مواردی که باید قبل از خرید خانه در ترکیه بدانید

مواردی که باید قبل از خرید خانه در ترکیه بدانید

برای خرید خانه در ترکیه پس انداز کرده اید ، خانه جدیدی خواهید داشت ، قبل از خرید خانه  این موارد را بدانید. اقدامات مورد نیاز شما را قبل از خرید خانه در اینجا جمع آوری کرده ایم.

پروانه و وضعیت اسکان ساختمان چیست؟

از فروشنده سند خانه ای را که خریداری می کنید بخواهید و با سند طبق اطلاعات موجود ، به شهرداری مربوطه بروید و بررسی کنید که آیا ساختمان دارای مجوز است. اما مهم ترین مورد این است که آیا ساختمان مسکونی است یا خیر. زیرا سند مسکونی برگه ای است که اگر مشکلی در ساخت پس از اتمام ساختمان وجود نداشته باشد ، داده می شود و با توجه به شماره بخش مستقل خانه  در این سند مسکونی ، این فرصت را خواهید داشت که به طور واضح متر مربع خانه را بدانید.

مواردی که باید قبل از خرید خانه در ترکیه بدانید

از یک شخص متخصص پشتیبانی بگیرید:

در شرایط امروز ، قیمت خانه بسیار بالا است ، بنابراین قیمت خانه منطقه به منطقه متفاوت است. بنابراین ، مشورت با یک متخصص مفید است. برای پولی  که به هزینه مشاوره می دهید ناراحت نشوید ، زیرا در غیر این صورت با هر اشتباهی متحمل ضرر زیادی خواهید شد. بنابراین ، می توانید از مشاوران املاک و مستغلات که در مورد این مسئله آگاهی دارند ، پشتیبانی دریافت کنید.

آیا من خانه مناسب را می خرم؟

سند خانه را با اطلاعات مربوط به پروژه شهرداری مشاهده کنید. در پروژه معماری اینکه خانه در طبقه چندم قرار دارد و رو به کدام سمت است با خانه ای که به شما نشان داده می شود مقایسه کنید.

گزارش ارزیابی را دریافت کنید:

دریافت گزارش های فنی درباره خانه از ارزیابی کنندگان املاک و مستغلات که دارای گواهینامه تخصص ارزیابی املاک و مستغلات که توسط هیئت مدیره بازار سرمایه صادر شده است ، درمورد بسیاری از مواردی که متوجه آنها نیستید ، به شما اطلاعات می دهد.

مواردی که باید قبل از خرید خانه در ترکیه بدانید

معاملات انجام شده در سند:

اداره ثبت سند اطلاعاتی از شما می خواهد؛

  • شناسنامه و سند نمایندگی (شناسنامه و سند نمایندگی مالک و خریدار غیر منقول یا نمایندگان مجاز وی)
  • عکس واقعی افراد (یک عکس از طرفین )
  • بیمه اجباری زلزله در ساخت و ساز املاک واجد شرایط.
  • سندی که بیانگر ارزش مالیات بر املاک به دست آمده از شهرداری مربوطه

اظهارنامه مالیات بر دارایی را ثبت کنید:

از لحظه ای که سند را انتقال می دهید ، باید هر سال به شهرداری مربوطه بروید و فرم ها را پر کنید و اظهارنامه مالیات بر املاک را تهیه کنید.

مواردی که باید قبل از خرید خانه در ترکیه بدانید

به متر مربع خالص، ناخالص توجه کنید:

اختلاف متر مربع خالص، ناخالص در بین موضوعاتی است که بیشتر خریدار خانه را ناامید می کند. خریداری که در دفتر فروش خانه ساخته شده از روی ماکت را انتخاب می کند ، ممکن است هنگام تحویل با خانه کاملاً متفاوتی روبرو شود.

مساحت ناخالص، با اضافه کردن مساحت نواحی مشترک به بخش مستقل با مساحت بخش مستقل از جمله دیوارها محاسبه می شوند گفته می شود. تعریف متر مربع ناخالص از هر شرکت متفاوت است. برخی  مناطق خاص را به این حساب اضافه می کنند ، برخی دیگر آنها را حذف می کنند. نکته مهم در این مرحله این است که بدانید چه چیزی را خریداری می کنید. وزارت محیط زیست و شهرسازی اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده و تخصیص قراردادهای خالص و ناخالص را به طور جداگانه واجب کرده است  . بنابراین ، از فروشنده درباره این موارد بطور کامل سوال کنید.

باید سایر موضوعات مهم مربوط به مسکن مانند مالیات ، هزینه ، مناطق مستقل و اجتماعی را بررسی کنید:

در صورت وجود ساکنان قبلی در این مسکن ،  قبض ها و بدهی های برق ، آب ، گاز  و غیره باید بررسی شود. اگر آپارتمان در داخل سایت یا آپارتمان خریداری می کنید ، بخش های مستقلی وجود خواهد داشت. ابتدا باید فهمید این بخش های مستقل چیست. آیا این بخش ها با اندازه گیری های موجود در پروژه برابر هستند باید بررسی شود. زمین های ورزشی ، پارکینگ ها ، امکانات اجتماعی بارزترین نمونه این موارد است. مخصوصا ، باید دانست که استفاده از این مناطق چگونه خواهد بود و آیا هزینه مشخصی در استفاده وجود دارد یا خیر. بسیاری از خانواده ها به ویژه مکان هایی با چنین فضاهای اجتماعی را برای فرزندان خود ترجیح می دهند. با این حال ، وقتی مدیریت سایت بعداً هزینه ای را درخواست می کند ، مشکلی پیش می آید. به همین دلیل قبل از خرید و فروش باید اطلاعات مربوط به این مناطق را بدست آورید.

مواردی که باید قبل از خرید خانه در ترکیه بدانید

افرادی که خانه خریداری می کنند ، باید برخی از هزینه ها و مالیات را پرداخت کنند. این هزینه ها و مالیات ها چیست و مبالغ آنها را باید دقیقاً بررسی کرد. این موارد گاهی اوقات در قیمت فروش گنجانده می شود ، گاهی اوقات نه. خرید خانه موضوع بسیار مهمی است ، زیرا هم مبلغ زیادی هزینه می شود و هم بقیه زندگی افراد در این خانه سپری می شود. قبل از خرید خانه ، داشتن یک وکیل متخصص در املاک و مستغلات به دلیل مسئولیت فنی ، انجام معاینه در مورد مواردی که باید در هنگام خرید خانه ذکر شده در بالا مورد بررسی قرار گیرد ، شما را از نارضایتی های بسیار مهم در آینده نجات خواهد داد.

Source: www.milligazete.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت