راهنمای یافتن کار در ترکیه

راهنمای یافتن کار در ترکیه

شاید شما نیز به عنوان یک فرد خارجی و مهاجر به ترکیه بارها و بار ها این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا شما نیز می توانید به عنوان فردی با ملیت غیر ترکیه ای برای یافتن کار در ترکیه اقدام کنید؟ در صورت نیاز برای یافتن موقعیت شغلی در ترکیه باید از چه طریقی اقدام کنند؟

به احتمال بسیار زیاد یافتن کار در ترکیه جز دغدغه های اصلی اکثر افرادی است که قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند و هدف شان کسب اقامت و شهروندی ترکیه است. افراد می خواهند بدانند که آیا در صورت مهاجرت و اقامت در ترکیه امکان یافتن کار در ترکیه وجود دارد یا خیر.

در این مقاله و در پاسخ به این سوال خواهیم گفت بله، امکان یافتن کار در ترکیه وجود دارد. خصوصاً این که ترکیه اخیراً بیش از ۱۰۰ هزار موقعیت و مجوز کاری را برای اتباع خارجی ارائه داده است. همچنین با توجه به ابتکارات و راهکار های اخیری که دولت به کار گرفته است، می توان گفت اکنون بهترین زمان برای یافتن کار در ترکیه است.

راهنمای یافتن کار در ترکیه

در چه بخش هایی از ترکیه می توان کار پیدا کرد؟

در صورتی که مدرک تحصیلی شما با موقعیت شغلی اعلام شده در ترکیه مطابقت داشته باشد، شما به راحتی می توانید در ترکیه کار پیدا کنید. البته در خصوص یافتن کار در ترکیه این نکته را باید در نظر داشته باشید که برای اکثر این موقعیت های شغلی، کارفرمای شغل مربوطه، داشتن دانش و توانایی در سخن گفتن به زبان ترکی را الزامی می داند.

اما با وجود این موقعیت های شغلی متکی به زبان ترکی، برخی موقعیت های شغلی و بخش هایی در اقتصاد محلی ترکیه وجود دارند موقعیت های کاری را در ترکیه تبلیغ می کنند که هیچ الزامی به تسلط بر زبان ترکی ندارند. البته واضح است که داشتن دانش کمی از زبان ترکی می تواند به افراد برای انجام امور مربوطه شان کمک زیادی کند.

موقعیت شغلی به عنوان پرستاری کودک و تدریس به زبان انگلیسی

در خصوص یافتن کار در ترکیه یکی از مواردی که تقاضای زیادی در خصوص آن وجود دارد، یافتن معلمان با کیفیت انگلیسی زبان برای مهاجرانی است که زبان اصلی آنها زبان انگلیسی است. حتی اگر که در حال حاضر یک معلم با کیفیت نیستید نیز همچنان فرصت های فراوانی برای شما وجود دارد.

بسیاری از معلمان بومی انگلیسی در حال حاضر موقعیت شغلی خود را در مدارس دولتی و خصوصی تضمین کرده اند. همچنین برای افراد انگلیسی زبان موقعیت های شغلی زیادی را در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی نیز وجود دارد. خصوصاً تدریس خصوصی انگلیسی به عنوان زبان دوم متقاضیان زیادی در ترکیه دارد.

آماده کردن دانش آموزان برای آزمون های ورودی و دوره های عمومی کار یکی از متداول ترین راه ها برای استخدام افراد انگلیسی زبان در کشور ترکیه و برای افرادی است که به دنبال یافتن کار در ترکیه هستند.

علاوه بر این بسیاری از والدین تمایل دارند که کودکان آن ها در همان سال های اولیه زندگی شان در ارتباط با زبان انگلیسی قرار دهند. از این رو پرستارانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند نیز طرفداران بسیار زیادی در ترکیه دارد و خانواده های زیادی متقاضی استخدام پرستاران انگلیسی زبان برای مراقبت از کودکان خود هستند.

در خصوص یافتن کار در ترکیه و موقعیت های شغلی تبلیغ شده برای موقعیت شغلی پرستاران کودکان انگلیسی زبان شامل مزایایی زیادی است و علاوه بر حقوق تعیین شده محل اقامت و وعده های غذایی نیز پیشنهاد می شود. برخی مواقع زمان های کاری خاصی مد نظر است، مثلاً تایم های بعد یا قبل از مدرسه را برای کار تعیین می کنند.

یافتن کار در ترکیه و موقعیت های شغلی موجود برای مهاجران چند زبانه

برخی از افراد مهاجر به ترکیه همزمان به چندین زبان مسلط هستند. در خصوص یافتن موقعیت های شغلی برای این دست از افراد باید گفت ترکیه زمینه های شغلی متعددی را برای این دست از افراد ارائه می دهد، خصوصاً افرادی که به زبان انگلیسی نیز به عنوان یکی از زبان های اصلی مسلط هستند.

بسیاری از شرکت ها با روی باز از همکاری با این گروه از افراد استقبال می کنند. برای این دست از افراد موقعیت های شغلی متعددی ارائه می شود. برای مثال می توان به مواردی که در ادامه مطرح شده است به عنوان موقعیت های شغلی برای افراد چند زبانه اشاره کرد.

موقعیت های شغلی برای مهاجران در خصوص مشاغل گردشگری

علاوه بر مشاغلی همچون تدریس و پرستاری در ترکیه، بخش گردشگری ترکیه نیز از جمله بخش های بسیار فعال در زمینه استخدام و به کار گیری نیروهای متخصص و مهاجر به دنبال کار در ترکیه است. در این زمینه خصوصاً افراد چندزبانه و مسلط به چندین زبان انتخاب می شوند.

به همان میزان که به زبان های بیش تری تسلط داشته باشید، ارزش شما برای کارفرمایتان نیز بیش تر شده و در نتیجه موقعیت ها و فرصت های بهتر و بیشتری برای یافتن کار در ترکیه نصیب تان خواهد شد. این افراد خصوصاً در زمینه صنعت گردشگری مورد نیاز هستند.

افراد مسلط به چند زبان خصوصاً افرادی که بر زبان های روسی، عربی، آلمانی، هلندی و انگلیسی تسلط دارند در بخش های گردشگری بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و شانس بالایی برای یافتن کار در ترکیه در این زمینه ها دارند.

کار در سازمان های بین المللی در ترکیه

ترکیه برای فعالیت ها و رویکردهای بشر دوستانه ای که دارد شهرت بسیاری دارد و شناخته شده است. در همین راستا نیز سازمان های بین المللی بشر دوستانه زیادی از سراسر جهان در ترکیه حضور دارند. این دسته از سازمان های بین المللی قطعاً با کشور ها و سازمان های متفاوتی همکاری دارند.

در نتیجه این فعالیت های جهانی و همکاری های بین المللی این سازمان ها، معمولاً یک سری از موقعیت های شغلی تبلیغ شده در ترکیه برای افرادی مسلط به چندین زبان که به دنبال یافتن کار در ترکیه هستند بوده و موقعیت های شغلی در این سازمان ها را پیشنهاد می دهند.

راهنمای یافتن کار در ترکیه

استخدام نماینده های املاک و مستغلات در ترکیه

در این زمینه نیز می توان گفت قطعاً هدایت و پیش برد فعالیت های آژانس های املاک و مستغلات با توجه به وجود مشتریان بین المللی زمانی امکان پذیر است که از افرادی بین المللی و کارمندانی مسلط به زبان های متفاوت استفاده شود.

در نتیجه بار ها و بار ها ممکن است آژانس های املاک و مستغلات در ترکیه موقعیت های شغلی را برای افرادی که به دنبال یافتن کار در ترکیه هستند، تبلیغ کند. این موقعیت های شغلی بیش تر مختص افرادی مسلط به چندین زبان است و کارمندان چند زبانه در این آژانس ها شانس استخدام بالایی دارند.

مجوز های کاری در ترکیه برای مهاجران چگونه ارائه می شود؟

برای افراد مهاجری که به دنبال یافتن کار در ترکیه هستند، ترکیه یک سری مجوز های کاری را برای کار آفرینان و سرمایه گذاران ارائه داده است. این مجوز ها به مدت یکسال به افراد سرمایه گذار و جویای کار در ترکیه برای تحقیق و انجام امور تحقیقاتی و نمایشگاهی و انجام مشارکت های تجاری ارائه شده است.

در صورت داشتن مواردی از جمله خرید ملک در ترکیه و داشتن حساب بانکی بالا در ترکیه حداقل به مدت گذشت سه سال، ترکیه تابعیت کشور را به سرمایه گذاران خواهد داد.

در نتیجه با توجه به مطالبی که در بالا ارائه شد، یافتن کار در ترکیه دیگر امری غیر ممکن و پیچیده نیست. در صورت برخورداری از مهارت و دانش کافی و همچنین جستجوی کافی در خصوص موقعیت های شغلی ارائه شده در ترکیه می توانید امید داشته باشید که موقعیت شغلی دلخواه تان را در ترکیه خواهید یافت.

Source: www.antalyahomes.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت