خرید ملک تجاری در ترکیه

خرید ملک تجاری در ترکیه

بازار خرید و فروش ملک تجاری در کشور ترکیه با خرید و فروش مستغلات دیگری همچون منازل مسکونی تفاوت دارد و اطمینان بازگشت سرمایه در آن بالاتر است. اینکه به دنبال محلی جهت گسترش کسب و کار خود باشید یا خرید ملک تجاری را به عنوان یک سرمایه گذاری انجام دهید؛ هزینه ای که جهت یک متر مربع پرداخت می کنید؛ حائز اهمیت است. توجه کنید که شرایط بازار به نیت و هدف شما اهمیتی نداده و قواعد متخص به خود را دارد. مکان یکی از عوامل دخیل در این مسئله است.

برای صاحبان مشاغل، این سرمایه گذاری در مقایسه با اجاره ملک، امنیت سکونت طولانی مدت را به همراه دارد. به این خاطر که نگرانی نسبت به افزایش اجاره بها وجود نخواهد داشت. در ضمن با انجام این کار از مزایای رشد سرمایه نیز بهره مند خواهند شد. همچنین اگر در آینده به بودجه بیشتری نیاز شد؛ امکان رهن ملک و یا تغییر طرح بندی آن بر اساس آیین نامه وجود دارد.

خرید ملک تجاری در ترکیه

ملاحظات خرید ملک تجاری در ترکیه

هنگام مشاهده مواردی که مراکز مشاوره املاک به شما پیشنهاد می کنند؛ باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

فضا

اگر فضای محیط کاری محدود باشد؛ رفت و آمدهای روزمره را دچار مشکل کرده و موجب هرج و مرج و بی نظمی خواهد شد. ملک تجاری در ترکیه و دیگر کشورها دارای دو بخش روبه رویی و پشت سر هستند. قسمت رو به رو فضایی است که مشتریان در آن رفت و آمد دارند و سرویس دهی به آنان صورت می گیرد. فضای پشتی محلی مانند آشپزخانه یک رستوران است که برای انبار یا استقرار کارگران و کارمندان از آن استفاده می شود. جهت اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید؛ هر دو مورد را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

پارکینگ و حمل و نقل

در تمامی کسب و کارها رضایت مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد. مشتریان نیز از محیط هایی که پارکینگ یا وسایل حمل و نقل مناسبی داشته باشند؛ رضایت بیشتری دارند.

اتمسفر

با وجود اینکه دکور و زیبایی محیط به سادگی قابل تغییر و انطباق با خواسته های شما است؛ اما باید یک دید کلی از اتمسفری که به آن برای راه اندازی بیزنس خود نیاز دارید؛ برسید. سپس اطمینان حاصل کنید که اتمسفر

همچنین ملک تجاری در ترکیه با استایل و برند شما هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال بازاریابی کالاهای زیبا و لوکس در یک فضای اداری قدیمی، مشتریان را فراری خواهد داد.

محدودیت های قانونی

هنگام جستجو جهت خرید ملک تجاری به محدودیت های صدور مجوز توجه داشته باشید. به عنوان مثال در کشور ترکیه فروش الکل در ۱۰۰ متری مدارس یا مساجد غیر قانونی است.

مکان

در رابطه با خرید ملک تجاری در ترکیه، محلی که ملک در آن قرار دارد؛ بسیار حائز اهمیت است. اگر شغل شما به گونه ای باشد که باید مشتریان در محل رفت و آمد کنند؛ مکان شما باید در یک جاده مرکزی و شلوغ واقع شده باشد. به عنوان مثال تاسیس یک کافه اجرای موزیک زنده در محله ای در حومه شهر، تنها موجب صلب آسایش همسایگان خواهد شد. به همین دلیل املاکی که در مناطق پرترافیک قرار دارند؛ بسیار گران تر از املاک مستقر در پشت خیابان ها است.

امکانات رفاهی مناسب

در برخی از مراکز تجاری همچون مطب ها لازم است که جهت تهویه هوای مناسب چندین پنجره وجود داشته باشد و در اطراف آن دستگاه های خودپرداز موجود باشند. ساختمان اداری تجاری که انتخاب می کنید؛ باید به زیر ساخت های فیبر نوری مجهز باشد. برخورداری از خدمات سرمایشی و گرمایشی و تهویه هوای مناسب نیز از ضرورت های یک ملک تجاری مناسب است.

ویژگی های املاک مناسب جهت خرید ملک تجاری در ترکیه

مواردی که به آن اشاره شد؛ جنبه عمومی داشته و در خصوص خرید انواع ملک تجاری صدق می کنند. اما برخی نکات دیگر هستند که توجه به آن ها موفقیت در کسب و کار را به همراه دارد.

دفاتر تجاری

پس از اینکه ترکیه به دروازه ای به شرق و غرب تبدیل شد؛ موج سرمایه گذاری هوشمند از شرق و غرب را به سمت خود جلب کرد. به همین جهت استانبول، آنتالیا و یالووا در حال حاضر شهرهای بسیار خوبی جهت فعالیت های اقتصادی هستند.

مغازه و فروشگاه

محلی که برای مغازه در نظر گرفته می شود؛ به خصوص در شهرهای بزرگی همچون استانبول،

باید به جاده های اصلی شهر نزدیک باشد. پیشنهاد می شود که جهت انتخاب مغازه محلی در یک پاساژ بزرگ که عابران و رهگذران فراوانی دارند را انتخاب کنید. در مغازه ها و فروشگاه ها حفظ امنیت از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود. بنابراین ملک تجاری در ترکیه را که انتخاب می کنید؛ باید به سیستم حفاظتی و دوربین های مدار بسته مجهز باشد.

هتل ها

ترکیه از نظر جغرافیایی به جهان عرب بسیار نزدیک است. رنگ و بوی اسلامی در شهرها و مناطق آن نیز به همین دلیل است. وجود طبیعت عالی و کوه و دریا در کنار تمامی جاذبه های گردشگری در این کشور موجب می شود که عده ای از سرمایه گذاران خرید هتل را به عنوان سرمایه گذاری پایدار و سودآور انتخاب کنند.

هنگام جستجو جهت خرید ملک تجاری در ترکیه از نوع هتل، ساختمانی مدرن را انتخاب کنید که تمامی اتاق ها و امکانات آن نیز مدرن و جدید باشد. حال اگر فاصله این هتل نسبت به مناظر تاریخی یا سواحل شنی و دیگر امکانات کم تر باشد؛ معامله شما بسیار موفق خواهد بود. در صورتی که یک هتل آماده را جهت سرمایه گذاری انتخاب کرده اید؛ در خصوص مجوزهای شهرداری آن نیز تحقیقات لازم را انجام دهید.

املاک مسکونی

خرید آپارتمان و املاک مسکونی یکی از تجارت های پر سود به شمار می رود. تحقیقات انجام شده در خصوص افزایش قیمت آپارتمان در ده سال گذشته، به خوبی بیانگر این موضوع است. بنابراین جهت خرید ملک تجاری در ترکیه پیشنهاد می شود که بیشتر به مناطق پرطرفدار و گران قیمت بروید؛ زیرا افزایش قیمت بیشتری خواهند داشت.

البته مناطق در حال توسعه نیز گزینه خوبی جهت سرمایه گذاری هستند. ضمن اینکه از سال ۲۰۱۸ به سرمایه گذارانی که قصد خرید ملک و مستغلات در کشور ترکیه دارند؛ امتیازاتی همچون معافیت از برخی مالیات ها و اعطای اقامت و تابعیت کشور ترکیه اعطا می شود.

خرید ملک تجاری در ترکیه

خرید و فروش ملک تجاری در مقایسه با املاک مسکونی

برای بسیاری از سرمایه گذاران، خرید ملک تجاری در ترکیه نسبت به خرید املاک مسکونی بهتر است. از جمله دلایل این امر باید به موارد زیر اشاره کرد.

بازده اجاره بالاتر

اجاره دهندگان به دنبال امنیت مالی بالاتر هستند. برای املاک تجاری قراردادهایی با مدت ۵ تا ۱۰ سال بین طرفین امضا می شود. این درحالی است که در رابطه با املاک مسکونی به طور معمول طرفین، قراردادهای یک ساله امضا می کنند.

هزینه جانبی کمتر

صاحبان ملک تجاری در ترکیه هیچ هزینه جانبی برای ملکی که اجاره داده اند؛ پرداخت نخواهند کرد. بلکه بازرگانان هزینه های جاری و مالیات را می پردازند. این در حالی است که صاحبان املاک مسکونی باید هزینه های مربوط به تعمیرات خانه را بر عهده بگیرند.

چکیده

با توجه به ویژگی های خاص کشور ترکیه، بسیاری از سرمایه گذاران این کشور را جهت افزایش سرمایه خود انتخاب می کنند. یکی از راه های پرسود سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک تجاری است. در این نوشته به نکاتی که هر سرمایه گذار باید جهت انتخاب ملک تجاری مد نظر داشته باشد؛ پرداخته شد.

به طور خلاصه،فضا، امکانات رفاهی و امنیتی موجود، اتمسفر و مجوزهای قانونی مواردی هستند که جهت خرید ملک تجاری در ترکیه باید مد نظر داشته باشید که به بیشتر سود ممکن دست پیدا کنید.

Source: www.imtilak.net, www.imtilak.net

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت