اقامت در ترکیه با سرمایه گذاری

اقامت در ترکیه با سرمایه گذاری

قوانین ترکیه در خصوص ارائه مجوز برای کسب اقامت از طریق خرید خانه و سرمایه گذاری در ترکیه برای اتباع کشورهای مختلف تغییر کرده است. مراکز و سازمان های مختلفی در ترکیه وجود دارند که به افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ شهروندی و اقامت در ترکیه را دارند، در این زمینه راهنمایی و مشاوره های لازم را ارائه می دهند.

قوانین و آیین نامه های مربوط به اخذ شهروندی ترکیه اخیراً به گونه ای اصلاح شده است که بر طبق این قوانین جدید، افراد با تابعیت دیگر کشور ها می توانند از طریق یکی از مسیر های سرمایه گذاری ارائه شده اقامت ترکیه را برای خود و خانواده های شان به دست بیاورند.

اقامت در ترکیه با سرمایه گذاری

اخذ شهروندی ترکیه و اقامت در ترکیه با خرید ملک

یکی از راه هایی که برای شهروندان کشور های دیگر به منظور اخذ شهروندی ترکیه و اجازه اقامت در ترکیه وجود دارد، خرید ملک و مستغلات در این کشور است. البته قوانینی نیز در این خصوص وجود دارد که بر اساس آن ها هر خرید ملکی نمی تواند مجوزی مبنی بر کسب اقامت باشد.

یکی از شروطی که در خصوص خرید خانه در ترکیه مطرح می شود، ارزش ملک یا مستغلات خریداری شده است. به این معنی که ارزش ملک باید از حد تعیین شده ای بیش تر باشد تا بتواند به عنوان یک زمینه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

طبق قوانین اولیه ارزش ملک خریداری شده باید حداقل در حد ۲۵۰ هزار دلار به بالا باشد. البته این مبلغ پیش از این بالاتر بود. از طرف دیگر شرط دیگری که در این خصوص مطرح می شود این است که متقاضیان قصد فروش و انتقال خانه به غیر را نداشته باشند.

در واقع با گذشت یک دوره سه ساله پس از خرید ملک، مطابق با قوانین و معیار های کشور ترکیه ملک خریداری شده ارزش گذاری می شود و در صورت صلاحیت می توانی به عنوان سرمایه گذار حق شهروندی و اقامت در ترکیه را بدست آورید.

راه های دیگر سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در ترکیه چیست؟

یکی دیگر از راه هایی که می توان به عنوان مسیری برای اخذ شهروندی و اقامت کشور ترکیه در نظر گرفت سرمایه گذاری پولی در این کشور است. برای این منظور افراد باید یک حساب بانکی را در یکی از بانک های ترکیه افتتاح کرده و سپرده حداقلی را بر اساس چیزی که توسط قوانین کشور تعیین شده است در بانک سپرده کنند.

سپرده گذاری مبالغ تعیین شده که هم می تواند به دلار و به لیر ترکیه باشد، باید حداقل به مدت زمان سه سال متوالی در بانک سپرده شود.

راه حل دیگر سرمایه گذاری در ترکیه که به افراد این امکان را می دهد تا اجازه اقامت در ترکیه را به دست بیاورند سرمایه گذاری در صنایع، شرکت ها و زمینه هایی است که توسط وزارت صنعت و فن آوری ترکیه تایید شده است. با سرمایه گذاری های مطمئن در بخش های مختلف می توان شهروندی و اقامت ترکیه را به دست آورد.

سرمایه گذاری در مسیر های تحت نظارت دولت ترکیه برای اقامت در ترکیه

با وجودی که تمام مسیرهای سرمایه گذاری اعم از خرید خانه یا سپرده های بانکی نیز تحت نظارت دولت ترکیه صورت می پذیرد، اما مسیر های دیگری نیز وجود دارد که مستقیماً در زیر مجموعه های دولتی سرمایه گذاری انجام می شود.

یکی از این موارد خرید اوراق عرضه دولتی و صورت حساب های دولتی است که در صورت نگهداری آن ها حداقل به مدت سه سال این امکان را برای خریداران فراهم می آورد که بتوانند امکان اقامت در ترکیه را به دست بیاورند. این سرمایه گذاری نیز توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه مورد تایید قرار گرفته است.

یکی دیگر از این موارد سرمایه گذاری که می توان برای اقامت در ترکیه به آن اعتماد کرد، خرید سهام و سرمایه گذاری در صندوق سهام های سرمایه گذاری در کشور ترکیه است. البته این موارد نیز یک سری مبالغ حداقلی دارند که توسط دولت و قوانین دولتی تعیین می شود و بر همین اساس شهروندی ترکیه به متقاضیان اعطا می شود.

در نهایت فرد متقاضی یا تابعیتی غیر از کشور ترکیه می تواند از طریق انتخاب یکی از این مسیر ها سرمایه گذاری کرده و از این طریق بتواند برای خود و اعضای خانواده اش حق شهروندی ترکیه را به دست آورده و زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه را برای آن ها فراهم کند.

اقامت در ترکیه با سرمایه گذاری

 مدت زمان اخذ تابیعت ترکیه برای سایر اعضای خانواده

در واقع مدت زمان اخذ اقامت به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مواردی که در این خصوص حائز اهمیت است، تهیه و جمع آوری مدارک و مستندات مورد نیاز برای اقامت در ترکیه بوده که می بایست به صورت کامل و صحیح جمع آوری گردد.

از طرف دیگر رعایت تمامی موارد و قوانینی که در خصوص سرمایه گذاری وجود دارد باید به دقت و به درستی صورت بگیرد تا در روند اخذ اقامت اختلالی صورت نپذیرد.

اگر تمامی موارد به صورت کامل و با جدیت پیگیری شوند و کار ها قبل و بعد از سرمایه گذاری به درستی پیش بروند، معمولاً مدت زمانی که طول می کشد تا امتیاز شهروندی و اقامت و همچنین پاسپورت های ترکیه ای فرد سرمایه گذار و تمامی اعضای خانواده او به دست بیاید، بین سه تا شش ماه است.

البته با توجه به اصلاحات و تغییراتی که در سال اخیر در قوانین اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه ای در کشور ترکیه ایجاد شده است، مدت زمان کسب اجازه اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری برای فرد سرمایه گذار و تمامی اعضای خانواده او در سال ۲۰۱۹ به ۶۰ روز کاهش یافته است و فرایند به شدت آسان تر شده است.

دریافت اقامت در ترکیه از طریق تیم مشاوره ای و حقوقی تا چه حد ممکن است؟

قطعاً هر کشوری قوانین و محدودیت های مخصوص به خود را دارد. هر چقدر که افراد در خصوص شرایط و زمینه های سرمایه گذاری در ترکیه اطلاعات کسب کنند، باز هم این امکان وجود دارد که موارد و محدودیت هایی از دید او پنهان بماند.

شرکت های مشاوره ای و حقوقی معتبر با سابقه فعالیت های طولانی مدت در زمینه سرمایه گذاری و اخذ شهروندی و اقامت در ترکیه می توانند در این مسیر به افراد متقاضی کمک بسیاری کنند. آن ها در این خصوص زمینه ها و بسترهای متعددی که برای سرمایه گذاری وجود دارند را به متقاضیان معرفی می کنند.

با معرفی تمامی مسیر ها و شرح کامل تمام جزئیاتی که در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد به افراد کمک می کند تا با توجه به بودجه و شرایطی که دارند، سریع ترین و بهترین مسیر را برای اخذ پاسپورت ترکیه و اقامت در ترکیه طی کنند.

علاوه بر این مزیت دیگری که در خصوص بهره گیری از شرکت های مشاوره ای و حقوقی وجود دارد، دریافت کمک از یک وکیل خبره در امر مهاجرت به ترکیه است. بنابراین شما می توانید با تکیه بر دانش و آگاهی کامل از قوانین و محدودیت های موجود در ترکیه، امکان قرار گرفتن شما در مسیر های اشتباه به حداقل می رسد.

در نهایت با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، به نظر می رسد با توجه به تغییرات و اصلاح قوانین مهاجرتی به ترکیه و آسان تر شدن مسیر ورود به این کشور به منظور اخذ شهروندی ترکیه و اقامت در ترکیه، اکنون زمان مناسبی است تا با یکی از روش های سرمایه گذاری موجود برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام نمایید.

Source: www.ketencilaw.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت