چگونه خانه خود را در ترکیه بفروشیم؟

چگونه خانه خود را در ترکیه بفروشیم؟

جهت فروش خانه در ترکیه اگر به درستی مراحل فروش را طی کنید، با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد. شاید برای بعضی از افراد این امر دلهره آور باشد که مبادا مشکلی در روند فروش خانه در ترکیه به وجود آید. اگر شما یک نماینده قابل اعتماد از طرف خود جهت فروش ملک داشته باشید، روند کار شما به خوبی و بدون هیچ مشکلی پیش خواهد رفت.

برخی از از افراد بر این تصورند که با قرار دادن چند عکس از خانه در سایت ها می توانند به راحتی منزل خود را به فروش برسانند. با این وجود که شما راه ساده ای را پیش رو خواهید داشت اما باید به چندین نکته در این خصوص توجه داشته باشید که با روند فروش خانه در ترکیه با مشکلی روبرو نشوید. اگر شما قصد فروش خانه خود را دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهیم.

بررسی اسناد خانه

همانطور که گفته شد جهت فروش خانه در ترکیه باید دقت داشته باشید که به نماینده قابل اعتماد و با تجربه روند فروش خانه خود را بسپارید اگر شما با قیمتی مناسب و همراه با بازاریابی صحیح این مراحل را طی کنید قطعاً به نتیجه خوبی خواهید رسید.

در مرحله اول اقدامی که باید در خصوص فروش خانه خود انجام دهید، بررسی اسناد خانه است. باید به طور دقیق بررسی کنید که کلیه اسناد را تهیه کرده باشید. مهم ترین اسنادی که باید به نماینده جهت فروش خانه بسپارید شامل سند ملک (Tapu)، گواهی جهت سکونت (Iskan)، هرگونه گواهی دیگری مانند بیمه زلزله (Dask) و سند وکالت می شود. کلیه این مدارک را باید برای انجام مراحل کار خود جهت فروش خانه در ترکیه به نماینده خود بسپارید.

چگونه خانه خود را در ترکیه بفروشیم؟

با قیمتی صحیح ملک خود را به فروش بگذارید

از دیگر مواردی که هنگام فروش خانه باید به آن توجه کنید، ارزش واقعی ملک است. قطعاً همه ما دوست داریم که ملک خود را بیش از آنچه که خریداری کرده ایم به فروش بگذاریم، اما اعلام رقمی غیر عرف امری اشتباه است و هرگز ملک شما به فروش نخواهد رفت.

در نهایت داشتن یک نماینده خوب در این مواقع بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت پیدا خواهد کرد چرا که نماینده شما باید به قیمت گذاری صحیح ملک آگاه باشد. به طور کلی می بایست ملک و خانه هایی که در محله  شما قرار دارد، مطابق با خانه هایی که در اطراف شما است ارزیابی شود و سپس قیمت گذاری شود.

در صورتی که شما ملک خود را با یک قیمت نامتعارف قیمت گذاری کنید، مسلماً در طی مدت زمان طولانی ملک شما به فروش نخواهد رفت. در نتیجه بهتر است به قیمت واقعی آن را به فروش بگذارید. همچنین اگر عجله در فروش خانه خود در ترکیه را دارید مطمئناً با قیمت گذاری کمی کمتر از حد عرف آن را سریعاً به فروش خواهید رساند.

انجام تعمیرات لازم در منزل

یکی از موارد مهمی که در فروش خانه در ترکیه نقش مهمی دارد، انجام تعمیرات و رفع نواقص خانه است. اغلب خریداران هنگامی که برای بازدید به خانه می آیند به طور کامل تمامی قسمت ها را بررسی می کنند.

در اغلب مواقع در جستجوی نقص هایی هستند که از قیمت خرید آن کم کنند. به عنوان مثال اگر لوله کشی یا شیر آب خانه شما مشکل دارد بهتر است قبل از فروش تعمیرات لازم را انجام دهید  تا خانه بدون هیچ مشکلی به فروش برسد.

به طور مثال اگر باغچه ای در خانه دارید، بهتر است که رسیدگی های لازم نظیر هرس کردن آنها را انجام دهید. کلیه قسمت های خانه مانند تراس  و کلیه اتاق ها را به طور کامل تمیز کنید. شاید این نکات برای برخی از فروشندگان بی اهمیت باشد اما برخلاف تصور آنها می تواند در فروش خانه بسیار مثمر ثمر واقع شود.

خانه را مرتب کنید

ذکر برخی از نکات شاید برای برخی از فروشندگان خانه بی اهمیت باشد اما در هنگام فروش خانه در ترکیه بسیار حائز اهمیت هستند. هنگامی که شما قصد فروش خانه در ترکیه را دارید، می بایست خانه خود را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید.

هنگامی که خریداران جهت بازدید وارد خانه می شوند، تصور می کنند که به خانه خود می آیند به همین جهت دیدن بهم ریختگی و شلوغی می تواند آنها را از خرید خانه منصرف کند. همچنین رنگ خانه نیز می تواند در تصمیم گیری آنها نیز نقش مهمی داشته باشد.

بهتر است خانه های خود را به رنگ روشن و خنثی رنگ کنید که نور کافی در منزل شما دیده شود و همچنین سبب بزرگتر نشان دادن منزل شما خواهد شد. در نتیجه شما باید هنگام فروش خانه در ترکیه ظرف های جمع شده در سینک، لباس های شسته شده و هرگونه وسیله دیگر که سبب شلوغی خانه شده را جمع اوری کنید.

چگونه خانه خود را در ترکیه بفروشیم؟

عکس خوب و با کیفیت از خانه خود بگیرید

در دنیای امروز، به راحتی می توانید با رعایت برخی از نکات ساده نظر خریداران را به خود جلب کنید. در خرید و فروش خانه در ترکیه داشتن عکسی خوب و دقیق در فروش آن می تواند نقش مهمی داشته باشد.

اگر خانه شما باغ یا استخر دارد باید از تمامی قسمت های آنها عکاسی کنید. علاوه بر نمای بیرونی خانه باید به طور کاملاً دقیق از نمای داخلی منزل نیز عکاسی انجام دهید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از خانه ها از این طریق به فروش رسیده اند. در واقع بدون هیچ بازدید حضوری از طریق عکس و گفتگو معامله را انجام می دهند.

اگر دوربین حرفه ای ندارید، بهتر است از نماینده خود جهت فروش خانه در ترکیه بخواهید که عکس های با کیفیتی را از خانه شما تهیه کنند. در نهایت نماینده مورد نظر شما با بازاریابی های خوبی که انجام می دهد به طور قطع خانه شما را به فروش خواهد رساند.

مزیت های مهم خانه را در نظر داشته باشید

از دیگر موارد مهمی که می تواند خانه شما را از سایر خانه های دیگر متمایز کند، وجود یک مزیت منحصر بفرد است. اگر در ترکیه آپارتمان یا خانه ویلایی دارید می بایست خانه مزیت هایی باشد تا از سایر خانه های مشابه در ترکیه متمایز شود.

به عنوان مثال استخر مجهز، طراحی های خاص در خانه، مبله بودن خانه و دیگر موارد دیگر جز مزیت های خانه به شمار می رود. باید این موارد را به نماینده فروش خود در خاطر نشان کنید که هنگام فروش خانه در ترکیه این موارد را به خریداران ذکر کند.

انتخاب یک نماینده خوب جهت فروش خانه در ترکیه

مهمترین نکته ای که شما باید به آن دقت داشته باشید انتخاب یک نماینده خوب جهت فروش خانه در ترکیه است. بسیاری از نمایندگانی که در ترکیه مشغول به کار هستند به دلیل تجربه کافی و مطمئن بودن هنگام فروش خانه نیاز به تبلیغ و بازاریابی ندارند و به دلیل برخورداری از این ویژگی می توانند به راحتی خانه را بفروشند.

هنگام انتخاب نماینده مورد نظر خود از آنها سوال کنید که چگونه قصد تبلیغ و فروش خانه در ترکیه را دارند. سپس پس از دریافت پاسخ خود سایت ها یا هر مورد دیگری که تبلیغات را انجام داده اند، می توانید بررسی کنید و از نحوه بازاریابی آنها مطلع شوید.

در نهایت، انتخاب یک نماینده خوب جهت فروش خانه در ترکیه می تواند نقش مهمی در فروش خانه شما داشته باشد بنابراین باید با دقت بیشتری نماینده فروش را انتخاب کنید.

Source: www.turkeyhomes.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت