه چقدر است؟

اگر شما قصد خرید خانه ای با ارزش ۱۰۰٫۰۰۰ لیر را داشته باشید، باید هزینه هایی با مشخصات زیر را برای ارایه خدامات لازم جهت ملک خود در نظر بگیرید:

  • ۳۰۰۰ لیر برای مالیات خرید (که اغلب اوقات پایین تر از ارزش ارزیابی شده منظور می شود.)
  • ۱۰۰۰ لیر برای هزینه وکالت
  • ۳۰۰ لیر برای هزینه دفتر اسناد رسمی
  • ۲۰۰ لیر هزینه گاز و برق اولیه
  • در کل: ۶۵۰۰ لیر

همانطور که مشخص است، وجود امکانات بیشتر و به روزتر روی افزایش قیمت نهایی مالیات تاثیر بسزایی می گذارد؛ هم چنین باید یادآوری شود که ارزش نهاده شده روی ملک بر مالیات اولیه آن نیز تاثیر می گذارد و هزینه های مذکور در بالا تنها برای خانه ای با ارزش ۱۰۰٫۰۰۰ لیر در نظر گرفته شده است. این قیمت به صورت پیش فرض و برای اطلاع از حدود قیمت ها است.

سخن پایانی

امکان دارد که در نگاه اول این موارد و شیوه های انجام پذیرش آنها مقداری پیچیده و سخت به نظر بیاید؛ اما شما باید اطمینان داشته باشید که خرید خانه در ترکیه از بقیه کشورهای اروپایی و صنعتی در سطح دنیا آسان تر و با چالش کمتر انجام می شود.

 

 Source: www.turkeyhomes.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت