راه های مهاجرت به ترکیه

راه های مهاجرت به ترکیه

اگر شما جز افرادی هستید که می خواهید با مهاجرت شرایط زندگی خود را تغییر دهید به شما پیشنهاد می کنیم که راه های مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنید. با توجه به اینکه این کشور در موقعیت جغرافیایی و اجتماعی بالایی قرار دارد این امر به راحتی برای شما میسر است که به این کشور بی نظیر مهاجرت کنید.

برای این منظور باید در ابتدا هدف خود را از مهاجرت به ترکیه مشخص کنید تا بتوانید به کسب مجوز های لازم برای زندگی در این کشور اقدام کنید. در این مقاله می خواهیم شما را با راه های مهاجرت به ترکیه آشنا کنیم تا از این طریق بتوانید هر چه سریعتر کارهای لازم برای ورود به این کشور انجام دهید.

راه های مهاجرت به ترکیه

موقعیت جغرافیایی ترکیه

ترکیه کشوری است که در بین دریای اژه، مدیترانه و دریای سیاه قرار دارد و با بلغارستان ، جورجیا، سوریه و لبنان دارای مرزهای زمینی مشترکی است. به همین دلیل این کشور با قرار گیری در بین دو قاره آسیا و اروپا توانسته دو فرهنگ و دو دنیای متفاوت را به یکدیگر اتصال دهد. از این نظر ترکیه را می توان کشوری نامید که دارای مرزهای مشترکی با دو قاره است.

موقعیت اجتماعی و سیاسی ترکیه

با توجه به قرارگیری این کشور در اروپا و آسیا، ترکیه را می توان عضوی از سازمان ملل، ناتو و همچنین عضو وابسته به اتحادیه اروپا نامید. با توجه به پیشرفت هایی که در این کشور در دهه اخیر صورت گرفته است، می توان گفت که روند دموکراتیک در این کشور بیش از پیش به چشم می خورد.

از آنجایی که ترکیه می تواند از طریق آب های آزاد به تجارت دریایی بپردازد، اقتصاد در این کشور توانسته به طور قابل ملاحظه ای تقویت شود. همچنین به دلیل داشتن تاریخچه ای باستانی و مناظر دیدنی که در این کشور وجود دارد ترکیه به یکی از مناطق گردشگری تبدیل شده است که همه ساله عده بسیاری از مردم را در سراسر جهان به سمت خود میکشاند.

با توجه به اینکه دولت موجود در کشور ترکیه از نوع جمهوری پارلمانی است، می توانید نقش دموکراسی را در این دولت به خوبی مشاهده کنید. همچنین روز ۲۹ اکتبر در این کشور به نام روز ملی نامیده می شود. در تاریخ  ۱۹۲۳ امپراطوری عثمانی جای خود را به جمهوری پارلمانی تغییر داد. از این تاریخ به بعد شاهد استقلال دولت ترکیه بوده ایم.

بیشتر افرادی که مهاجرت به ترکیه را برگزیده اند به شهر های بزرگ این کشور مانند استانبول، آنکارا و یا ازمیر نقل مکان کرده اند. لازم به ذکر است که مهاجرت به ترکیه هنوز هم در حد بسیار بالایی قرار ندارد و مهاجران تنها ۲۵ درصد افراد را تشکیل می دهد.

مهاجرت به ترکیه به دلیل اقتصاد و خدمات بالایی این کشور

می توان ذکر کرد که بیشتر مهاجرانی که به ترکیه نقل مکان می کنند به دلیل خدمات بالایی که در صنعت و خدمات ارائه می شود تمایل به کار در این قسمت ها را از خود نشان می دهند. به هم دلیل این دو بخش در ترکیه را می توان از جمله مهمترین بخش های اقتصادی دانست که می تواند در این کشور به شاخه ای مهم برای کسب درآمد تبدیل شود.

مهاجرت به ترکیه برای افرادی که می خواهند به دلایل کاری به این کشور مراجعه کنند می تواند فرصت های شغلی بسیاری در زمینه واردات و صادرات، بانکی، امور مالی و بیمه ای ایجاد کند. بخش دیگری که در درآمد این کشور تاثیر گذار است را می توان کشاورزی دانست.

البته این بخش از اقتصاد نمی تواند انگیزه مهاجرت به ترکیه را در افراد ایجاد کند به همین دلیل کشاورزی ۸٫۲ درصد از درآمد اقتصادی این کشور را تامین می کند. بخش های دیگر اقتصادی مانند صنعت منسوجات و پوشاک را می توان در درآمد اقتصادی ترکیه کمک بزرگی دانست. از این طریق مهاجرت به ترکیه برای کار در این بخش از اقتصاد می تواند برای افراد ایجاد شود.

داشتن فرهنگ غنی دلیلی برای مهاجرت به ترکیه

یکی از ویژگی هایی که می تواند فکر مهاجرت به ترکیه را در افراد ایجاد کند، وجود فرهنگی غنی در این کشور است. با توجه به اینکه رسم و رسوم و آداب در این کشور یکی از نکات مهم و برجسته ای است که قابل رویت است می توان گفت که افراد بیشتری تمایل به مهاجرت به ترکیه را از خود نشان می دهند.

یکی از مهمترین فرهنگ هایی که در این کشور وجود دارد را می توان مهمان نوازی دانست. با توجه به این ویژگی بسیاری از مهاجران نمی توانند به راحتی مرزهایی که در بین فضای شخصی این افراد وجود دارد را تشخیص دهند. اما به مرور زمان این امر در مهاجران به راحتی قابل درک است.

مردم ترکیه افرادی غیور هستند که اکثریت آنها را مسلمانان تشکیل می دهد. به همین دلیل مهاجرت به ترکیه برای مسلمانان سایر کشور ها می تواند راحت تر باشد. آداب و رسوم غذا خوردن افرادی که در ترکیه زندگی می کنند با اعتقادات آنها رابطه ای مستقیم دارد و اکثریت از گوشت حلال استفاده می کنند.

ویزاهای مورد نیاز برای مهاجرت به کشور ترکیه

با توجه به نوع هدفی که برای مهاجرت به ترکیه دارید گرفتن ویزا می تواند متفاوت باشد. ممکن است که شما برای اقامت تحصیلی در این کشور اقدام کنید در این صورت باید در ابتدا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید تا بتوانید مهاجرت به ترکیه را انجام دهید. برخی از افراد برای انجام کار نیاز به گرفتن ویزای کاری در این زمینه نیاز دارند.

راه های مهاجرت به ترکیه

مدارک لازم برای کسب ویزای کار

برای اینکه بتوانید این ویزا را اخذ کنید قبل از مهاجرت به ترکیه باید مجوز های لازم برای ویزای کار را از سفارتخانه مربوطه دریافت کنید. در حالت کلی باید مدارک زیر را برای درخواست ویزای کار با خود به همراه داشته باشید:

  •   کپی از گذرنامه
  •   کپی از مجوز های لازم برای اقامت در ترکیه
  •   نسخه ترجمه شده دیپلم
  •   فرم درخواست ویزای کار

در صورت تایید این مدارک و مجوز کار باید مدارک زیر را به صورت حضوری در همان سفارتخانه ارائه کنید:

  •   داشتن سند مسافرتی معتبر به همراه کسب اجازه کار در این کشور
  •   پرداخت هزینه ویزا کار
  •   پرداخت هزینه مجوز کار
  •   پرداخت هزینه های مورد نیاز با توجه به مدت اعتبار مجوز های مربوط به ویزای کار

انواع ویزاهای کار برای مهاجرت به ترکیه

با توجه به اینکه ویزای کار دارای مدت زمان و انواع مشخص است باید تاریخ کسب این ویزاها توسط مهاجران مد نظر قرار گیرد. ممکن است که ویزای کار یک ساله  برای کار در یک شرکت خاص همراه با شغلی خاص به افراد تعلق گیرد.

بعد از گذشت این دوره می توانید ویزای کاری خود را به مدت سه سال در همان شغل و شرکت تمدید کنید. در صورتی که تمدید دوم را برای ویزای کار خود انجام دهید تا مدت ۶ سال دارای اعتبار است. اگر اعضای خانواده شما نیز به ترکیه مهاجرت کرده اند می توانند بعد از ۵ سال زندگی در این کشور ویزای کار دریافت کنند.

لازم به ذکر است که ویزاهای کاری دارای مدت زمان مشخصی هستند که باید بعد از تمام شدن این مدت تمدید شوند. تنها در صورتی که به مدت ۸ سال در ترکیه زندگی کرده باشید ممکن است به شما ویزای کاری با زمان نامحدود ارائه گردد. همچنین دولت ترکیه به افرادی که ۵ سال به صورت متوالی در این کشور زندگی کرده اند ویزای کار به صورت خود اشتغالی ارائه می کند.

Source: www.internations.org

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت