گردشگری در ترکیه

گردشگری در ترکیه

ترکیه یکی از جذاب ترین و در عین حال با شکوه ترین  مکان هایی است که می توانید به عنوان گردشگری انتخاب کنید.

به دلیل وجود آثار باستانی بسیار متنوع و با عظمت، همچنین مناظر بکر طبیعی و قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب در بین قاره اروپا و آسیا گردشگری در ترکیه یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که باید در طول عمر خود برای یکبار هم که شده تجربه کنید.

وجود غذاهای متنوع با فرهنگی پرتکاپو در کنار چشم انداز دریای مدیترانه و کوهای پرشکوه این کشور، می توان جایگاه گردشگری در ترکیه را در حد بالایی در بین دیگر کشور های همسایه دانست.

معماری پر شکوه و قدرتمند عثمانی ، همراه با جلوه های معماری بیزانس در ساختمان های تاریخی این شهر مکانی را برای گردشگران فراهم می کند تا بتوانند به درون تاریخ گشت و گذار کنند و از این طریق به زیبایی های گذشته بیشتر بیاندیشند.

در این مقاله می خواهیم مکان های جذاب و دیدنی ترکیه را که گردشگری در ترکیه از این طریق بسیار مورد توجه قرار گرفته است را برای شما عنوان کنیم.

مسجد ایا صوفیا

این بنا را می توان نمونه ای بارز از ساختمان هایی دانست که در طول تاریخ دارای شکوه و جلال بسیاری بوده است. معماری برجسته و ایجاد نقوش و مناره های ظریف کاری شده همراه با گچ بری های قدرتمند این بنا را  یکی از مناطق مهم گردشگری در ترکیه ساخته است. بازدید از این بنا برای هر توریستی که به ترکیه وارد می شود به شدت پیشنهاد می شود.گردشگری در ترکیه

شهر ویران شده افسس

این شهر در گذشته دارای بناهای عظیم و با شکوه و همچنین جاده هایی با سنگ های مرمر بوده است. همانطور که از ویرانه های این شهر پیداست یکی از پایدارترین و در عین حال باشکوه ترین شهرهای رومی بوده که در کنار دریای مدیترانه برپا شده است.

در واقع این مکان نشان دهنده دوران باشکوه و پرصلابت امپراطوری روم است. برای اینکه بتوانید گردشگری در ترکیه را در این شهر انجام دهید به نصف روز زمان نیاز دارید تا تجربه گشت و گذار در این شهر تاریخی را کسب کنید. بنابراین بازدید از این شهر را برای گردشگری در ترکیه در برنامه ریزی های خود بگنجانید.

گردشگری در ترکیه

کاپادوکیا در گردشگری در ترکیه

یکی از مناطق بسیار زیبا با صحنه های باورنکردنی را می توان کاپادوکیا دانست. این منطقه به دلیل صخره ها و تپه های پراکنده ای که دارد میتواند منظره ای بکر را برای گردشگری در ترکیه برای توریست ها ایجاد کند.

این تپه ها در طول هزاران سال و بر اثر فرسایش خاک و صخره ها توسط عوامل جوی ایجاد شده اند که بعد ها به عنوان مکانی برای سکونت استفاده می شدند. می توانید از کلیساهای سنگی دوران بیزانس که در این تپه ها  واقع شده است به عنوان مناطق گردشگری در ترکیه دیدن کنید.

اگر شما فردی هستید که به دنبال هیجان می گردید و از پیاده روی های طولانی خسته می شوید می توانید توسط بالن هایی که در این مناطق وجود دارد بر فراز آسمان کاپادوکیا پرواز کنید و از بالا شاهد شگفتی های ایجاد شده در این منطقه باشید.گردشگری در ترکیه

کاخ توپکاپی یکی از مکان های گردشگری در ترکیه

این کاخ می تواند شما را به دنیای پر زرق و برق پادشاهان در دوران عثمانی ببرد. از طریق ایجاد این مکان امپراطوری عثمانی توانست به اروپا و خاورمیانه راه پیدا کند و گسترش یابد.

فضای داخلی که در کاخ توپکاپی وجود دارد همراه با کاشی کاری های بسیار زیبا و چیدمان های درخشان و با شکوه می تواند نشانگر قدرت حاکمان دوره عثمانی باشد. در اطراف این کاخ باغ هایی وجود دارد که به منظور فضای خصوصی برای گردش حاکمان و دربار در نظر گرفته می شد.

امروزه این باغ ها برای بازدید عموم افراد آزاد است و میتواند برای خیابان های اطراف آرامش و هوای پاکیزه ای را ایجاد کند.

گردشگری در ترکیه

پاموکاله

برای گردشگری در ترکیه مکان ها و مناطق بسیاری وجود دارد که در این بین می توان پاموکاله را یکی از شگفتی های طبیعی و مشهور ترکیه دانست.

در این منطقه سنگ های تراورتن سفید وجود دارد که در زبان انگلیسی به قلعه پنبه نیز شهرت دارد. در این مکان آبشارهای طبیعی و چشمه های آب گرم نیز قرار دارد که به صورت پله ای در شیب قرار گرفته است. این چشم انداز طبیعی می تواند گردشگری در ترکیه را بیش از پیش گسترش دهد.

گردشگری در ترکیه

صومعه سوملا

صومعه سوملا  با توجه به قرارگیری آن در منظره ای خیره کننده می تواند گردشگری در ترکیه را در سطح بالایی قرار دهد. این صومعه که به صومعه مریم باکره نیز شناخته می شود با قرار گرفتن در دل صخره و منظره ای رو به دریای سیاه می تواند جذابیت بسیاری را برای گردشگران ایجاد کند.

این مجتمع مذهبی متروکه به دلیل فضاهای بسیار زیاد و بزرگی که دارا است می توان زمان زیادی را برای بازدید از آن صرف کرد. صومعه سوملا در شمال شرقی ترکیه قرار دارد و در دوران بیزانس افتتاح شد.

گردشگری در ترکیه

کوه نمروت

برای گردشگری در ترکیه و گشت و گذار در این کشور پر رمز و راز نیاز است که به شرق ترکیه بروید. در این مکان می توانید تپه ای را ببینید که بقایای شکسته مجسمه های ماموت و مجسمه های شکسته شده نمروت در آنجا قرار دارد.

از این کوه تاریخی به شدت محافظت می شود. در واقع این مکان شگفت انگیز یکی از عجیب ترین مکان های گردشگری در ترکیه عنوان می شود. مجسمه هایی با سرهای سنگی بزرگ که نشانگر خدایان آن دوره بوده است در این مکان به وفور دیده می شود.

در زمان غروب آفتاب سایه های ایجاد شده از این مجسمه ها بر روی زمین فضایی با شکوه و تا حدودی ترسناک را ایجاد می کند که می تواند باعث جذب گردشگران شود.

گردشگری در ترکیه

آنی شهر گردشگری در ترکیه

شهر ویران شده آنی که یکی از شهرهای قدرتمند همراه با جاده ابریشم بود را می توان یکی از مناطق گردشگری در ترکیه دانست.

خرابه های این شهر را می توانید در مرز بین ترکیه و ارمنستان بیابید. زمانی این شهر را پایتخت ارمنستان می دانستند، که در اثر حمله مغول ها و زلزله های طبیعی که در این مکان رخ داد امروزه ویرانه های این شهر و ساختمان های آجری قرمز آن را می توانیم به عنوان مناطق گردشگری در ترکیه عنوان کنیم.

کلیسای معروف سنت گرگوری و سنگ تراشی ها و بقایای نقاشی ها را در این شهر هنوز هم می توانید مشاهده کنید.

گردشگری در ترکیه

آسپندوس

در منطقه جنوب آنتالیا در ترکیه می توانید مکانی را پیدا کنید که بخش عظیمی از ماموت ها، تئاتر رومی آسپندوس و بسیاری از مکان های تاریخی دیگر در این منطقه وجود دارد که حاکمان می توانستند جشن های خود را در آنجا برگزار کنند. در واقع تئاتر کلاسیک آسپندوس یکی از نمونه های بارز به جا مانده از آن دوره است که بیش از مکان های دیگر قابل رویت است.

گردشگری در ترکیه

سفر به دریای مدیترانه در ترکیه

از آنجایی که ترکیه در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است و دارای خط ساحلی گسترده ای است می توان گفت که سفر با کشتی یا قایق های بادبانی یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در ترکیه است.

گردشگری در ترکیه

جزیره های بسیار زیاد همراه با سواحل کوچک و بزرگ در شهرهای این کشور که انباشته شده از شن و ماسه های سفید است می تواند برای گردشگران فضایی مناسب را ایجاد کند تا به شنا و یا برنزه کردن خود بپردازند و یا ساعاتی را در کنار دریا از این طریق سپری کنند.

Source: www.planetware.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت