گرفتن وام در ترکیه

گرفتن وام در ترکیه

امروزه ترکیه به عنوان یکی از مناطق زیبا و دیدنی افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. گردشگری در ترکیه و بازدید از مناظر زیبا و دیدنی این کشور بدون شک هر کسی را وسوسه می کند تا به این کشور پر از شگفتی سفر کند.

با توجه به قیمت های بسیار مناسبی که مسکن در این کشور دارد، همه ساله عده زیادی از افراد از سراسر جهان برای خرید خانه به این کشور سفر می کنند. مناظر طبیعی و بکر این کشور همراه با ساخت و سازهای پیشرفته و تکنولوژی ترکیه افراد را به اقامت و زندگی در این کشور تشویق می کند.

برای اینکه بتوانید به راحتی صاحب خانه در این کشور شوید، کافی است تا با گرفتن وام در ترکیه به این امر دست پیدا کنید. با توجه به آمار آژانس های املاک جهانی در این کشور، قیمت خانه در ترکیه به سرعت رو به افزایش است.

در واقع بر اساس درصد های به دست آمده جهانی، ترکیه رتبه سریعترین افزایش قیمت خانه در جهان را به دست آورده است. این امر نیز به دلیل قرارگیری جغرافیایی این کشور در منطقه ای است که از طریق دریا کلیه صادرات و واردات خود را انجام می دهد.

قیمت خانه در ترکیه به نسبت سال گذشته ۱۸.۹ درصد دارای افزایش بوده است. در صورتی که میانگین جهانی افزایش قیمت خانه در کشور های دیگر حدود ۲.۷ درصد است. این مقایسه نشان می دهد که ترکیه دارای سطح وسیعی از سرمایه گذاری های خارجی است.

گرفتن وام در ترکیه

افزایش جمعیت و عدم سرعت در ساخت و سازها مانند کشورهای بسیار پیشرفته، سبب شده است تا افزایش قیمت مسکن را در این منطقه از جهان شاهد باشیم.

با این حال هنوز هم خرید خانه در ترکیه بسیار مقرون به صرفه تر از خرید خانه در سایر کشور های پیشرفته اروپایی و آمریکایی است. این امر دلیلی است که خریداران خارجی به این کشور جذب می شوند و در پی خرید خانه در این ناحیه می افتند.

بر اساس آمار و ارقام موسسه آماری ترکیه، تعداد کسانی که به عنوان خریداران خارجی خانه در ترکیه اقدام کرده اند، از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۵ دارای افزایش ۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته بوده است.

گرفتن وام در ترکیه یا جمع کردن اموال در انگلستان؟

اگر شما جز شهروند انگلستان هستید و از حقوق کافی در ملک انگلیس برخوردارید، برای این منظور به شما وام مسکن اضافی یا جدیدی برای خرید خانه در خارج از کشور تعلق خواهد گرفت. با این حال گرفتن وام در ترکیه برای خرید خانه می تواند مسائل حقوقی پیچیده ای داشته باشد.

برای این منظور نیاز به مشاوره حقوقی و تخصصی در این زمینه دارید. زیرا مشاور حقوقی از کلیه جزئیات گرفتن وام در ترکیه و خرید ملک در این کشور اطلاعات کامل و دقیقی دارد. بدین منظور هرگونه سوال یا مشکل حقوقی که به آن برخورد کردید، از طریق این مشاوران حل خواهد شد.

گرفتن وام در ترکیه برای خرید مسکن یکی از موضوعات داغی است که افراد بسیاری به دنبال آن هستند. زیرا با توجه به افزایش سرمایه گذاری های خارجی و سیر صعودی قیمت مسکن در ترکیه، گرفتن وام در ترکیه با محبوبیت  فزاینده ای رو به رو شده است.

با توجه به رقابتی بودن بازار ملک و املاک و توسعه صنعت ساخت و ساز در این کشور، وام دهنده با ارائه چک های حقوقی در زمینه املاک و بررسی همه جانبه آن گرفتن وام در ترکیه را برای افراد آسان تر می کند.

آیا امکان گرفتن وام در ترکیه وجود دارد؟

گرفتن وام در ترکیه به ارزش خود وام حداکثر تا ۷۰ درصد امکان پذیر است. از آنجایی که ترکیه تا سال ۲۰۰۷ وامی برای شهروندان خارجی که در این کشور زندگی می کنند، ارائه نداده است از این رو گرفتن وام در ترکیه برای افراد بسیار در دسترس تر و راحت تر خواهد بود.

کسانی که به عنوان وام دهنده در ترکیه به فعالیت مشغول هستند، ترجیح می دهند تا زمان پرداخت وام را کوتاه تر در نظر بگیرند. با این حال پرداخت وام در ۱۰ الی ۱۵ سال زمانی بسیار مناسب و طبیعی است. برای گرفتن وام در ترکیه نرخ سود آن از ۶.۱۵ درصد شروع می شود.

اگر می خواهید که با گرفتن وام در ترکیه در سریع ترین زمان ممکن به مسکن مورد نظر خود دست یابید، بهتر است هر چه زودتر اقدام به گرفتن وام کنید. زیرا ممکن است افزایش نرخ سود وام ها را در چند سال آینده شاهد باشید.

وام هایی که برای خرید مسکن در اختیار افراد قرار می گیرند، معمولاً به جای لیر ترکیه با یورو یا استرلینگ در دسترس هستند. برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل حقوقی در زمینه بازپرداخت وام ها بهتر است از همان ارز استفاده شود. زیرا در صورت افزایش یا کاهش در نرخ ارز ممکن است مشکلاتی در این زمینه ایجاد شود.

گرفتن وام در ترکیه

برای دریافت وام باید به کجا مراجعه کرد؟

برای اینکه بتوانید از یک بانک مستقر در انگلیس برای خرید ملک در ترکیه وام بگیرید، گزینه های محدودی وجود دارد. زیرا تعداد بانک هایی که این تسهیلات را ارائه می دهند، زیاد نیست. برای این منظور می توانید گرفتن وام در ترکیه را مستقیماً در این کشور انجام دهید.

با این حال هر کدام از بانک هایی که در این زمینه به فعالیت مشغول هستند شرایط خاص خود را دارند. به همین دلیل ممکن است در برخی از مواقع به شما در گرفتن وام در ترکیه پیشنهادات مناسبی نشود. در این صورت امکان داشتن بهترین معامله را نیز نداشته باشید.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند در گرفتن وام در ترکیه برای شما مشکل ساز باشد، می توان مکالمه و زبان ترکیه دانست.

کسی که دارای تخصص در زمینه ملک و املاک است از کلیه قوانین و مقررات مربوط به وام اطلاعات کافی دارد. به همین دلیل پیشنهادات بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین این افراد از کلیه موارد و الزامات مدیریتی در این زمینه با خبر هستند. این امر سبب می شود تا در زمان و هزینه های شما صرفه جویی شود و از این رو دردسر شما کاسته خواهد شد.

چه زمانی می بایست برای گرفتن وام در ترکیه اقدام کرد؟

با توجه به مطالبی که ذکر شد، قیمت خانه بنا به شرایط اقتصادی این کشور و توریستی بودن این ناحیه روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل اگر شما خواهان خرید خانه در این ناحیه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که هر چه زودتر برای گرفتن وام در ترکیه اقدام کنید.

با در نظر گرفتن هزینه های مشاوره حقوقی و اطلاعات مناسبی که در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند می توانید در سریع ترین زمان ممکن به تصمیم درستی در این خصوص دست یابید.

در ابتدا باید هزینه های پیشنهادی خود را در نظر بگیرید و بنا به شرایط مالی که دارید دست به این اقدام بزنید. این مشاوران به شما می گویند که دقیقاً تا چه مقداری مجاز به دریافت وام هستید. همچنین نواحی پیشنهادی برای خرید خانه در ترکیه که با قیمت شما همخوانی دارد نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بدین وسیله بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

شرایط وام مسکن در ترکیه

برای گرفتن وام در ترکیه شرایط زیر برای شما در نظر گرفته می شود.

  • گرفتن وام به ارزش حداکثر ۷۰ درصد
  • بازپرداخت به مدت حداکثر ۱۵ سال
  • وام به میزان حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو
  • نرخ سود ۶۰.۱۵ درصدی

 

Source: www.aplaceinthesun.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت