فاکتور های خرید خانه در ترکیه

فاکتور های خرید خانه در ترکیه

مهم ترین مشخصه هایی که هنگام خرید خانه در ترکیه باید مد نظر داشته باشید

هنگامی بحث خرید خانه در ترکیه به میان می آید، هر کس برای خود یک سری اولویت هایی دارد. روند خرید خانه روندی پیچیده است و به زمان نیاز دارد، و می توان به راحتی در این راه سردرگم شد. یادداشت کردن و نوشتن اولویت های تان یکی از راه های کاربردی و خوب برای راهنمایی شما طی فرایند خرید خانه در ترکیه می باشد تا در این راه موارد و ویژگی هایی را که برای شما و خانواده تان مهم می باشند را فراموش نکنید.

بنگاه املاکی که به شما در فرایند خرید خانه کمک می کند همچنین می خواهد لیست اولویت های شما را بداند. درک و دانستن مواردی که برای شما بیش ترین اهمیت را دارند می تواند باعث حذف مواردی شود که مناسب شما نیستند و به این ترتیب راحت تر خانه های موجود را با هم مقایسه می کنید.

فاکتور های خرید خانه در ترکیه

در این مقاله ما در خصوص موارد و نکته هایی بحث خواهیم کرد که در حین خرید خانه در ترکیه باید مورد توجه قرار دهید. هر کدام از این موارد برای هر خریدار مجزایی در درجه ی اهمیت به خصوصی قرار می گیرد، اما همه ی موارد ارزش بررسی و مورد توجه قرار گرفتن را دارند.

اگر که شما تا کنون به صورت جدی به این موارد فکر نکرده اید، اکنون شان ساین را دارید که در خصوص آن ها اطلاعات به دست بیاورید و فکر کنید. همچنین در صورتی که به همراه شخص دیگری هستید و قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، در خصوص هر یک از ویژگی ها و اهمیت آن ها با او حرف بزنید. اکنون بیایید این موارد را بررسی کنیم.

موقعیت قرار گرفتن خانه

معمولا خریداران خانه در ترکیه به دنبال این هستند که خانه ای را انتخاب کنند که از لحاظ موقعیت جغرافیایی بهترین دسترسی را به مکان هایی که به طور معمول با آن سر و کار دارند داشته باشد
( مانند محل کار، مدرسه، مراکز خرید، مراکز تفریحی، خانه ی دوستان و آشنایان و مراکز عبادتی
).

در بررسی و انتخاب موقعیت خانه هنگام خرید خانه در ترکیه  ، به دنبال دسترسی آسان به مسیر های اصلی باشید و در آن حوالی نیز جریان ترافیک منطقه را بررسی کنید. بررسی این نکته قبل از خرید خانه در ترکیه می تواند شما را از دردسر هایی که در خصوص رسیدن به مسیر های اصلی گریبان گیرتان می شود و رفت و آمد های غیر منظقی در مناطق شلوغ و پر ترافیک نجات دهد.

موقعیت قرار گیری خانه در محله نیز برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد. برخی افراد ترجیح می دهند که بسیار به ورودی های اصلی نزدیک باشند، در حالی که دیگران دوست دارند از مسیر های شلوغ و پر ترافیک دور بمانند. برخی از خریداران خانه در ترکیه خانه هایی را نتخاب می کنند که در نزدیکی آن ها استخر، پارک یا یک مرکز تفریحی وجود داشته باشد. برخی از افراد نیز ترجیح می دهند تا در بلوار اصلی ساکن شوند و خانه بخرند. در خصوص مواردی که مورد ترجیح شما واقع می شود با مشاور املاک خود صحبت کنید و از او در خصوص این که آیا وجود مشخصه هایی در زمینه ی موقعیت قرار گیری ملک می تواند بر قیمت و هزینه های خرید خانه در ترکیه تاثیر بگذارد بپرسید.

در خرید خانه در ترکیه تنها به دنبال یافتن بهترین خانه نباشید، همسایگی نیز حائز اهمیت می باشد

همه ی ما دوست داریم که  در زمان خرید خانه در ترکیه خانه ی رویایی خود را پیدا کنیم – خانه ای که به طرز فوق العاده ای براورده کننده ی هر آن چیزی باشد که ما می خواهیم – اما آیا این امر کافی است؟ نکته ی مهم دیگری که وجود دارد دقت در انتخاب همسایگی و محله ی زندگی می باشد. شاید ما در خصوص شهر هایی که برای زندگی در آن جا تمایل داریم تکلیف مان مشخص باشد، اما ایا در خصوص محله ی موردنظر مان و همسایگی مان نیز آگاهی داریم؟

اندازه ی محوطه ی خانه ای که می خواهید خریداری کنید

بیش تر افراد کم تر در خصوص سایز و اندازه ی محوطه ی خانه ای که در آن ساکن هستند فکر کرده اند. در یک محله، اندازه ی محوطه ی خانه ها ممکن است تقریبا مشابه باشد. همین که شما یک بار برای بررسی و بازدید به جهت خرید خانه در ترکیه به بنگاه ها مراجعه کنید، در خصوص این که ترجیح می دهید محوطه ی خانه در گوشه باشد و یا مرکز، نور گیر باشد و یا چه ابعادی داشته باشد آگاه می شوید.

در زمان خرید خانه در ترکیه باید توجه داشته باشید که برخی از قطعات به شکل پای هستند، برخی قطعات مستطیلی شکل اند و برخی نیز ساختار و نظم خاصی در شکل شان وجود ندارد. بر حسب میزان و سطح حریم شخصی، چگونگی استفاده ی شما از چمن و یا مسیر ترددی و رفت و آمدی شاید برای شما مهم باشد. اگر در خصوص این که یک محوطه ازکجا شروع می شود و در چه نقطه ای به پایان می رسد سوالاتی دارید، در خصوص ابعاد و مشخصات قطعه ی مد نظر تان از مشاور املاک تان سوال بپرسید.

اگر که شما خانه ای را یافته اید که دارای دو حیاط می باشد، در خصوص موقعیت ها و امکانات آن از مشاور املاکی تان سوال بپرسید. اگر که حیاط دوم قابلیت ساخت و ساز دارد، شما می توانید ساختمان تان را گسترش داده و بخش های جدیدی مانند یک گاراژ اضافه و یا یک کارگاه بسازید. یا این که ساختمان را تقسیم کرده و به عنوان یک ساختمان دوم آن را به فروش برسانید، همچنین می توانید خود محوطه ی دوم را نیز به صورت جدا بفروشید.

فاکتور های خرید خانه در ترکیه

تعداد اتاق خواب ها

هر خانواده ای شاید در خصوص تعداد اتاق خواب هایی که دوست دارد خانه ای که خریداری می کند داشته باشد ایده هایی را داشته باشد. بیش تر خانواده ها حداقل دو اتاق خواب را هنگام خرید خانه در ترکیه می خواهند، و اگر دارای فرزند هستند، تعداد اتاق هایی که می خواهند نیز افزایش می یابد. برخی خانواده ها از این که کودکان شان اتاق های خود را با هم به اشتراک گذاشته و مشترکا استفاده کنند مشکلی ندارند، این در حالی است که بقیه ی افراد ترجیح می دهند که اتاق های مجزایی برای فعالیت های متفاوت شان داشته باشند. اگر که شما رفت و آمد های متدوالی را در زمان های مختلف دارید، ایده ی خوبی است اگر که یک اتاق را به اتاق مهمان اختصاص دهید.

یک اتاق اضافی در خانه در زمان خرید خانه در ترکیه معمولا به عنوان اتاق کار، اتاق بازی کودکان و یا اتاق تمرین و ورزش مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کار ها و سرگرمی ها نیازمند یک فضای اضافی است و یک اتاق اضافی می تواند به تحقق این هدف کمک کند. در خصوص نحوه ی زندگی خود خوب فکر کنید و بر اساس آن پیش بروید.

تعداد سرویس های حمام

در زمان خرید خانه در ترکیه در خصوص تعداد حمام هایی که ترجیح می دهید داشته باشید خوب فکر کنید. خانه های قدیمی احتمالا تنها یک حمام دارند، و در بیش تر مواقع همین امر باعث می شود که خریدار به دنبال راهی برای افزودن یک حمام دیگر به خانه باشد.

اگر که خانه ای که خریداری می کنید تنها دارای یک حمام می باشد، در مورد امکان تطبیق تان با این موقعیت اطمینان حاصل کنید چرا که شاید ایجاد تغییرات و اضافه کردن حمام امکان پذیر نباشد.

 

Source: www.homeia.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت