خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

ترکیه ، هم از نظر گردشگری و هم از نظر زندگی کشوری محبوب است. خرید ملک توسط خارجی ها تا حد مجاز قانون انجام می شود. در ۱۸ مه ۲۰۱۲ به همراه قانون شماره ۶۳۰۲ ، الزام متقابل خرید و فروش مسکن در ترکیه  لغو شد. این تغییر قانونی باعث تسریع و افزایش خرید خانه در ترکیه توسط خارجی ها شد. به حدی که طبق داده های TÜİK ، ۳۹ هزار ۶۶۳ خانه در سال ۲۰۱۷ توسط خارجی ها خریداری شده است. این تعداد روز به روز در حال افزایش است. با این حال ، هر خارجی نمی تواند ملک مورد نظر را به همان اندازه که می خواهد خریداری کند. حدود قانونی در قانون ثبت زمین تعیین شده است.

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

خارجی ها چگونه می توانند املاک خریداری کنند؟

خارجی هایی که مایل به خرید مسکن یا زمین در ترکیه هستند ، باید به روند خرید ملک و ملزومات آنها توجه کنند. تمایل به خرید املاک و مستغلات بدون رعایت شرایط تنظیم شده و معاملات ممکن است منجر به از دست رفتن حقوق بیگانگان شود.

مراحل قانونی خرید خانه توسط بیگانگان ،طبق قانون فعلی موجود در ترکیه انجام می شود. بر این اساس ،  خرید خانه توسط خارجی ها ، درست مانند سایر شهروندان ، بستگی به انتقال در سند دارد. این وضعیت طبق قانون نیاز به فرم رسمی دارد. بر این اساس ، قرارداد املاک و مستغلات با امضای رسمیت و ثبت رسمی در اداره ثبت املاک ، معتبر خواهد شد. قراردادهایی که بدون رعایت شرایط رسمی منعقد می شوند به دلیل عدم انطباق باطل هستند. اسنادی که هنگام خرید املاک برای بیگانگان باید به اداره ثبت زمین ارسال شوند ، تحت عنوان “اسنادی که برای اتباع خارجی برای خرید املاک لازم است” ذکر شده است. با تکمیل این اسناد و نتیجه گیری مثبت از بررسی های لازم در نتیجه ثبت نام یک فرد خارجی می تواند در ترکیه ملک خریداری کند.

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

شرایط خرید ملک توسط خارجی ها:

خرید خانه توسط خارجی ها در ترکیه به شرایط خاصی مرتبط است. این شرایط از طریق قانون ثبت سند قابل دستیابی است. برای به دست آوردن اطلاعات در مورد شرایط ، محدوده هایی را که ما در زیر به عنوان “محدودیت های خرید و فروش املاک و مستغلات برای افراد خارجی مشخص کرده ایم” در نظر بگیرید. تحت این عنوان ، ما در مورد شرایط خارج از مرزصحبت خواهیم کرد.

 1. باید اطمینان حاصل شود که قرارداد فروش مطابق با فرم رسمی مورد نیاز در دفاتر ثبت سند انجام شود.
 2. مدارک لازم باید کامل و با دقت ارائه شود. عدم وجود اسناد یا نادرست منجر به طولانی شدن روند کار خواهد شد.
 3. برای خریدار خانه در برخی از ولسوالی ها ،  باید از مقامات نظامی منطقه مجوز اخذ شود. اگر ملک در منطقه ممنوعه نظامی یا در منطقه ای با اهمیت استراتژیک قرار داشته باشد ، خرید ملک مجاز نیست.

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

محدودیت های خرید خانه توسط خارجی ها:

خرید خانه توسط بیگانگان در ترکیه ، تحت پیگرد قانونی است و محدودیت هایی نیز در این زمینه آورده شده است. وجود این محدودیت ها برای یکپارچگی قلمرو کشور بسیار مهم است.

 • خارجی که می خواهد املاک بخرد باید یکی از شهروندان کشورهایی باشد که مجاز به خرید املاک در مرزهای کشور است. درباره اینکه کدام ملیت ها می توانند در ترکیه خانه بخرند اطلاعات مربوط را می توان از اداره کل ثبت سند در ترکیه ،  کنسولگری یا سفارت ترکیه بدست آورد.
 • یک شخص واقعی خارجی در مرزهای کشور نمی تواند تا ۳۰ هکتار جابجا شود یا ممکن است دارای حق واقعی محدود باشد. خارجی که می خواهد ۳۰ هکتار یا بیشتر اموال غیر منقول بخرد به دلیل محدودیت های قانونی قادر به تحقق این درخواست نخواهد بود.
 • یکی دیگر از محدودیت های خرید ملک توسط خارجی ها این است که خارجی هایی که می خواهند ملکی بخرند می توانند تا ۱۰٪ مساحتی که املاک مورد نظر در آن واقع شده اند املاک و مستغلات خریداری کنند.

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

اسناد مورد نیاز برای اتباع خارجی برای خرید ملک:

برای اینکه خارجی ها بتوانند ملک خریداری کنند ، مالک ملک باید درخواست اولیه را به اداره ثبت اراضی ارائه دهد. در صورت ناقص بودن اسناد موجود در پرونده مقدماتی ، پرونده به حالت تعلیق درآمده  ، اما در صورت عدم وجود نقص ، اسناد مورد نیاز برای فروش ملک باید به اداره کل ثبت   ارسال شود.  مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • سند زمین غیر منقول یا اطلاعات مربوط به بخش مستقل روستا / محله ، جزیره ،ساختمان
 • شناسنامه یا گذرنامه (در صورت لزوم با ترجمه).
 • ” ارزش سند ملک” از شهرداری منطقه مربوطه
 • گزارش ارزیابی ملک
 • بیمه نامه اجباری زلزله برای ساختمان ها.
 • ۱ عکس از فروشنده ، ۲ عکس از خریدار (در ۶ ماه گذشته ، اندازه ۴ *۶).
 • اگر خارجی ترکی بلد نباشد مترجک قسم نخورده باید باشد

Source: www.mihci.av

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت