هزینه دانشگاه های مختلف آمریکا

ادامه روند رو به افزایش تعداد ویزاهای مهاجرتی صادر شده برای ایرانیان: بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت خارجه آمریکا، در ماه سپتامبر هم روند رو به افزایش تعداد ویزاهای مهاجرتی صادر شده برای ایرانیان ادامه داشته است‌. بیشترین تعداد ویزای صادر شده همچنان متعلق به گروه والدین شهروندان آمریکا با ۱۷۱ ویزا است. برای برندگان لاتاری هم ۷۷ ویزا و برای اعضای خانواده آن‌ها نیز ۸۳ ویزا صادر شده است‌. در گروه همسر شهروندان آمریکا هم ۴۲ نفر در ماه سپتامبر موفق به دریافت ویزا شده اند‌‌. ۲۹ نفر از افرادی که در گروه خواهر یا برادر شهروند آمریکا قرار دارند نیز به همراه ۲۸ نفر از اعضای خانواده خود موفق به دریافت ویزا در ماه سپتامبر شده اند. در ماه سپتامبر ۱۹ مورد ویزای نامزدی هم برای ایرانیان صادر شده است‌.
هزینه سالانه تحصیل در آمریکا

هزینه دانشگاه های مختلف آمریکا از ۵۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ دلار در سال است. متوسط شهریه تحصیل در آمریکا در سال ۲۰۱۶ برابر با ۳۳٫۰۰۰ دلار است و اغلب دانشجویان مقطع کارشناسی با مبلغی در حدود ۱۳۰٫۰۰۰ دلار بدهی فارغ التحصیل می شوند. این در حالی است که در برخی کشور های اروپایی بین دانشجویان داخلی و بین المللی تفاوت در قیمت ها وجود دارد، اما در دانشگاه های آمریکا این تفاوت حتی برای دانشجویان داخل و خارج ایالت نیز وجود دارد. دانشگاه میشیگان برای دانشجویان خارج از ایالت شهریه ای بالغ بر ۴۵٫۰۰۰ دلار در نظر گرفته است.
هزینه اجاره خانه برای تحصیل در آمریکا

در سال تحصیلی ۲۰۱۷ به طور معمول هزینه خوابگاه برای یک دانشجوی داخلی ایالت برای ۴ سال برابر با ۲۵٫۰۰۰ دلار است، اما با این حال برای کالجهای خصوصی این هزینه به ۳۳٫۴۸۰ دلار نیز می رسد. برای مثال دانشگاه میشیگان که یکی از معتبر ترین دانشگاه های عمومی در آمریکا است. برای دانشجویان خارج از ایالت هزینه خوابگاه مبلغ ۱۱٫۰۰۰ دلار دریافت می کند. به طور کلی دانشگاه های شهر های غربی آمریکا نیازمند هزینه کمتری برای زندگی هستند. متوسط قیمت آپارتمان های ۱ خوابه در مرکز شهر از ۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در ماه می باشد. اقامت داخل دانشگاه درون خوابگاه های دانشجویی همراه با دو یا سه هم اتاقی می باشد.
نیاز های زندگی در آمریکا

میانگین هزینه تحصیل در آمریکا (ماهانه)

مسکن

۸۰۰ $

برق، آب، گرمایشی، اینترنت و تلفن، خدمات

۲۵۰ $

خوراک

۳۰۰ $

حمل و نقل

۵۰ $

کتاب و سایر اقلام دانشجویی (هر ترم)

۳۹۰ $

پوشاک

۲۰۰ $

ورزش و اوقات فراغت

۶۰ $

جمع کل

۲۰۵۰ $

خرید، فروش و اجاره ویلا و آپارتمان در استانبول، آنتالیا، آلانیا، آنکارا، ازمیت، ازمیر و ...
مهندسین مشاور پروژه های عمرانی، بازرگانی، مهاجرتی و مالی در ایران، ترکیه، اسپانیا و آمریکا


شماره تماس ها:
۹۱۰۴۵۲۷۱۰۰ ۹۸+
۹۱۰۴۵۲۷۲۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۴۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۵۰۰ ۹۸+
۹۱۰۶۳۹۷۶۰۰ ۹۸+

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت