کار در آمریکا

کار در آمریکا

کار در آمریکا یکی از مهم ترین جنبه های زندگی افراد ساکن در آمریکا است. افرادی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند؛ چالش های بسیاری را پیش رو دارند که یکی از این چالش ها کار در کشور آمریکا است. داشتن مجوز جهت کار رسمی و قانونی در کشور آمریکا، زندگی راحت تر و ایمن تری را به وجود می‌آورد.

معمولا افرادی که به مهاجرت اقدام می کنند؛ تمایل دارند که در کشور دوم خود مجوز کار داشته باشند. مجوز کار در کشور دوم به نوعی نشان دهنده اجازه رسمی دولت جهت زندگی در آن کشور است.

در ادامه مطلب به چگونگی کار در آمریکا و انواع راه های کسب مجوز کار در این کشور خواهیم پرداخت.

کار در آمریکا

دلایل تمایل به کار دائم در آمریکا

کشور آمریکا یکی از کشور های مهاجرپذیر در دنیا به شمار می رود. هر ساله افراد بسیاری جهت کسب ویزای مهاجرت یا مجوز کار به سفارت های این کشور مراجعه می کنند. این کشور با جذب نیرو های ماهر و توانمند به پیشرفت خود و شهروندان آمریکایی ساکن در آن کمک می کند.

آمریکا به دلیل اقتصاد قدرتمندی که دارد؛ یکی از بهترین گزینه ها جهت مهاجرت شغلی است. بسیاری از افرادی که به کسب مجوز کار در آمریکا تمایل دارند؛ از این مجوز نیز جهت زندگی دائم در آمریکا استفاده می کنند.

کسب مجوز کار در آمریکا یکی از راحت ترین راه ها جهت ورود به این کشور است. بسیاری از افراد پس از کسب مجوز قانونی برای کار در این کشور به اداره مهاجرت رفته و به تغییر نوع ویزای خود اقدام می کنند.

راه های کسب مجوز

جهت کسب مجوز کار در این کشور راه های مختلفی وجود دارد. هر فرد با توجه به شیوه ای که از طریق آن به کسب مجوز اقدام می کند؛ در دسته بندی جدا قرار می‌گیرد. این دسته‌بندی ها عبارت است از:

کارگر موقت

جهت کسب مجوز کار در آمریکا به عنوان کارگر موقت، باید درخواست کار و دلیل این درخواست را به سفارت آمریکا ارسال کنید. در صورت کسب اجازه موقت جهت کار در این کشور، ویزای موقت برای شما صادر خواهد شد. در ویزا مدت زمان کار و نوع کار مشخص شده است که پس از پایان مدت زمان ویزا، فرد به کشور خود باز می گردد.

بسیاری از افراد در ابتدا به دلیل راحتی در دریافت این نوع مجوز به این صورت اقدام می کنند و پس از ورود به آمریکا، مجوز کاری خود را تغییر می دهند. جهت تغییر شیوه مجوز کار موقت در آمریکا، معمولا از روش های زیر استفاده می‌شود:

 • درخواست جهت تغییر شرایط خود از کارگر موقت به کارگر دائمی
 • تلاش جهت ثبت اقامت دائمی خود در آمریکا که از طریق ثبت پرونده و ویزای مهاجرتی امکان پذیر است.

کارگر دائمی

کارگر دائمی پس از کسب مجوز رسمی جهت کار در این کشور، به طور دائم در این کشور زندگی می کند. این نوع از اجازه کار معمولا به افرادی که شامل ویژگی های زیر باشند؛ داده می شود:

 • درخواست یک کارفرما در آمریکا جهت کار‌ با شما
 • توانمندی خاص فرد در زمینه های گوناگونی همچون علمی، ورزشی، هنری و غیره

افرادی که دارای توانمندی و تخصص خاصی در زمینه های گوناگون باشند؛ معمولا به سرعت جذب بازار کار آمریکا شده و به راحتی مجوز کار در این کشور را کسب خواهند کرد.

افراد ماهر و واجد شرایط به راحتی توانایی دریافت این نوع از مجوز کار را در آمریکا دارند.

دانش آموزان و دانشجویان

این دو دسته از افراد در آمریکا تحت شرایط خاصی که از طرف وزارت خارجه آمریکا تعیین می شود؛ اجازه کار در کشور آمریکا را کسب خواهند کرد. معمولا در این مورد به افراد اجازه کار موقت داده خواهد شد. در بعضی موارد با کسب مجوز تحصیل در آمریکا، به افراد مجوز کار نیز تعلق می گیرد.

ویزیتور‌های تجاری

بسیاری از افراد جهت انجام فعالیت های تجاری خود، به آمریکا سفر می کنند. این اشخاص پس از ارسال درخواست تجاری خود به سفارت آمریکا، به طور موقت مجوز کار در آمریکا را دریافت خواهند کرد.

این افراد حداقل یکی از شرایط زیر را باید داشته باشند:

 • فرد قصد انجام فعالیت تجاری خاصی را همچون مشورت با شرکای تجاری، شرکت در مذاکره و جلسه یا کنفرانس تجاری را داشته باشد.
 • به طور موقت و از طریق ویزا جهت انجام فعالیت تجاری در آمریکا پذیرفته شده باشد
 • انجام بیزینس تجاری برای یک شغل خاص

افراد علاقه ‌مند به کسب مجوز کار دائم در آمریکا

بسیاری از مهاجران در آمریکا به دلایل گوناگون به کسب مجوز کار در آمریکا علاقه مند هستند. از جمله این دسته باید به کارگران موقت، افراد مستعد در زمینه های علمی، هنری و غیره اشاره کرد.

این افراد پس از دریافت مجوز کار دائمی در آمریکا، به راحتی می توانند به زندگی و کسب درآمد قانونی در آمریکا بپردازند. جهت دریافت مجوز کار به صورت دائمی در این کشور باید یکی از ویژگی های زیر را داشته باشید.

 • افراد ماهر در زمینه های علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و غیره؛ مدیران، اساتید و محققان
 • افراد تحصیل کرده در رشته های مختلف علمی به همراه مدرک علمی معتبر و پیشرفته تحصیلی
 • افرادی که در زمینه های مختلفی همچون مهارت های مهندسی دارای تجربه کاری بالایی باشند.
 • اشخاصی که موقعیت های خاص اجتماعی داشته باشند؛ مانند مبلغان مذهبی، کارمندان بازنشسته سازمان های بین المللی و غیره
 • سرمایه گذاران تجاری؛ فردی که به سرمایه گذاری در آمریکا اقدام می کند؛ به راحتی مجوز دائم کار در آمریکا را به دست می آورد.

کار در آمریکا

شرایط درخواست مجوز کار توسط کارفرمایان

کارفرمایان ساکن در آمریکا تنها باید افراد مجاز به کار در آمریکا را استخدام کنند. به این منظور کارفرمایان هنگام استخدام، مشخصات کارمند خود را از نظر قانونی چک می کنند. در صورتی که فرد مجوز کار در آمریکا را نداشته باشد؛ کارفرما ابتدا درخواست خود را تنظیم کرده و به اداره مهاجرت ارسال می کند. پس از تایید مجوز کار از سوی سفارت، کارفرما به طور رسمی اجازه استخدام کارمند را خواهد داشت.

بهترین بخش‌های اقتصادی آمریکا جهت کسب مجوز کار در آمریکا

آمریکا بخش های اقتصادی بسیار گسترده ای دارد که از جمله بهترین آن‌ها برای فعالیت های اقتصادی موارد زیر است.

بخش خدمات

بخش خدمات یکی از قوی ترین بخش های اقتصادی آمریکا به شمار می رود. افراد بسیاری علاقه مند به کار در آمریکا در این حیطه شغلی هستند. این بخش که در واقع ستون اصلی اقتصاد آمریکا را شکل می دهد؛ تجارت، حمل و نقل، فعالیت های بیمه، فعالیت های رسانه ای، بانکداری و فعالیت های آموزشی را شامل می شود.

بخش صنعت

یکی دیگر از بخش های مهم اقتصادی این کشور بخش صنعت است. این بخش زیر گروه های مختلفی همچون موارد زیر را شامل می شود.

 • صنعت شیمیایی
 • مهندسی حمل و نقل
 • فناوری پزشکی
 • مهندسی مواد غذایی و کشاورزی
 • صنعت تولید نرم افزار و تراشه

بخش تکنولوژی

تکنولوژی از جمله مهم ترین پایه های اقتصادی آمریکا است. این بخش از اقتصاد به طور روز افزون در حال توسعه و پیشرفت در دنیای مدرن است. شرکت های بزرگ فناوری همچون اپل، گوگل، ادوبه، فیس بوک، مایکروسافت و غیره در این کشور واقع شده اند.

وجود شرکت های ابر قدرت آمریکایی در زمینه تکنولوژی، بسیاری از افراد را به این کشور جذب می‌کند.

بخش تحقیق

یکی دیگر از بخش های پیشرفته در آمریکا، بخش تحقیق و توسعه است که در زمینه های گوناگونی فعالیت دارد. این بخش از اقتصاد در زمینه پزشکی، مهندسی، داروسازی و غیره بسیار فعال و مورد توجه است.

سخن آخر

همان طور که گفته شد؛ آمریکا به دلیل قدرت اقتصادی بالایی که دارد؛ یکی از بهترین کشور‌ها جهت مهاجرت و زندگی به شمار می رود. بسیاری از افراد جهت ورود به این کشور از مجوز کار استفاده می کنند.

کار در آمریکا موقعیت اشخاص را در این کشور بهتر کرده و باعث ایجاد یک زندگی آرام خواهد شد. جهت کسب مجوز کار در آمریکا راه های مختلفی وجود دارد که به آن ها اشاره شد. به طوری که پس از این به را حتی مجوز کار در این کشور را با اطلاع از این راه ها کسب خواهید کرد.

Source: www.uscis.gov

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت