مزایای زندگی در ترکیه

مزایای زندگی در ترکیه

شش راهی که زندگی کردن در ترکیه می تواند روند زندگی شما را بهبود ببخشد

ترکیه دارای اجتماعات زیادی از مهاجران است که باعث رونق و شکوفایی مهاجرت در این کشورشده اند. به طور کلی این جوامع در امتداد سواحل اژه و مدیترانه پراکنده می باشند، بعضی از مهاجران در این کشور به طور دائم ساکن شده اند و اقامت دائم دارند و زندگی در ترکیه را انتخاب کرده اند، در حالی که دیگر گروه های مهاجر ترجیح می دهند که زمان بندی زندگی خود را بین زندگی در ترکیه و کشور خود شان تقسیم کنند.

در میان این گروه های مهاجر، افراد بسیاری از ملیت های مختلف وجود دارند که شامل گروه هایی از مردم بریتانیا، آلمانی ها، روس ها، سعودی ها و کویتی ها می باشند. از این رو بدیهی است که اقامت و زندگی در ترکیه مناسب گروه ها ی زیادی از خارجی ها می باشد که از گذراندن وقت خود در این جا و اقامت داشتن و زندگی در ترکیه لذت می برند. اما دلایل احتمالی برای انتخاب زندگی در ترکیه چه مواردی می باشند؟

مزایای زندگی در ترکیه

تابش نور خورشید در ترکیه

نور خورشید جز مواردی است که برای سلامتی شما بسیار مفید می باشد

اغلب بخش ها و نواحی اقامتی در ترکیه بیش تر روزهای سال، یعنی حدود ۲۵۰ روز در سال را آفتابی هستند و نور خورشید را دریافت می کنند. در طول ماه های سرد تر سال، دمای هوا به صورت متوسط و نرمال ۲۵ درجه ی سانتی گراد می باشد، این در حالی است که در اوج دمای تابستان یعنی ماه های جولای و آگوست این افزایش دما تا ۴۰ درصد می باشد.

اگر چه که این قضیه که می توان در این زمان ها به راحتی به غواصی و شنا کردن و یا قایقرانی فکر کرد برای افرادی که زندگی در ترکیه را انتخاب می کنند بسیار جذاب و لذت بخش می باشد، اما موضوعی که حائز اهمیت است این مساله می باشد که نور خورشید مزایای بسیار زیادی دارد که مهم ترین آن ویتامین D آن می باشد.

این ماده مغذی، ماده ای اساسی برای بهبود سیستم ایمنی بدن ، تسکین اختلالات پوستی مانند آکنه ، تقویت دندان و استخوان می باشد و همچنین تاثیر به سزایی در کاهش فشار خون دارد و همچنین برای کاهش علائم آسم بسیار حیاتی است. اگرچه در سال های اخیر شاهد حجم بالایی از مقاله هایی در خصوص افزایش ریسک ابتلا به سرطان پوست در صورت تداوم در معرض قرار گرفتن نور خورشید بوده ایم؛ اما به خاطر داشته باشید که دوز های متوسط نور خورشید برای سلامت ما بسیار مفید و ضروی می باشد.

مزایای یک رژیم مدیترانه ای با زندگی در ترکیه

غذای مدیترانه ای که معمولا به عنوان سالم ترین رژیم غذایی جهان شناخته شده و معرفی می گردد، جزو خوشمزه ترین دسته های غذایی نیز می باشد و فواید بسیار زیادی را برای سلامتی نیز دارد. به حجم و مقادیر بالایی از مواد مغذی و ویتامین ها در گروه های غذایی مختلف متشکل از مقادیر بالای  ماهی، مرغ، روغن زیتون و غلات و سبزیجات غنی از مواد مغذی و ویتامین ها فکر کنید.

ترکیب و ادغام گروه ها ی غذایی مختلف به کاهش وزن کمک می کند، ریسک ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد و علاوه بر این ها به کنترل و کاهش قند خون نیز کمک می کند. این غذا های د سواحل اژه و مدیترانه تبدیل به نوعی زمینه ی معاشرتی و اجتماعی برای افراد شده است و در بازار های هفتگی در شهر ها و روستا های مختلف غذا ها و سبزیجات تازه توسط کشاورزان به فروش می رسند.

از این رو با زندگی در ترکیه می توانید از مزایای این رژیم غذایی مدیترانه ای بهره مند شوید. چرا که رژیم غذایی مدیترانه ای، سالم، لذیذ، ارزان می باشد و یک راه عالی برای برقراری ارتباط و معاشرت با دوستان می باشد.

صرفه جویی و پس انداز پول در ترکیه

کیف پول تان را گسترش داده و بزرگ کنید

همان طور که پیش از این نیز خاطر نشان کردیم، بسته به عادت و رژیم غذایی انتخابی شما خرید مواد غذایی ارزان تر می باشد، اما در خصوص هزینه های زندگی در ترکیه نیز همین موضوع صادق می باشد. هزینه ی برق و آب نیز در ترکیه ارزان است و با زندگی در ترکیه قبض برق و آب شما در ماه کم تر از ۵۰ پوند می شود.

اکنون اگر شما یک دستمزد متوسط ترکیه ای را دریافت می کنید، هزینه ها ممکن است نرمال یا حتی کمی بالا به نظر بیایند.  اما  برای آن دسته از مهاجرانی که با یک مستمری زندگی می کنند، به دلیل ارزش بالای ارز در ترکیه هزینه های زندگی می تواند بسیار به صرفه باشد. بدیهی است که مقایسه از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما به صورت کلی هزینه ی زندگی در ترکیه ارزان تر است و زندگی در ترکیه می تواند شما را از لحاظ مالی بهتر کند.

مزایای زندگی در ترکیه

معاشرت کردن در ترکیه راحت تر است

ترکیه ای ها سابقه ی طولانی در خصوص مهمان پذیر بودن و پذیرش مهاجران و غریبه ها را در جوامع خود دارند و به همین دلیل نیز، شناختن و آشنایی با افرادی که در همسایگی شما زندگی می کنند بسیار آسان تر و امکان پذیر تر از جوامع غربی می باشد. به عنوان فردی که زندگی در ترکیه را انتخاب کرده است شما با دعوت های فراوانی برای صرف شام رو به رو می شوید و با احوال پرسی های مداوم در مسیر های رفت و آمدی تان، به تدریج ترک ها دوستان نزدیکی برای شما می شوند. در بسیاری از جوامع مهاجری نیز بر برقراری ارتباط و پشتیبانی تاکید شده است. از این رو با زندگی در ترکیه امکان برقراری روابط اجتماعی و فعالیت های گروهی برای شما امکان پذیر می گردد.

ترکیه مکانی بسیار مناسب برای استراحت و ریلکس کردن

ترک ها نیز مانند اسپانیایی ها به نگرش  “فردا ” اعتقاد دارند و آن را دنبال می کنند. این نگرش می تواند یک فرم از تسکین استرس ها و آرام شدن باشد. یک روش زندگی سریع و حساب شده می تواند در دوران جوانی قابل کنترل باشد، اما به تدریج که سن ما بیش تر می شود و رو به پیری می رویم، سرعت تجزیه و تحلیل ما نیز کاهش می یابد. در این مسیر شما در می یابید که استرس داشتن برای بسیاری از کار ها و مسائل کوچک زندگی ارزش چندانی ندارد. در این جا می توانید کمی استراحت کنید و آهسته تر پیش بروید.

سفر کردن در ترکیه ارزان تر است و می توانید در فرهنگ ترکیه غوطه ور شوید

در طول سال های متمادی افراد  زیادی از مزایای سفر دفاع کرده اند و ترکیه نیز کشور بسیار فوق العاده ای برای سفر کردن و یافتن و کشف بخش های مختلف آن می باشد. با زندگی در ترکیه و سفر در آن می توانید اطلاعات تاریخی مربوط به دوران عثمانی و بیزانس را کشف کنید.

به منظور یادگیری زبان محلی نیز می توانید در کوچه و محله های مختلف با افرادی که به زبان محلی صحبت می کنند حرف بزنید و از آن ها یاد بگیرید. در ترکیه سفر کردن به راحتی انجام می شود، چرا که بسیاری از تجربه ها، مناظر زیبا و ماجراجویی ها در انتظار کسانی است که در ترکیه زندگی می کنند و در آن به سفر می پردازند.

Source: www.propertyturkey.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

1 دیدگاه ها

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت