زندگی در استانبول

زندگی در استانبول

طبیعت ، فرهنگ و غنای تاریخی استانبول نه تنها در ترکیه، بلکه یکی از مهم ترین شهرهای جهان است. از نظر جغرافیایی ، پلی بین آسیا و اروپا فرهنگ شرقی و غربی را به هم نزدیک می کند. استانبول پایتخت دو امپراتوری بزرگ در طول تاریخ بوده است. استانبول که در سال ۱۴۵۳ توسط سلطان امپراتوری عثمانی فتح شد ، از آن زمان تاکنون چهار بار گسترش یافته است. این شهر که هم اکنون دارای ۳۹ ولسوالی است ، با افزایش جمعیت هر ساله به سمت Tekirdağ گسترش می یابد.
استانبول که بیشترین سهم را در توسعه منطقه مرمره دارد ، توسط شهرهایی با اهمیت اساسی برای این کشور محاصره شده است. Kklrklareli در شمال غربی این شهر واقع شده است که شمال آن با دریای سیاه روبرو است ، Kocaeli از شرق ، بورسا از جنوب و در غرب Tekirdağ قرار دارد.

استانبول … جذاب … سرگرم کننده … خیره کننده … پایتخت سه تمدن بزرگ … شهری که  خیلی راحت عاشق آن خواهید شد و سخت آن را ترک خواهید  کرد …

فعالیت های استانبول نامحدود است. استانبول با زیبایی های طبیعی و باشکوه خود ، مناره هایی که به آسمان سرکشیده ، گنبدهای طلایی ، کاخ ها ، غرفه ها ، موزه ها ، پارک ها و باغ ها ، بناهای تاریخی ، برج ها ، فرهنگ و موارد دیگر ، بازدید کنندگان را مجذوب خود می کند. در جهان با ویژگی خود که قاره آسیا و اروپا را در هم می آمیزد بی نظیر است. و به خصوص تنگه بسفر – استانبول در  شما تأثیر خواهد گذاشت. وقتی زیبایی های منحصر به فرد طبیعی استانبول به آثار تاریخی رم ، بیزانس و امپراتوری عثمانی اضافه می شود ، تصویری باشکوه ظاهر می شود.

استانبول علاوه بر این که ، بزرگ ترین و محبوب ترین شهر ترکیه است ، با هنر، فرهنگ و اقتصاد با ۱۵ میلیون نفر جمعیت در ترکیه و یکی از بزرگ ترین شهرها در جهان است.

اماکن نیز برای بازدید و گشت در استانبول نامحدود است. چشمگیرترین مکان های استانبول در نگاه اول شبه جزیره تاریخی و بسفر است. مکان های تاریخی مانند کاخ توپکاپی، مسجد ایاصوفیه و سلطان احمد، بازار بزرگ، تور بسفر  که از پل Eminönü Galata شروع می شود تا Anadolu Kavağı ادامه دارد، یکی از فعالیت های ضروری برای بازدید کنندگان در استانبول است. سفر شما به استانبول بدون سفر دریایی سنتی و فراموش نشدنی با قایق  در بسفر که اروپا و آسیا را از هم جدا می کند کامل نیست.

زندگی شبانه استانبول کاملاً متفاوت است. به خصوص تاکسیم ، خیابان استقلال و خط تونل مهم ترین مکان های شبانه استانبول هستند. می توان گفت که فعالیت های هنری و فرهنگی در استانبول نامحدود است.

زندگی در استانبول
۳۴مین شهر بزرگ اقتصادی جهان ، شهری که بیشترین جمعیت را در اروپا با توجه به مرزهای شهرداری دارد. استانبول با توجه به جمعیت خود که هر ساله مرتباً بیشتر می شود ، توجهات را به خود جلب می کند. Esenyurt پرجمعیت ترین منطقه استانبول است ، در حالی که Adalar کم جمعیت ترین منطقه است.
بازار بزرگ با درخشان ترین و دلنشین ترین محیط خود شما را مسحور می کند و مسجد معروف ایاصوفیه حس آرامش را بازتاب می کند. گشت و گذار در اورتاکوی ، مروارید بسفر ، به شما این امکان را می دهد تا از یک منظره دلپذیر در ساحل عمیق آبی لذت ببرید. مرز شمالی استانبول دریای سیاه است.
استانبول ۳۹ منطقه دارد. ۲۵ منطقه از این مناطق در ضلع اروپایی و ۱۴ مورد در آناتولی واقع شده است. ولسوالی های استانبول به سه منطقه اصلی تقسیم می شود. ولسوالی های قدیمی مانند اورتاکوی و ببک در کنار سواحل بسفر ، یکدیگر را دنبال می کنند. عمارت های لوکس در دو طرف شهر وجود دارد که در امتداد بسفر ادامه می یابد.
ساختار و شکل شهر استانبول دائماً در حال تغییر است. در زمان های قدیم ، تمام ولسوالی های استانبول شهرهای مستقلی بودند. امروز ، استانبول را می توان کلانشهر قسطنطنیه پیشین دانست. زیرا شهر از آن زمان تاکنون گسترش و نوسازی شده است.
ساختمان های بسیار بلند در سال های اخیر با توجه به رشد سریع جمعیت ساخته شده اند. به دلیل گسترش سریع شهر ، مسکن به طور کلی ابه بیرون گسترش یافته است. دفاتر و آپارتمان های چند طبقه در شهر در مناطقLevent, Mecidiyeköy و Maslak در ضلع اروپایی متمرکز شده است. تعداد زیادی مراکز خرید در لونت و اتیلر وجود دارد. یک بخش مهم از بزرگ ترین شرکت ها و بانک های ترکیه در این منطقه واقع شده است. امروز ، ۶۶ درصد از مردم استانبول در ضلع اروپایی زندگی می کنند.
استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه و از لحاظ سیاسی پایتخت سابق است. با توجه به موقعیت استراتژیک و به عنوان اتصال مسیرهای تجاری زمینی و دریایی, مرکز زندگی اقتصادی در ترکیه است. این شهر همچنین بزرگ ترین مرکز صنعتی است. تقریباً ۸ منطقه صنعتی دارد. استانبول و استان های اطراف آن میوه ، روغن زیتون ، ابریشم ، پنبه و دخانیات تولید می کنند. علاوه بر این ، صنایع غذایی ، تولید نساجی ، فرآورده های نفتی ، لاستیک ، کالاهای فلزی ، چرم ، شیمیایی ، داروسازی ، الکترونیک ، شیشه ، محصولات تکنولوژیکی ، ماشین آلات ، خودروسازی ، وسایل حمل و نقل ، محصولات کاغذی و نوشیدنی های الکلی از عمده محصولات صنعتی شهر هستند.

حمل و نقل در استانبول:

بزرگراه: حمل و نقل بین شهرها: از استانبول به هر نقطه از کشور ارتباط بزرگراهی وجود دارد. نقطه شروع حمل و نقل داخلی حرم در سمت آناتولی و ایستگاه اتوبوس بین المللی در Esenler از طرف اروپاست. حمل و نقل جاده ای بین المللی: حملو نقل جاده ای از استانبول به یونان ، مقدونیه ، آلمان ، فرانسه ، اتریش ، سوئیس ، عربستان سعودی ، سوریه ، روسیه (مسکو) ، رومانی ، بلغارستان و اردن (عمان) وجود دارد.
خطوط هوایی: در استانبول دو فرودگاه وجود دارد: فرودگاه آتاتورک در سمت اروپایی و فرودگاه سابیها گوکچن در سمت آسیا. همچنین اجاره هواپیما و هلیکوپتر در استانبول نیز وجود دارد. فرودگاه اتاتورک از شلوغ ترین فرودگاه ترافیک مسافری در جهان با توجه به ارقام ۲۰۱۲ است. این فرودگاه که بطور متوسط روزانه ۱۱۰۰ هواپیما از آن استفاده می کند ، یکی از مهم ترین فرودگاه های مسافری در اروپا است.
حمل و نقل دریایی: حمل و نقل دریایی استانبول توسط City Lines Ferry ، اتوبوس های دریایی استانبول ، کشتی و قایق های موتوری شرکت های خصوصی انجام می شود.
راه آهن: مرمره یک پروژه بهسازی و توسعه راه آهن ۷۶ کیلومتری است که خطوط ریلی را در ضلع اروپا و آسیا استانبول با یک تونل در زیر بسفر متصل می کند. در کل ۵ ایستگاه وجود دارد که ۳ مورد از آنها در زیر زمین است. ا خط Bağcılar-Kabataş یا شماره خط ۱ یکی از خطوط ریلی در استانبول است. با میانگین روزانه ۳۵۰۰۰۰ مسافر ، خط T1 پرکاربردترین سیستم ریلی در استانبول است.

زندگی در استانبول

۵ دلیل برای زندگی در استانبول:

انرژی:

استانبول مانند سایر شهرهای بزرگ جهان مثل منبع بی پایان انرژی است. این انرژی می تواند به یک زندگی کامل برای افرادی که می دانند چگونه از آن بهره مند شوند تبدیل شود.هر یک از خیابان های باریک که به یکدیگر منتهی می شوند شما را به سمت داستان جدید سوق می دهد. کافی است شما بخواهید.

تاریخ:

بهترین راه برای درک استانبول ، نگاه کردن از پنجره در هنگام عبور از پل ها است. مساجد ، کاخ ها و عمارت های صدها ساله که در هر دو طرف بسفر پخش شده است ، ما را متقاعد می کند که در یک گنج بزرگ تاریخی قرار داریم که هرگز نمی توانیم آن از بین ببریم.

بزرگی:

چه مدت طول می کشد از یک انتهای استانبول به طرف دیگر بروید؟ برای یافتن پاسخ این سؤال ، لازم است بدانید که نکته شروع استانبول کجاست. این شهر که کشوری با جمعیت خاص خود است ، شبیه اقیانوس انسانی است. اگر یاد گرفته اید که در این اقیانوس شنا کنید ، تمام آب های دیگر برای شما خیلی کوچک خواهند بود.

شب های استانبول:

در استانبول مهم نیست چقدر در طول روز از کار ، ترافیک و شلوغی خسته شده اید ، هنگامی که هوا تاریک می شود در مواجهه با زیبایی نورانی که هنگام عبور کشتی ها به شما ارائه می دهد خستگی را از تن خارج می کند. می دانید ، بسیاری از استانبولی ها همین الان مانند شما از تماشای همان صحنه نور لذت می برند.

تفاوت ها:

آنچه استانبول را بسیار بزرگ می کند این است که هر محله شخصیت متفاوتی دارد. می توانید این مکان ها را با هوایشان که هر یک مانند یک شهر جداگانه شلوغ است متمایز کنید. شما در Eminönü ، در میان جمعیت در Beyoğlu ، در تاریخ قدم می زنید.

بخش مسکن استانبول:

در نتیجه تحولات مثبت در بخش املاک و مستغلات ، سهام مسکن در ترکیه  گسترش یافت. بازسازی پروژه ها و بازسازی شهر نیز نقش عمده ای در فروش خانه داشته است. قیمت آپارتمان برای فروش در استانبول با تخفیف پروژه های بزرگ ساخت و ساز و برنامه های تبلیغاتی  مفید بوده است.  سرمایه گذاری در املاک و مستغلات توسط سرمایه گذاران ترکیه و خارجی با تشویق های دولت بیشتر شده است.

فرصت های سرمایه گذاری مطمئن تری برای خرید ملک در استانبول نه تنها از داخل بلکه برای مهاجران وجود دارد. زمین و مسکن برای فروش در استانبول ، گزینه های بسیار خوبی در سراسر شهر ارائه می دهد. اراضی واقع در نقاط مرکزی شهر ، خط ساحلی و سایر منطقه شهر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مناطقی که به دلیل ارائه قیمت های اقتصادی تر در مقایسه با استانبول ارزیابی شده اند ، گزینه های جدیدی را برای سرمایه گذاران در مناطقی  مانند   Beylikdüzü, Arnavutköy ارائه می دهند.

با توجه به اینکه هر متر مربع در استانبول از نظر سرمایه گذاری دارای ارزش زیادی است ، مناطق و ساختارهای شهری که شامل تحول شهری می شوند ، برای خرید و فروش استفاده می شوند.

تصور می شود که بخش املاک و مستغلات قابل اطمینان ترین ابزار سرمایه گذاری در هر دوره است. به خصوص بخش املاک و مستغلات است یک اولویت برای سرمایه گذاری در ترکیه محسوب می شود. کلیه املاک مانند زمین  ، مسکن ، باغ ، دفتر ، محل کار ، ساختمان های تجاری  ، آپارتمان ها به عنوان معتبرترین و سودآورترین ابزار سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند. خرید و فروش مسکن در ترکیه با ۲٫۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. استانبول شهری است که بیشترین فروش مسکن در سراسر کشور در آن انجام می شود. سهم کلی از ترکیه  با ۱۶٫۸ درصد بالاترین سهم است.

Source: www.projekspert.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت