خرید خانه در ازمیت

خرید خانه در ازمیت

ازمیت، منطقه ای از استان کجاعلی ترکیه می باشد. در سواحل شرقی خلیج ازمیت ، در بخش Catalca-Kocaeli از منطقه مرمره واقع شده است. کلمه ازمیت از نیکومدیا با کاربرد اصیل و تاریخی آن سرچشمه گرفته است.

ازمیت شهری ساحلی در نزدیکی انتهای شرقی خلیج ازمیت است. در یکی از مهم ترین مسیرهای حمل و نقل بین آسیا و اروپا قرار دارد. ازمیت شهری در شرق دریای مرمره و منطقه مرمره است که آسیا و اروپا را به هم وصل می کند. Kandıra در شمال ، Adapazarı در شرق ، Kartepe و Başiskele در جنوب ، خلیج  izmit در جنوب غربی و Derince در غرب واقع شده است. یکی از مهم ترین نقاط حمل و نقل در ترکیه در مسیرهای هوایی، راه آهن و دریایی است. مساحت ازمیت؛ به عنوان مرز شهری ۱۸٫۷۱ کیلومتر مربع و به عنوان منطقه همسایه ۳۹/۳۳ کیلومتر مربع و در کل ۵۸٫۰۴ کیلومتر مربع است.

کوه های ازمیت پوشیده از جنگل است. پوشش گیاهی دارای خصوصیات مناطق مدیترانه ای و دریای سیاه است.

این کشور از نظر حمل و نقل دریایی یکی از شلوغ ترین مراکز کشور است.

خرید خانه در ازمیت

اقلیم:

می توان گفت که آب و هوای ازمیت یک انتقال بین آب و هوای مدیترانه و آب و هوای دریای سیاه را تشکیل می دهد. ازمیت در تابستان گرم ، کم باران است. زمستان ها بارانی ، معمولاً  خنک است. خاک پوشیده از برف از ۱۰ روز تجاوز نمی کند. در تابستان ، سواحل خلیج ازمیت بسیار گرم است. بالاترین دمای هوای اندازه گیری شده در Izmit تاکنون ۴۴٫۱ درجه سانتیگراد  و کم ترین  دمای هوا  ۸٫۷- درجه سانتیگراد بوده است  . متوسط دما در اینجا ۱۴٫۸ سانتی گراد است. میزان بارندگی سالانه در Izmit بین مناطق متفاوت است و از ۱۱۵۳-  ۷۶۸میلی متر متغیر است.

جمعیت:

جمعیت ازمیت از پایان سال ۲۰۱۷، ۳۶۰٫۴۰۹ است. ۱۸۱٫۴۶۲ زن و ۱۷۸٫۹۴۷ مرد در ازمیت ثبت شده اند.

فرهنگ:

مراکز فرهنگی:

فرهنگسرای سابانجی: در ۳ دسامبر ۱۹۸۸ توسط بنیاد سبانجی افتتاح شد. کتابخانه عمومی در آن وجود دارد.

فرهنگسرای سلیمان دمیرل: تئاتر شهرداری کلانشهر کجاعلی در اینجا واقع شده است.

موزه ها:

موزه باستان شناسی و مردم شناسی Kocaeli: این موزه که توسط فردی آلمانی به نام Otto Ritter طراحی شده و در سال ۱۹۱۰ به پایان رسید ، شامل یک ایستگاه قطار تاریخی و ساختمان های انبار قدیمی است و آثار بسیاری تا به امروز در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه کشتی TCG Gayret: این یک کشتی جنگی ساخت ایالات متحده با نام TCG Gayret     است. از سال ۱۹۹۷ به عنوان موزه فعالیت می کند.

موزه  قصر-همایون: این کاخ در زمان سلطنت عبدالعزیز ساخته شده است. در سبک های نئوکلاسیک و باروک ساخته شده است. Garabet Amira Balyan آن را ساخته است. در سال ۲۰۰۷ برای بازدید کنندگان گشوده شد.

عمارت Selim Sırrı Paşa: این عمارت که در سال ۱۸۹۰ توسط Selim Srrı Paşa ، فرماندار ازمیت ساخته شده امروزه به عنوان موزه استفاده می شود.

ساختمان های تاریخی:

ساختمان های تاریخی در ازمیت به شرح زیر است:

 • ساختمان ایستگاه تاریخی ازمیت و اقامتگاه
 • برج ساعت ازمیت
 • عمارت شکار قصر همایون
 • عمارت صورتی
 • عمارت فرماندار قدیمی
 • عمارت Selim Sırrı paşa
 • مسجد اورهان
 • مسجد فوضیه
 • حمام سلیمان پاشا
 • چشمه Canfeda Kethüda Hatun

اقتصاد:

صنعت:

پس از اعلام جمهوریت ، صنعتی بزرگ در ازمیت آغاز شد. فعالیت های صنعتی در شهر همواره از میانگین ملی فراتر رفته است. این منطقه دارای ۴ کارخانه و ۵ مکان صنعتی است.

تجارت:

۲۰ بازار مختلف محلی در روزهای مختلف در Izmit وجود دارد. ۶۳ شعبه از ۲۲ بانک مختلف در ازمیت وجود دارد.

مراکز خرید:

مراکز خرید در Izmit به شرح زیر است.

 • مرکز دلفین
 • CarrefourSA AVM
 • بازار واقعی
 • پارک آراستا
 • NCity
 • نماد Kocaeli

خرید خانه در ازمیت

حمل و نقل:

ازمیت در محل تلاقی بسیاری از بزرگراه ها واقع شده است. همچنین ترافیک دریایی زیادی وجود دارد. علاوه بر این ، شهرداری کلان شهر Kocaeli خدمات حمل و نقل دریایی بین ولسوالی ها را ارائه می دهد.

جاهای دیدنی ازمیت:

ازمیت که با ساختمان های تاریخی و زیبایی های طبیعی خود جلب توجه می کند ، منطقه مرکزی  کجاعلی است. خلیج ازمیت با ارائه منظره های منحصر به فرد ، یکی از مکان های برجسته منطقه مرمره است که دارای آثار تاریخی قدیمی ، مناطق تفریحی با مسیرهای سرسبز ، جنگل و توسعه صنعت  می باشد.

كوهنوردی:  Kocaeli Ballıkayalar به یكی از مكان های  دیدنی برای علاقه مندان به كوهنوردی به ویژه در سال های اخیر تبدیل شده است. اگر می خواهید در سفر Izmit خود تجربه ای پر از آدرنالین داشته باشید ، آموزش های کوهنوردی با راهنماهای باتجربه در Ballıkayalar ارائه می شود. این منطقه به دلیل کوهنوردان خود که در دامنه های شیب دار صعود می کنند مشهور است.

ورزش های آبی: در Izmit ، Karpathos ، Kandira ، Kefken و مناطق اطراف آن ورزش های آبی در دسترس هستند که تعطیلات شما را لذت بخش می کند. غواصی زیر آب ، ماهیگیری ، اسکی روی آب  و قایقرانی از مهم ترین فعالیت های منطقه است.  این شهر همچنین دارای امکانات اسکی روی یخ می باشد.

اسکی: کارتپه که در کجاعلی قرار دارد ، در سال های اخیر به یکی از مکان ها برای  دوستداران اسکی تبدیل شده است. Kartepe  صاحب زیبایی است که با پوشش برفی آن در قله کوهی که مشرف به خلیج ایزمیت است  ، شما را علاقه مندان به اسکی می کند.

ورزش های زمینی: اگرچه ازمیت به دلیل ورزش های آبی مشهور است ، اما از نظر ورزش های زمینی گزینه های زیادی وجود دارد. دوچرخه سواری ، کوهنوردی و پیاده روی و اسب سواری از فعالیت های مردمی است. نه تنها چنین فعالیت هایی بلکه مناطق تفریحی زیادی در منطقه وجود دارد که می توانید از آن لذت ببرید.

Source: www.neredekal.com

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت