دلایل خرید ملک در ترکیه

دلایل خرید ملک در ترکیه

خرید خانه دوم در خارج از کشور یک روند سخت اما سودمند و درست زندگی در قرن بیست و یکم است. با اینکه تعداد زیادی از کشورها به افراد خارجی امکان خرید خانه و زندگی در خارج از کشور را می دهند، صاحبان خانه اغلب به دنبال پیدا کردن دلایل خوبی برای خرید ملک در ترکیه هستند. آنها به دنبال جواب سوال هایشان هستند تا به آنها کمک کند تصمیم بگیرند که آیا این کشور بهترین سرمایه گذاری برای املاک خود و همچنین یک مقصد آینده ایده آل است یا خیر.

سالها پیش از سال ۲۰۰۰ ، بازار املاک و مستغلات ترکیه از نظر نوسازی و نوآوری به مراتب عقب تر از سایر کشورها بود. علت این مشکل در بازار داخلی بود زیرا وام ها در دسترس نبودند و افراد در همان خانه های قدیمی زندگی می کردند. معماران آموزش دیده و با تجربه نیز قادر به یافتن بازاری برای نمایش مهارت های خود نبودند و اغلب به خارج از کشور مهاجرت می کردند.

دلایل خرید ملک در ترکیه

با این حال، تمام این شرایط با گذشت زمان تغییر کرده است. بانک ها وام ها را به عنوان یکی از عوامل برجسته و مهم در سبد سهام خود قرار دادند و بخش مربوط به امور ساختمانی در تلاش گسترده ای برای نوسازی و به روز کردن مسکن قرار گرفت.

از سال ۲۰۰۳ با فروش ملک در ترکیه، شاهد تغییرات بسیاری در سیستم های حقوقی و همچنین معماری و روند مسکن در ساختمان های جدید بودیم. همه این تغییرات به سود خریداران بوده است و همچنین اقداماتی بسیار مهمی در مدرن سازی بازار املاک و مستغلات ترکیه انجام شده است.

دلایل خرید ملک در ترکیه

۱: مسکن در مقایسه با سایر کشورها ارزان است!

بازار املاک و مستغلات ترکیه نسبت به سایر کشورها دیرتر وارد بازار بین المللی شده بود. از این رو قیمت های پایین خانه ها به سرعت بیگانگان را از بسیاری از ملیت های مختلف جذب خود کرد. در این کشور املاک لوکسی در دسترس است ، در شهرهایی مانند Altinkum در سواحل اژه، خرید یک آپارتمان مبله ۲ خوابه برای خریداران ملک با بودجه ۴۵۰۰۰ پوند بسیار آسان است. قیمت پایین باعث شده است تا بسیاری از مشتریان بتوانند ملک را بدون رهن و حساب بانکی بخرند.

۲: می توانید وارد یک کار بزرگ شوید!

رشد بازار املاک و مستغلات و شناخت معماران با استعداد ، شرایط ترکیه را به شرایطی فوق العاده متنوع تبدیل کرده است. خریداران خارجی گزینه های گسترده ای از بودجه، ساخت و ساز جدید، فروش مجدد و آپارتمان ها و ویلا های جدید را دارند. همه نیازها از پایه ترین نیاز و بودجه گرفته تا خانه های مجلل با چشم انداز دریا و آخرین امکانات مدرن، در ترکیه وجود دارد.

۳: ایده آل برای سرمایه گذاری بلند مدت

برای کسانی که به دنبال یک سرمایه گذاری بلند مدت هستند ، این قیمت ها می توانند بازده سودآوری در سرمایه گذاری را داشته باشد. کارشناسان اغلب توصیه می کنند که بازار املاک و مستغلات بهترین سرمایه گذاری بلند مدت است، اما خریداران  ملک در ترکیه مزایایی نسبت به سایر کشورها مانند اسپانیا یا قبرس، جایی که قیمت ملک در حال حاضر به اوج خود رسیده است، افزودند.

۴: سبک زندگی عقب مانده است!

هزاران بریتانیایی قبلاً خانه هایی در ترکیه خریداری کرده اند، گرچه قیمت پایین ملک علت مهمی است، اما بدون شک سبک زندگی آنها افراد را برای زندگی دائمی مشتاق می کند. اکثر افراد شهرهای ساحلی اژه و مدیترانه را ترجیح می دهند تا بتوانند زندگی ساحلی را داشته باشند، اما مکان های دیگری مانند اوزوملو کوهستانی و شهرهای داخلی اوواسیک و هیزارونو نیز از مکان های پر طرفدار است.

دلایل خرید ملک در ترکیه

۵: هزینه زندگی کم است!

برای خریدارانی که در اینجا زندگی می کنند یکی از دلایل خرید ملک در ترکیه ارزان بودن هزینه زندگی است. بازنشستگان معامله های خوبی می کنند زیرا نرخ ارز آنها نسبت به لیر ترکیه بیشتر از میانگین هزینه زندگی آنها است.اگرچه گوشت قرمز و بنزین گران است ، اما در صورت بازدید از بازارهای محلی کالاهایی مانند میوه، سبزیجات، پنیر و زیتون، در فروشگاه هفتگی می تواند ارزان باشد.

۶: مکان، مکان، مکان

ترکیه ۳۷مین کشور بزرگ جهان است و جمعیتی از شهرهای مختلف از شرق به غرب و خریداران خارجی را به خود جلب کرده است. بیشتر این جمعیت در ساحل اژه و مدیترانه جدا از استانبول مستقر هستند، محلی که تمایل به جذب مهاجران کارگر دارد.

مکانهای محبوب شامل شبه جزیره بدروم، که اغلب توسط افراد مشهور و ثروتمند بازدید می شود، است. آلتینکوم  که به انگلیس کوچک معروف است افراد انگلیسی را به خود جلب کرده در حالی که آنتالیا سبک زندگی اروپایی را دارد و افراد اروپایی را به خود جذب می کند. در مورد دارالان کمتر صحبت در مورد خرید املاک و حضور خارجی ها در آنجا ، است.

۷: غذا، فرهنگ و مهمان نوازی

گذشته از سبک زندگی کم هزینه، مشتریان همچنین دلیل عمده خرید ملک در ترکیه، غذا، فرهنگ و مهمان نوازی ترکیه را ذکر کرده اند. افراد در ترکیه هنوز هم برای تهیه وعده های غذایی خانگی بسیار خوشمزه روی مواد تازه تمرکز می کنند، مانند رژیم غذایی مدیترانه ای است که اغلب به عنوان سالم ترین در جهان خوانده می شود.

فرهنگ و مهمان نوازی ترکیه نیز بیگانگان را در آغوش می گیرد و یک ضرب المثل قدیمی در ترکیه می گوید هر غریبه یک دوست است. نتیجه این است که بسیاری از ملیتهای مختلف در این کشور احساس خوشبختی می کنند و از خوردن غذاهای جدیدی که به شدت روی غذای سالم متمرکز است لذت می برند.

۸: یک فرآیند خرید ساده

خارجی ها برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ قادر به خرید ملک بودند، و از آن زمان مقامات به طور مداوم روند جذب سرمایه گذاری در بازار مسکن را از خارج از کشور اصلاح کرده اند. در این جا ما راه های خرید خانه و شرایط آن به همراه مزایای سرمایه گذاری در ترکیه را برای شما توضیح می دهیم.

Source: www.spotblue.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت