بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه

ترکیه امروزه به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری و مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده است. به دلیل شرایط مناسب و نزدیک بودن این کشور به ایران بسیاری از افراد به دنبال خرید خانه و دریافت اقامت در این کشور هستند.

اما سوالی که برای بسیاری وجود دارد این است که میخواهند بدانند کدام شهر ترکیه می تواند مکان مناسبی برای خرید خانه باشد. در این مقاله به معرفی یکی از شهرهای ترکیه که مناسب برای خرید خانه است را به شما معرفی می کنیم.

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه

کوچک چکمجه منحصر به فرد برای خرید خانه

منطقه کوچک چکمجه تبدیل به ستاره ای در زمینه املاک و مستغلات در شهر استانبول شده است. منطقه ای که اخیرا نظر بسیاری از سرمایه گذاران جهانی را به خود جلب کرده است. این منطقه یک مکان ایده آل برای خرید خانه در ترکیه محسوب میشود.

تا ۷۰ سال پیش این منطقه تنها مکانی برای گشت و گذار افراد محلی بوده که آخر هفته های خود را در تابستان در این منطقه سپری می کردند. بنابراین یک منطقه بسیار کم جمعیت محسوب میشد. اما در سال های اخیر بسیاری از سرمایه گذاران به ویژگی های منحصر به فرد این منطقه پی بردند.

وجود زمین های هموار و مناظر زیبا در این منطقه سبب شد تا توسعه دهندگان پروژه های ساختمانی خود را در این منطقه آغاز کنند. امروزه کوچک چکمجه به یک منطقه مسکونی شیک و ایده آل و مورد علاقه برای خرید خانه برای ترکیه ای ها و افراد خارجی تبدیل شده است.

این منطقه در ۱۷ کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و مسافران به راحتی می توانند از طریق دو بزرگراه بزرگ استانبول به سمت آن حرکت کنند. همچنین فرودگاه جدید استانبول که در سال ۲۰۲۳ افتتاح میشود تنها یک ساعت با هتل این منطقه فاصله خواهد داشت.

با راه اندازی این فرودگاه سالانه مسافران می توانند از بیش از ۳۰۰ مقصد جهانی به استانبول آمده و از ایم منطقه زیبا دیدن کنند. اما با وجود اینکه رفت و آمد به این منطقه بسیار اسان است. هر شخصی با یک بار دیدن از کوچک چکمجه عاشق آن خواهد شد و به راحتی خواهد فهمید که چرا بسیاری از افراد به دنبال خرید خانه در این منطقه زیبا هستند.

دریاچه زیبای کوچک چکمجه راز شگفتی این منطقه برای خرید خانه

دریاچه کوچک چکمجه با مساحت ۱۴ متر مربع، هزار سال پیش با بالا رفتن سطح آب دریا شکل گرفت و یکی از زیبایی این منطقه برای جذب افراد و خرید خانه در آن است. برخی از افراد محلی آن را تالاب می نامند. چرا که تنها مانع میان این دریاچه و دریا تنها دیواری از جنس ماسه است.

متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل عدم توجه مردم میزان زیادی آلودگی به دلیل وجود مشاغلی در اطراف این دریاچه وارد آن شد و موجب شد تا آب آن به میزان بسیار زیادی آلوده شود. اما در سال ۲۰۰۰ مردم ترکیه متوجه اهمیت بسیار بالای این دریاچه در این منطقه شدند.

این دریاچه مکانی مناسب برای بسیاری از پرندگان مهاجر بود که هر ساله به آنجا مهاجرت می کردند. بنابراین با تلاش دوباره مردم دریاچه کوچک چکمجه دوباره احیا و پاک سازی شد به گونه ای که امروزه امکانات تفریحی متعددی از جمله مکانی برای دویدن و پیاده روی کردن در اطراف آن ایجاد شده است.

همچنین این دریاچه تبدیل به مکانی شده است که بسیاری از جشن های سالانه همچون جشن سال نو و بسیاری از جشنواره های برجسته فرهنگی و هنری نیز در اطراف آن برگزار میشود و ساکنان آن می توانند از فضاهای سبز اطراف و پارک های اطراف دریاچه بهره مند شوند و این منطقه را به مکانی زیبا برای خرید خانه تبدیل کرده است.

غار یاریم بورگاز در شهر کوچک چکمجه

در شمال غربی دریاچه کوچک چکمجه، غار های یاریم بورگاز قرار گرفته است که یکی از دیدنی ترین نقاط این منطقه محسوب میشود. این غار ها که نشان دهنده بسیاری از وقایع تاریخی و باستانی در این منطقه هستند یکی از دلایل اصلی گردشگری و خرید خانه در این منطقه محسوب می شوند.

بسیاری از باستان شناسان آثار تاریخی را در این غارها پیدا کرده اند که نشان می دهد بسیاری از انسان ها در گذشته بسیار دور از طریق ماهیگیری و شکار در این منطقه زندگی می کردند. به همین جهت به دلیل اهمیت تاریخی که این غار ها دارند بسیاری از گردشگران هر ساله برای دیدن این منطقه جذب می شوند.

از این جهت این غارها یکی دیگر از دلایلی هستند که سبب رونق گردشگری در این منطقه و خرید خانه توسط بسیاری از سرمایه داران شده است که هر ساله نیز بر تعداد آن ها افزوده میشود.

در طی ده سال گذشته کارهای نوسازی و زیر ساختی که در این منطقه صورت گرفت سبب شد تا افراد بیشتر تمایل به نقل مکان به آن جا و خرید خانه در این منطقه داشته باشند. کارهایی همچون ساخت مراکز خرید و آموزشی، توسعه حمل و نقل و ساخت مراکز درمانی و بهداشتی همگی از جمله مواردی بودن که کوچک چکمجه را به یمکی از ایده آل ترین مکان ها برای خرید خانه تبدیل کرده است.

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه

معماری مدرن چهره ای جدید از کوچک چکمجه

از سال ۲۰۰۰ و با آغاز پروژه های گسترده معماری مدرن ، این منطقه از یک شهر در حال نابودی تبدیل به مکانی مطلوب برای زندگی و خرید خانه شده است. ساختمان هایی که همگی با استفاده از به روز ترین معماری ساخته شده اند و توجه هر مسافر و بازدید کننده ای را به خود جلب می کند.

معماری هر منطقه یا شهری یکی از مهمترین مواردی است که در جذب گردشگر و به خصوص افرادی که قصد خرید خانه را دارند نقش موثری دارد. به همین جهت نیز در این منطقه سعی شده است تا علاوه بر جذب از طریق مکان های طبیعی و تاریخی، معماری نیز نقشی مهم در این امر داشته باشد.

برای مثال Arenamega یکی از شاهکارهای معماری در این منطقه محسوب می شود که در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد و امروزه میزبان برگزاری بسیاری از کنسرت ها، تئاتر ها و سایر فعالیت های فرهنگی، هنری و صنایع دستی است.

مراکز خرید و بازار های محلی

برگزاری بازارهای محلی یکی از قدیمی ترین سنت ها در کشور ترکیه است که خود بازار ها جذابیت بسیار زیادی برای گردشگران و بازدیدکنندگان از این کشور است. در منطقه کوچک چکمجه نیز همانند سایر شهر ها در روزهای خاصی بازارهایی در مناطق مختلف آن برپا میشود.

برای مثال در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و شنبه در مرکز هالکالی و در روزهای سه شنبه ، پنج شنبه و یکشنبه محله آتاتورک میزبان بر پا شدن بازار است و بسیاری دیگر از بازارها که در سایر مناطق این شهر برگزار میشود.

اما قدرت این شهر در خرید، تنها به بازار های محلی آن محدود نمی شود. بلکه مراکز خرید بسیار مجهز و پیشرفته ای نیز در این شهر وجود دارد. ساختمان های که هم مراکز خرید و هم سالن های غذا خوری و سرگرمی را در زیر یک سقف ارائه داده است.

بنابراین افرادی که به قصد خرید خانه به این شهر می آیند هیچ گونه مشکلی در رابطه با خرید و رفع نیاز های خود ندارند و حتی میتوان این اطمینان را به آنها داد که می توانند به روز ترین وسایل مورد نیاز خود را از این مراکز تهیه و خریداری کنند.

بنابراین کلیه موارد ذکر شدند اعم از مکان های طبیعی و تاریخی و امکانات رفاهی و حمل و نقل همگی دلایلی هستند که امروزه بسیاری از افراد از سراسر دنیا و ایران تمایل به سرمایه گذاری گسترده و خرید خانه در منطقه کوچوک چکمجه ترکیه هستند.

Sourec: www.turkeyhomes.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت