نکاتی که باید درباره رسم و رسوم کانادا دانست

نکاتی که باید درباره رسم و رسوم کانادا دانست

فرهنگ های متفاوت در کانادا

از آنجا که کشور کانادا از نظر تاریخی و قومی بسیار متنوع و گوناگون است نمی توان گفت که یک فرهنگ ملی و واحدی در جامعه غالب است. می توان فرهنگ این کشور را اینگونه مثال زد که یک غذا پر از عطر و طعم مختلف و یا خوراکی های گوناگون است، زیرا صد ها فرهنگ در کانادا وجود دارد که باعث شده است کانادا تاثیر زیادی از آن ها بگیرد و کشوری که امروزه وجود دارد را به کشوری گسترده تر ، از نظر آداب و رسوم تبدیل کند.
اگر بخواهیم درباره زبان های موجود در کانادا صحبت کنیم می توانیم به این مورد اشاره کنیم که در این کشور زبان فرانسوی و انگلیسی از زبان های مشترک و رایج هستند اما باید توجه داشت که فرهنگ خاص یک منطقه به طور کلی از زبان غالب آن بازتاب پیدا می کند، به همین دلیل است که تاثیرات زبان فرانسوی فقط محدود به دو منطقه یعنی کِبِک (Quebec)  و نیو برانزویک (New Brunswick) است.
مردم بومی کانادا همیشه در تلاش هستند که فرهنگ های متمایز خود را حفظ کنند و آن ها را به آیندگان خود منتقل کنند، به ویژه قسمت شمال کانادا که همیشه بر رسم و رسوم های بومی خود پایبند است. اما باید به این موضوع هم توجه داشته باشیم که بسیاری از مهاجرانی که به کانادا مهاجرت می کنند نیز فرهنگ های اجدادی خود را حفظ می کنند، در نتیجه گاهی وقت ها فرهنگ بومی کانادا با فرهنگ های مهاجران نیز ادغام می شود، اما همگی مردم چه بومی و چه خارجی در روز اول ژوئیه که روزی برای تشکیل این کشور از سال ۱۸۶۷ است نیز با هم متحد می شوند و بدون توجه به نژاد و زبان یکدیگر به جشن گرفتن و پای کوبی و شادی مشغول می شوند.

نکاتی که باید درباره رسم و رسوم کانادا دانست
تاثیرات افراد بریتیش و آمریکایی ، در زندگی روزمره کانادایی ها ، به خصوص در زمینه ی زبان انگلیسی به شدت احساس می شود . فرهنگ متفاوتِ فرانسوی کِبِک با سایر مناطق را شاید بتوان به دلیل معماری متفاوت، موسیقی و حتی غذا های آن کمی عادی تر جلوه داد.

خوراکی های پر طرفدار

از غذا های معروف و پرطرفدار در نواحی فرانسوی زبان ها، می توان پوتین که نوعی سیب زمینی سرخ شده به همراه پنیر است و همچنین tourtières و paté à la rapure  که غذاهایی گوشتی مانند کیک گوشت و یا کیک مرغ هستند را معرفی کرد. فرانسوی های مقیم کانادا و یا توریست هایی که به کانادا سفر می کنند برای شام ، بیشتر کباب سیب زمینی ، سیب زمینی انگلیسی و یا حتی سیب زمینی سرخ شده به همراه سرکه که در کنار آن نوشیدنی هایی با طعم های مالت و گندم سرو می شود را ترجیح می دهند، زیرا این یک غذای مورد پسند در سراسر کانادا است ؛  غذاهایی مثل پیتزا، تاندوری و غذا های چینی نیز در دسترس هستند.
قابل توجه است که کِبِک در زمره تولید کنندگان شربت افرا در جهان ، پیشرو است و به همین دلیل شیرینی هایی که با شکر و شربت افرا تزئین می شوند در سر تا سر این کشور رایج است ؛ شاید اسم شربت افرا قبلا به گوشتان خورده باشد، این شربت توسط درخت افرای سیاه ، سرخ و سفید به دست می آید ، این درخت در طول فصل های سرد در تنه ی خود نشاسته ذخیره می کند و این نشاسته به مرور تبدیل به شیره می شود و در اواخر زمستان یا اوایل بهار به سطح تنه درخت می آید. این شیره بسیار شبیه عسل است و تقریبا هر کجا که می توان از عسل استفاده کرد، از شیره افرا هم می توان استفاده کرد و استان کِبِک در کانادا بزرگ ترین تولید کننده این شیره در جهان است.

نکاتی که باید درباره رسم و رسوم کانادا دانست

اقوام بومی و سنت ها

مردم بومی کانادا مدت ها بود که در حاشیه ی جامعه ملی قرار داشتند و اعتیاد به مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی در بسیاری از این اقوام دیده می شد و کم کم داشت آن ها را از سنت های دیرینه خود جدا می کرد تا اینکه اخیرا سعی در باز پس گیری رسم و رسوم های خو داشته اند و به قول معروف به خودشان آمده اند. برای مردم بومی ، مهاجران مقیم کانادا و حتی توریست های خارجی ، مجسمه های سنگی و استخوانی، ساختن سبد های خرید و حکاکی از محبوبیت خاصی برخوردار است ، زیرا این رسوم ، هنر ، صنایع دستی و منحصر به فرد بودن این مناطق را بیشتر به رخ می کشد .
از آنجا که مراسم و جشنواره های بومی فراوانی در کانادا برگزار می شوند ، باعث شده است که دستاوردهای سیاسی حاصل از این فعالیت های اجتماعی منجر به مشکلاتی شود!

مذهب

حدود چهار پنجم جمعیت کانادا ادعای وابستگی به یک ایمان مذهبی و سازمان یافته را دارند. اکثر آنها یا کاتولیک رومی یا پروتستان هستند ، از کلیسا های اصلی پروتستان ها می توان این سه کلیسا را نام برد : کلیسای متحد کانادا، کلیسای آنگلیکنای کانادا و کلیسای لوتر.

کاتولیک های رومی بزرگ ترین گروه مذهبی منفرد تشکیل شده و بیش از دو پنجم جمعیت را تشکیل می دهند و درباره پروتستان ها که دومین گروه بزرگ هستند می توان گفت که حدود سه دهم جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

نکاتی که باید درباره رسم و رسوم کانادا دانست

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت