زندگی در ازمیر

زندگی در ازمیر

ازمیر پنجره ترکیه به غرب با جمعیت جوان، پویا ، تحصیل کرده، ، زیبایی های تاریخی و طبیعی ، در جغرافیایی که ۸۵۰۰ سال در جریان است تأسیس شده است و دارای آثار تمدن های مختلف ، خیابان هایی با بوی دریا و مردم خون گرم است. ازمیر که در طول تاریخ به عنوان یک شهر پیشگام شناخته می شود ، میزبان بسیاری از اصول بوده است. از اقتصاد گرفته تا کشاورزی ، از آموزش گرفته تا بهداشت ، از فناوری گرفته تا زندگی روزمره ، بسیاری از اولین موارد در ازمیر اتفاق افتاده است.

ازمیر, سومین شهر بزرگ در ترکیه,  مرکز تجاری توسعه یافته و مدرن است. گردش در مرکز خرید پر جنب و جوش بسیار لذت بخش است. Cesme با داشتن دریای زیبا ، سواحل و مراکز حرارتی در غرب ازمیر یکی از بزرگ ترین شهرهای جهان است.

زندگی در ازمیر

در ازمیر, که در منطقه اقلیم مدیترانه است, تابستان گرم و خشک و زمستان گرم و بارانی است. عمود بودن کوه ها و ورود دشت ها به آستانه مرکزی آناتولی غربی باعث گسترش نفوذ دریایی به قسمت های داخلی می شود. با این حال ، تفاوت در جغرافیای بدنی مانند ارتفاع ، فاصله از غرب و ساحل در کل استان باعث اختلاف آب و هوا می شود که از نظر میزان بارش ، درجه حرارت و خورشید می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

سواحل  Gümüldür, Özdere, Foça, Karaburun, Çeşme   از اهمیت زیادی برخوردار است. از سوی دیگر همان ساختار طبیعی باعث تشکیل بسیاری از پناهگاه های ماهیگیری و یا اسکله شده است. ازمیر با این ویژگی ها یک مکان گردشگری طبیعی و شهر بندری است.

در شهر ، شاخه های صنایع کشاورزی بسیار توسعه یافته است. صنایع نساجی ، پوشاک ، مواد غذایی ، نوشیدنی ، آبجو ، دخانیات از مهم ترین صنایع است. علاوه بر این ، آهن و فولاد ، پتروشیمی ، خودرو ، سیمان ، کفش ، کود ، ماشین آلات کشاورزی و صنایع سرامیک برای بازارهای داخلی و خارجی تولید می کنند. علاوه بر اینکه شهر بندری است ، منابع خام ، نیروی کار واجد شرایط و طیف گسترده ای از فرصت های حمل و نقل ، ازمیر را تبدیل به یک مرکز تجاری کرده است. کالاهایی که در بخش صنعت تولید می شود دارای کیفیت جهانی است. ذغال سنگ ، طلا ، مس ، سرب ، روی ، آهن ، آنتیموان ، پرلیت ، گرافیت ، آزبست ، تیتانیوم ، دولومیت و مرمر در منطقه استخراج و فرآوری می شود.

مناطق صنعتی سازمان یافته ، مناطق آزاد و مناطق توسعه فناوری در ازمیر فرصت های بسیاری را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. دومین منطقه آزاد در ترکیه با بالاترین حجم تجارت در منطقه دریای اژه ازمیر است. ازمیر منطقه توسعه فناوری مزایای سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات را ارائه می دهد. ازمیر با داشتن منابع زمین گرمایی و پتانسیل انرژی باد ، سرمایه گذاری را امکان پذیر کرده است. از طرف دیگر ، تاریخ ، فرهنگ ، طبیعت و دریا ، ازمیر را به عنوان یکی از مراکز مهم بهداشت ، فرهنگ ، مذهب ، کنگره و گردشگری تبدیل کرده است.

در ازمیر که در سال های اخیر ، یکی از مناطقی بوده که بخش املاک و مستغلات را به خود جذب کرده است، پروژه های مسکن در بخش های مختلف همچنان ادامه دارد.

حمل و نقل در IZMIR:

با توجه به اینکه منطقه یک مرکز گردشگری است ، شبکه های حمل و نقل داخلی و بین شهری و بین المللی قوی هستند. گزینه های حمل و نقل اتوبوس و مترو در ازمیر وجود دارد. برای شبکه حمل و نقل بین شهری و بین المللی  می توان از ایستگاه اتوبوس و فرودگاه بین المللی استفاده کرد. علاوه بر این ، دارای سهم مهمی در حمل و نقل دریایی با بندر ازمیر است.

زندگی در ازمیر

زندگی در IZMIR:

ازمیر, مروارید دریای اژه در غرب ترکیه, ۳مین شهربزرگ ترکیه است. ازمیر با قدمت ۸۵۰۰ ساله ، میراث ۳۲ تمدن ، خاک حاصلخیز، شرایط آب و هوایی مطلوب ، ۳۰۰ روز آفتاب ، ۶۲۹ کیلومتر خط ساحلی و همه سایه های آبی  منتظر است تا آن را کشف کنید.

ازمیر پویایی اقتصادی و اجتماعی خود را مدیون بسیاری از فرهنگ ها و مذاهب خود در طول تاریخ با موقعیت و آب و هوا است. ایرانیان ، یونانیان باستان ، آشورها ، رومی ها ، بیزانس ها و عثمانی ها فقط معدودی از ده ها تمدن مختلف هستند که این شهر در طول تاریخ طولانی میزبان آن بوده است.

این واقعیت که تقریبا نیمی از جمعیت بالای چهار میلیون آن زیر سی سال است ، ازمیر را پر از زندگی می کند. این شهر میزبان ده ها هزار دانشجو در دانشگاه است و دانشمندان ، هنرمندان ، بازرگانان و دانشگاهیان را آموزش می دهد.

ازمیر با آب و هوای عالی خود دارای یک محیط طبیعی فوق العاده برای محصولات کشاورزی مانند زیتون ، انجیر ، انگور و پنبه است. ازمیر با داشتن انواع غذاهای دریایی ، شراب ، گیاهان مخصوص و روغن زیتون ، یک شهر جذاب برای غذاهای لذیذ است.

شهر با شکوه ، دریای آبی ، غذاهای خوشمزه ، آزادی و شفابخشی. ازمیر با یک خورشید درخشان ، آب های آبی و سواحل شنی وعده زندگی مناسب می دهد.

Source: www.projekspert.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت