هزینه های مازاد بیمه و مالیات در خرید ملک در ترکیه

هزینه های مازاد بیمه و مالیات در خرید ملک در ترکیه

خرید، فروش و معامله هر ملک و نحوه پرداخت بیمه و مالیات در ترکیه بحثی است، بسیار پیچیده که نیاز به اطلاعات دقیقی دارد. به همین دلیل اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، در ابتدا با یک وکیل حقوقی در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید.

زیرا سیستم مالیاتی ترکیه و هر کشور با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل نیاز است تا در ابتدا با هزینه ها و جزئیات بیمه و مالیات آشنایی کاملی داشته باشید.

زمانی که شما برای خرید ملک در ترکیه اقدام می کنید از جمله کارهایی که می بایست در ابتدای امر انجام دهید، مطمئن شدن از بیمه و مالیات ملک است. برای این امر باید استعلام بگیرید که بیمه و مالیات ملک توسط صاحب قبلی آن پرداخت شده است یا خیر.

اگر ملک خریداری شده دارای بیمه و مالیاتی باشد که پرداخت نشده باشد، در این صورت خرید خانه کلیه بدهی ها بر عهده شما قرار می گیرد. بنابراین در زمان عقد قرارداد از فروشنده بخواهید تا رسیدهای بیمه و مالیات را در اختیار شما قرار دهد تا مطمئن شوید هزینه ها پرداخت شده است.

هزینه های مازاد بیمه و مالیات در خرید ملک در ترکیه

همچنین بهتر است از وکیل خود بخواهید تا شرطی را در قرارداد بنویسد که شما را معاف از پرداخت بدهی های مالک قبلی کند. در این صورت هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت این بدهی ها نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که نرخ هایی که برای بیمه و مالیات در زمان خرید ملک یا خانه در نظر گرفته می شود، برای همه شهروندان ترکیه و اتباع خارجی یکسان است و هیچ تفاوتی در نرخ مالیات بر دارایی این افراد وجود ندارد.

در واقع مبنای بیمه و مالیاتی که برای خرید خانه در ترکیه عنوان می شود، ارزشی است که املاک اعلام می کنند. در این صورت افراد موظف به پرداخت آنها در اداره امور مالیاتی هستند. به طور کلی برای کاهش مالیات پایین تر از قیمت واقعی اقدام خواهید کرد.

با این حال اگر توسعه و پیشرفتی در کشور انجام شود و تحولاتی در ترکیه به وقوع بپیوندد مانند ساخت بزرگراه جدید در ترکیه یا کشف آثار باستان شناسی در منطقه، هزینه های مازاد بیمه و مالیات از افراد دریافت می شود.

بیمه و مالیات خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

زمانی که شما برای خرید یک ملک اقدام می کنید در ابتدا باید مالیات خریدار را پرداخت کنید. این مقدار حدود ۱.۵ درصد از ارزش و قیمت اعلام شده ملک است. همچنین بسیاری از کارهای اداری که برای ثبت سند انجام می شود، دارای مالیات های یک طرفه است.

نمونه ای از این مالیات که شامل هزینه خرید تمبر مالیاتی در اسناد است که می بایست توسط خریدار پرداخت شود. تمبر مالیاتی با هزینه معاملات بسیار تفاوت دارد. معمولاً بین ۰.۱۵ تا ۰.۷۵ درصد از ارزش کل اموال از این طریق کاهش پیدا می کند. طبیعی است که هر چقدر معاملات انجام شده دارای ارزش بالاتری باشد، ارزش تمبر مالیاتی نیز بیشتر می شود.

یکی دیگر از شرایط بیمه و مالیات در زمان خرید ملک این است که باید ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده را نیز در آن زمان پرداخت کنید. همچنین اگر ملک یا خانه خود را بفروشید، شما مسئول مالیات سود سرمایه از ۱۵ الی ۳۵ درصد CGT بر سود خود هستید.

بیمه و مالیات خرید و فروش ملک در ترکیه

کسانی که در ترکیه ملک یا خانه ای را به نام خود دارند، همه ساله در ۱ ژانویه موظف به پرداخت بیمه و مالیات شخصی خود هستند. این بیمه و مالیات توسط شهرداری محلی جمع آوری می شود و به اداره مالیات و دارایی پرداخت خواهد شد. پرداخت این مالیات بنا به ارزش مفهومی ملک یا مبنای اسمی آن در نظر گرفته می شود.

بنابراین مالیات تعیین شده به ارزش اعلام شده ملک بستگی ندارد. این ارزش اسمی توسط شهرداری ها تعیین می شود. این سازمان ها با ارزش گذاری ملک شما قیمت های منصفانه ای برای بیمه و مالیات در نظر می گیرند. با این وجود می توانید در صورت مخالفت با تصمیم شهرداری ها تقاضای تجدید نظر در ارزیابی های مالیاتی را داشته باشید.

یکی دیگر از مالیات هایی که موظف به پرداخت آن هستید، مالیات بر املاک محلی است. در این صورت شما خود به تنهایی باید در مورد نرخ ها و پرداخت آنها اطلاع داشته باشید. اگر به زبان ترکی تسلط دارید و برای خرید ملک در ترکیه اقدام کرده اید، با مراجعه به اداره مالیات محلی در مورد نحوه پرداخت بیمه و مالیات در این زمینه اطلاعات مناسبی را به دست آورید.

در غیر این صورت به ساختمان شهرداری اصلی  مراجعه کرده و در آنجا در مورد مالیات تعیین شده سوالات خود را عنوان کنید. با این حال به طور کلی مالیات در املاک محلی نباید از ۰.۳ درصد اعلام شده اموال و دارایی شما بیشتر باشد.

همچنین تفکیک مالیات و چگونگی تعیین آنها در املاک ترکیه از طریق مالیات بر دارایی بین المللی تعیین می شود. از این رو با استانداردهای جهانی مطابقت دارد.

هزینه های مازاد بیمه و مالیات در خرید ملک در ترکیه

بیمه املاک در ترکیه

در ترکیه دو نوع بیمه در اختیار افراد قرار خواهد گرفت. بیمه اجباری و غیر اجباری بیمه های اجباری که تنها مربوط به بیمه زلزله یا حوادث طبیعی است. به این نوع بیمه DASK نیز گفته می شود. قبل از خرید اشتراک آب و برق و گاز در زمان خرید خانه می بایست برای بیمه مورد نظر خود اقدام کنید.

بیمه آپارتمان ها، ویلاها و خانه های اجاره ای باید هر ساله تمدید شوند. این بیمه برای افراد حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیر هزینه دارد. برای تهیه این نوع بیمه می تواند به بانک ها یا شرکت های بیمه دولتی مراجعه کنید. می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه حقوقی و نحوه ثبت نام در بیمه از وکلای خود کمک بگیرید.

بیمه DASK  برای کلیه املاک در ترکیه به چه اسنادی نیاز دارد؟

برای اینکه بتوانید این نوع بیمه را در اختیار داشته باشید نیاز است تا اسناد و اطلاعات زیر را بدین منظور در دست داشته باشید.

  •   شماره مالیات
  •   شماره تلفن شخصی معتبر در ترکیه
  •   تعداد طبقات ملک مورد نظر
  •   سال ساخت خانه
  •   آدرس دقیق ملک

با داشتن این اطلاعات بیمه مورد نظر برای شما مشخص می شود. هزینه بیمه املاک با توجه به مکان قرار گیری ملک و اندازه آن می تواند متفاوت باشد. برای اینکه بدانید هر ماه چه میزان هزینه برای بیمه DASK برای شما در نظر گرفته می شود، می توانید به شرکت های بیمه مراجعه کرده و از آنها در مورد چگونگی بازپرداخت های ماهانه و میزان آنها مطلع شوید. در این صورت به راحتی و بدون کمترین دردسری می توانید ملک تازه خریداری شده خود را بیمه کنید.

بیمه غیر اجباری همانطور که از نام آن مشخص است، به صورت خصوصی و توسط هر فرد به دلخواه انجام می شود. این نوع بیمه ها توسط سازمان های خصوصی در اختیار افراد قرار می گیرند. انواع مختلفی از بیمه را در این نوع می توانید انتخاب کنید.

بیمه آتش سوزی، سرقت، انفجار، سیل، تاثیر هواپیما و وسایل نقلیه، بیمه فشارهای نظامی، بیمه حوادث شخصی و غیره نیز از جمله پوشش دهی هایی که در این نوع بیمه وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به نمایندگی های بیمه خصوصی در ترکیه مراجعه کنید.

لازم به ذکر است هزینه های بیمه و مالیات در ترکیه بر اساس قوانین بین المللی و جهانی در نظر گرفته می شود.

Source: www.justlanded.com, www.turkishpropertyport.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت